Login: Hasło:
Ilość filmów: 139376
W poczekalni: 14
Komentarzy: 147722
Użytkowników: 547150

Filmy wojenne

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Uznany reżyser John Boorman zrealizował opowieść o nadziei i odwadze, której tłem stały się pokryte rumowiskiem gruzów ulice wstrząsanego bombardowaniami Londynu podczas II Wojny Światowej,widziane oczami małego chłopca

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 161 Autor: wasik111

Podczas gdy nasila się atak wojsk hitlerowskich, a terror Stalina dotyka już niemal wszystkich Rosjan, cudem ocalały oficer Kotow (Nikita Michałkow) walczy na froncie, a jego córka Nadia (Nadezhda Mikhalkova) ratuje życie żołnierzy jako pielęgniarka....

 

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 746 Autor: Marulek222

W ministeriatu "Bitwa o Gallipoli" historia opowiedziana zostaje z punktu widzenia korespondentów wojennych, którzy nie tylko przeżyli kampanię, ale również mieli wpływ na jej przebieg.

odc.02

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 292 Autor: kropka919

Film oparty na faktach, opowiada historię operacji wojskowej przeprowadzonej przez siły amerykańskie na terenie Somalii. Elitarna jednostka ma za zadanie porwać dwóch przywódców zbuntowanych Somalijczyków.

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 943 Autor: gosiareal22

Film Hiroszima przedstawia okoliczności, w których prezydent Stanów Zjednoczonych, Harry Truman, podjął decyzję o użyciu bomby atomowej przeciw Japonii. Film prezentuje także przebieg tragicznych wydarzeń sierpnia 1945 roku.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 136 Autor: mikserr

Wietnam, rok 1945. Przebywający we francuskim obozie wojskowym dwaj mężczyźni Robert (Abraham Belaga) i Andre (Emile Berling ) zaprzyjaźniają się, czekając na swoją pierwszą militarną misję.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 305 Autor: wasik111

Wietnam, rok 1945. Przebywający we francuskim obozie wojskowym dwaj mężczyźni Robert (Abraham Belaga) i Andre (Emile Berling ) zaprzyjaźniają się, czekając na swoją pierwszą militarną misję.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 489 Autor: wasik111

Przygody trójki maruderów, którzy jako jedyni z 7 kompanii uniknęli wzięcia do niemieckiej niewoli. Zdani sami na siebie rozpoczynają podróż przez pogrążoną w wojennym chaosie Francję.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 195 Autor: wasik111

Armia rosyjska, pod przykrywką pomocy wojskowej, realizuje swe tajne cele, które mają za zadanie zdobyć informacje, dotyczące technologii wojennej wroga.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 394 Autor: wasik111

Remake filmu o tym samym tytule z 1972 roku.
Pięć niedoświadczonych dziewczyn-żołnierzy, pod dowództwem sierżanta stawia opór silnej grupie niemieckich dywersantów.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 162 Autor: wasik111

Batalion

I Woja Światowa, w ramach propagandy rosyjskiego Rządu Tymczasowego, powstaje kobiecy Batalion Śmierci.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 223 Autor: wasik111

Wielki historyczny romans rozgrywany na tle rzymsko-kartagińskich wojen w 2 wieku pne. Produkcja jest wzorowana na hollywoodzkich gigantach historycznych.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 761 Autor: wasik111

Brendan Byers III (Jerry Lewis), jeden z najbogatszych ludzi na świecie, jest znudzony swoim życiem i ma wrażenie, że nic ekscytującego go już nie spotka. Sztab doradców opracowuje dla niego genialny plan: Brendan powinien wstąpić do armii.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 296 Autor: wasik111

Pompeje” opowiada historię Markusa i Valerii - pary młodych ludzi kochających się do szaleństwa. On jest legionistą, a ona córką bogatego Rzymianina. Marek wyrusza na wojnę, a w tym czasie...

Komentarzy: 12 Wyświetleń: 6314 Autor: maniekzory

Dowódca Robin Wesley, lider grupy najemników, dostaje zlecenie, aby ze swą grupą udał się do Złotego Trójkąta, w Azji Południowo-Wschodniej, by obalić dyktatora, który jest głównym producentem i dystrybutorem opium na świecie.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 234 Autor: wasik111

Akcja filmu toczy się w 1941 roku. W obawie przed nadciągającą z zachodu armią niemiecką mieszkańcy Lwowa masowo wyjeżdżają na wschód

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 284 Autor: wasik111

W wyniku rosyjskiej inwazji na Czeczenię 9-letni Hadji traci rodziców. Osierocony, wspólnie ze swoim malutkim bratem, ucieka z rodzinnych stron i dołącza do tłumu uchodźców. W trakcie tułaczki Hadji poznaje Carole (Bérénice Bejo)...

Komentarzy: 6 Wyświetleń: 563 Autor: imilio

Remake filmu o tym samym tytule z 1972 roku. Pięć niedoświadczonych dziewczyn-żołnierzy, pod dowództwem doświadczonego sierżanta stawia opór silnej grupie niemieckich dywersantów.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 215 Autor: wasik111

Akcja filmu toczy się w 1943 roku. Chaja jest młodą Żydówką, która ucieka z transportu. Dotarłszy do pewnej wioski, ratuje rodzinę od zaczadzenia. Gospodarz Piotr postanawia jej pomóc, co nie podoba się mieszkańcom wioski.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 341 Autor: wasik111

Sierpień rok 1944, bateria artylerii Jedyneczka otrzymuje rozkaz ochrony mostu we wschodniej Polsce. Sytuacja okazuje się bardzo ciężka, ponieważ obok znajduje się klasztor z bezbronnymi sierotami.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 292 Autor: wasik111

Bateria artylerii o nazwie "Jedyneczka" dostaje za zadanie ochraniać most we wschodniej Polsce. Niemcy chcą się przez most przeprawić. Dodatkowo w pobliżu znajduje się grupa sierot wojennych. Pomijając konteksty polityczne...

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 320 Autor: imilio

Hannah Ster jest młodą Żydówką. Mieszka za Oceanem, prawdopodbnie w USA i nie czuje związku ze swoją rodziną. Nie wie czym był Holokaust dokładnie, ani nie chce wiedzieć.

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 503 Autor: slawoP

est to piękna, poetycka opowieść o japońskim żołnierzu-harfiście, który wędrując po Birmie spełnia ostatnią posługę wobec poległych kolegów. Wojna odcisnęła na nim niezatarte piętno.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 425 Autor: wasik111

Poruszające losy ośmioletniego uciekiniera z warszawskiego getta, który stracił całą rodzinę i zdany jest na pomoc ze strony obcych. Trafia do domu życzliwej Polki . Kobieta decyduje się go przygarnąć i namawia

Komentarzy: 11 Wyświetleń: 3146 Autor: Marulek222

Bon voyage

Akcja filmu dzieje się w czasach, gdy we Francji rozpoczyna się druga wojna światowa. Uciekinierzy z okupowanego przez nazistów Paryża, zbierają się w Hotelu Splendide w Bourdeux.

 

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 393 Autor: wasik111