Login: Hasło:
Ilość filmów: 141731
W poczekalni: 17
Komentarzy: 140259
Użytkowników: 550353

Filmy wojenne

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

W lutym 1945 roku bombowce amerykańskie niszczą strategiczny most na rzece Kwai w okupowanej przez Japończyków Tajlandii. W odwecie komendant obozu jenieckiego dla aliantów rozkazuje rozstrzelać trzech jeńców. Do egzekucji nie ...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 462 Autor: slawoP

1864

Zrealizowany z epickim rozmachem obraz to filmowa wersja tak samo zatytułowanego wystawnego serialu, będącego najdroższą jak do tej pory produkcją duńskiej telewizji. Bracia Laust i Peter Jensenowie dorastają w ubogiej, lecz szczęśliwej rodzinie...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 272 Autor: morswin

Film rozgrywa się na tle hitlerowskiej okupacji Francji podczas drugiej wojny światowej. Aktorka Marion Steiner przejęła od swego męża, Lucasa, kierownictwo teatru na Montmartrze.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 424 Autor: wasik111

Film opowiada prawdziwe wydarzenia z 28 czerwca 2005 roku, kiedy to niepowodzeniem zakończyła się misja "Operation Red Wings". Czterech członków elitarnej jednostki dostało rozkaz wytropienia i zabicia czołowego przywódcy talibów - Admada Shada...

Komentarzy: 12 Wyświetleń: 4581 Autor: Pedro56

Film opowiada historię szkockich żołnierzy, którzy w czasie II Wojny Światowej trafili do japońskiego obozu wojennego, gdzie zmuszeni zostali do budowy linii kolejowej zwanej od tej pory "Linią śmierci".

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 4021 Autor: Vergil12

Film oparty na wspomnieniach ostatniej sekretarki Hitlera, Traudl Junge, oraz książce znanego niemieckiego historyka Joachima Festa. Junge należała do wąskiego grona osób, które przebywały z Hitlerem w bunkrze.

Komentarzy: 17 Wyświetleń: 12255 Autor: piotrek883

6 czerwca 1944 roku wojska alianckie lądują w Normandii. Rozpoczyna się krwawa walka z nazistami.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 308 Autor: wasylek111

Komedia obyczajowa o perypetiach grupy zdemobilizowanych żołnierek Dywizji Kościuszkowskiej, osiadających tuż po wojnie w majątku "Sarmatka" i składających "śluby panieńskie", których nie dadzą im dotrzymać dziarscy sąsiedzi. Rok 1945 na Ziemiach Zachodnich. W dawnym majątku osiedlają się dziewczęta z Dywizji im. Tadeusza Kościuszki...

Komentarzy: 6 Wyświetleń: 2260 Autor: Mojevideo

Historia zdziesiątkowanego oddziału byłej AK, który jesienią 1945 schodzi z gór do jednej z wiosek Żywiecczyzny, gdzie następuje ostateczna klęska garstki straceńców. Jesień 1945 roku.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 262 Autor: wasylek111

Sierżant Thorne Ryan, weteran walk w Korei, obecnie służy jako instruktor, szkolący nowych rekrutów do armii w Fort Bliss w Teksasie. Z powodu traumatycznych wojennych doświadczeń w relacjach z ludźmi jest bardzo nieprzyjemny...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 204 Autor: mikserr

Sierżant Jake Chandler zostaje wysłany do Afganistanu z misją odbicia porwanego przez Talibów amerykańskiego kongresmena. Operacja kończy się sukcesem, ale Jake, próbując pomóc jednemu z rannych towarzyszy...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 262 Autor: mikserr

Sierżant Jake Chandler (Steven Seagal) zostaje wysłany do Afganistanu z misją odbicia porwanego przez Talibów amerykańskiego kongresmena.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 221 Autor: wasylek111

Sierżant Jake Chandler (Steven Seagal) zostaje wysłany do Afganistanu z misją odbicia porwanego przez Talibów amerykańskiego kongresmena. Operacja kończy się sukcesem, ale Jake, próbując pomóc jednemu z rannych towarzyszy, zostaje odcięty na terytorium wroga.

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 372 Autor: ulcia_16_92

Po rewolucji kubańskiej Che jest u szczytu władzy i sławy. W pewnym momencie znika, pojawiając się incognito w Boliwii, gdzie organizuje niewielką grupę rewolucjonistów..

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 141 Autor: wasylek111

Oparta na autentycznych wydarzeniach opowieść o oddziale amerykańskich żołnierzy w Wietnamie, którzy stają w obliczu konfliktu moralnego. Szeregowy Eriksson nie jest w stanie zapobiec okrutnej zbrodni. ale...

Komentarzy: 11 Wyświetleń: 2826 Autor: chrumek

Ekranizacja słynnej powieści Jamesa Jonesa relacjonuje losy oddziału amerykańskich żołnierzy walczących w bitwie pod Guadalcanal. Oglądamy lądowanie na wyspie.

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 791 Autor: Browarmocny

Załoga radzieckiego czołgu ukrywa się w okupowanej przez Niemców wsi.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 204 Autor: wasylek111

Sierżant Claus Pedersen stacjonuje wraz ze swoją kompanią na afgańskiej prowincji. W tym czasie żona dowódcy, Maria, musi sobie radzić z trudami codziennego życia bez męża i samotnego wychowywania trojga dzieci.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 250 Autor: mikserr

Godzina "W"

Mieszkańcy Warszawy przygotowują się do odbicia stolicy z rąk hitlerowskich Niemiec.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 143 Autor: wasylek111

Dwaj bracia uciekają z obozu jenieckiego w Niemczech.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 174 Autor: wasylek111

Akcja filmu toczy się w czasie I wojny światowej. Jakub mieszka w wiosce na granicy dwóch zaborów: austryjackiego i rosyjskiego. Tutaj żeni się z Magdą. Gdy wybucha wojna, Jakub trafia na front. Musi walczyć nie tylko z wrogiem, ale także z Polakami z innego zaboru.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 114 Autor: wasylek111

1943 rok. Pułkownik Wiszniewiecki organizuje szkołę dla dywersantów. "Uczniami" będą młodociani zabójcy i złodzieje - 14, 15 - letni przestępcy sprowadzeni z więzień i poprawczaków.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 218 Autor: wasylek111

Farsa z II wojny światowej. W małym francuskim mieście właściciel kawiarni dobrze żyje ze stacjonującym tam oddziałem nazistów. Dni mijają spokojnie do czasu, aż ruch oporu postanawia ukryć u niego w domu dwóch angielskich lotników.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 143 Autor: ulcia_16_92

Farsa z II wojny światowej. W małym francuskim mieście właściciel kawiarni dobrze żyje ze stacjonującym tam oddziałem nazistów. Dni mijają spokojnie do czasu, aż ruch oporu postanawia ukryć u niego w domu dwóch angielskich lotników.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 140 Autor: ulcia_16_92

Farsa z II wojny światowej. W małym francuskim mieście właściciel kawiarni dobrze żyje ze stacjonującym tam oddziałem nazistów. Dni mijają spokojnie do czasu, aż ruch oporu postanawia ukryć u niego w domu dwóch angielskich lotników.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 129 Autor: ulcia_16_92