Login: Hasło:
Ilość filmów: 142539
W poczekalni: 4
Komentarzy: 141260
Użytkowników: 550750

Filmy wojenne

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Uwięziony przez nazistów bogaty adwokat postanawia oddać cały swój majątek temu, kto pójdzie na śmierć zamiast niego...

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 415 Autor: Scan

Dramat psychologiczny ukazujący tragedię pięciu osób zasypanych w piwnicy domu zbombardowanego podczas Powstania Warszawskiego. W obliczu groźby śmierci skazani na siebie ludzie przechodzą najcięższą próbę charakterów.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 239 Autor: Scan

Życiowy nieudacznik, John Winger (Bill Murray), w ciągu jednego dnia traci pracę, samochód i dziewczynę. Namawia, więc przyjaciela, Russela (Harold Ramis), aby razem wstąpili do wojska. Głęboko wierzy, że armia "wyprowadzi go na ludzi".

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 51 Autor: ulcia_16_92

Czternastoletni Thomas, tuż przed końcem II wojny światowej, zostaje powołany do Wehrmachtu, by walczyć z Armią Czerwoną. Zdezorientowany i samotny, wśród zgliszcz zniszczonego miasta zostaje pojmany przez Rosyjskich żołnierzy i trafia do ZSRR. Tam dostaje dyplom renomowanej szkoły i przechodzi specjalne szkolenie.

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 1066 Autor: LeszekOrzeszek

Początek XX wieku, I wojna Światowa, 16- letni chłopak Charlie Shakespeare dostaje się do wojska, wcześniej skłamawszy o swoim wieku, po to by bronić swojej ojczyzny. Trafia do okopów frontowych , gdzie trudne warunki powodują...

Komentarzy: 10 Wyświetleń: 2320 Autor: Tyrkinho

Film ukazuje prawdziwą historię brytyjskiego oficera, schwytanego przez Niemców, który próbuje wszelkich sposobów aby uciec oprawcom. W trakcie zmagań, wśród wielu przygód zostaje odznaczony "Żelaznym krzyżem"...

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 1250 Autor: wasik111

Jugosłowiańscy partyzanci są ustawicznie nękani i ponoszą znaczne straty przez niemieckie lotnictwo. Zostaje wysłany kilkuosobowy oddział partyzantów w celu zniszczenia samolotów na lotnisku. Zadanie zostaje wykonane. Samoloty zostają na lotnisku wysadzone w powietrze a ich piloci zostają zabici w kantynie.

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 450 Autor: wasik111

Cykl dokumentalny o przebiegu I wojny światowej, przedstawiający zmagania na wszystkich frontach wielkiej wojny. Konflikt, który miał położyć kres wszelkim innym wojnom, a który w opinii wielu historyków był preludium do kolejnych walk o zasięgu globalnym.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 120 Autor: mikserr

W tej zwariowanej satyrze na temat mentalności Amerykanów po zimnej wojnie, prezydent Stanów Zjednoczonych do spółki z producentami broni i amunicji starają się dla odniesienia własnych korzyści rozsiewać plotki na temat potencjalnego zagrożenia atakiem nuklearnym

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 101 Autor: ulcia_16_92

Niezadowolona ze swojej pracy dziennikarka telewizyjna przyjmuje zlecenie zrobienia reportażu o Inwazji na Afganistan.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 179 Autor: morswin

Niezadowolona ze swojej pracy dziennikarka telewizyjna przyjmuje zlecenie zrobienia reportażu o Inwazji na Afganistan.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 98 Autor: ulcia_16_92

Film opartych na faktach. Niezadowolona ze swojej pracy dziennikarka telewizyjna przyjmuje zlecenie zrobienia reportażu o Inwazji na Afganistan.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 295 Autor: mikserr

Kanadyjski pilot Bill Forrester i dwóch jego kompanów rozbijają się w birmańskiej puszczy. Żołnierze zmuszeni są do ciężkiej i wyczerpującej przeprawy przez dzikie tereny, aby dostac się w bezpieczne miejsce, podczas gdy ze wszystkich stron otoczają ich Japończycy.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 136 Autor: mikserr

W czasie wojny secesyjnej Paul Cable opuszcza szeregi konfederatów i wraca do domu do Arizony. Rozpoczyna walkę o odzyskanie ziemi odebranej mu przez zwolenników Unii.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 120 Autor: mikserr

Likwidacja getta warszawskiego w 1943 roku. Młody Żyd Alek i jego żona Fryda uciekają przed zagładą. Przekradają się kanałami. Alek ma ze sobą klisze zdjęć dokumentujących okrutny los Żydów w warszawskim getcie.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 155 Autor: nemezis74

Francja, 1944 r. Alianci próbują odbić z rąk hitlerowców miasteczko Carrenton w Normandii. Udaje im się zniszczyć cztery niemieckie czołgi. Załoga mocno uszkodzonego ostatniego tygrysa ukrywa się i rozpoczyna walkę o przetrwanie.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 171 Autor: nemezis74

W Chorzowie mieszka kilku chłopców. Przyjaźnią się od lat, a ich wielką namiętnością jest gra w piłkę nożną.Cały swój wolny czas spędzaja na wspólnej grze. Ich ulubionym miejscem spotkań są górnicze hałdy.Pewnego dnia poznają dwóch piłkarzy Ruchu Chorzów - Peterka i Wilanowskiego.

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 767 Autor: wasik111

Kulgawcowa, przed wojną praczka w domu doktorowej, zgadza się wyprowadzić za pieniądze Rutkę, córkę swej byłej chlebodawczyni, z getta i umieścić u swoich kuzynów na wsi. Jej stosunek do Rutki nie jest jednoznaczny: czuje niechęć do Żydów, ale zarazem współczuje dziewczynce.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 737 Autor: wasik111

Sensacyjny dramat psychologiczny z okresu okupacji; historia partyzanckiej wyprawy po broń, niezbędną dla odbicia uwięzionego przez Niemców AK-owca. Żołnierze oddziału AK postanawiają odbić z więzienia gestapo swojego kolegę.

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 594 Autor: wasik111

Młody żołnierz Enrico Silvestri (Nicolage Cage), cierpiący z powodu bólu zęba, postanawia odłączyć się od swojego oddziału i udać się do najbliżej stacjonującego stomatologa. Źle pokierowany przez obcego mężczyznę trafia na ścieżkę, która zamiast do wioski, prowadzi go nad rzekę.

Komentarzy: 7 Wyświetleń: 4005 Autor: 3xcit3r

Film składa się z trzech części. Cz.I - Franek po lepszej imprezie budząc się w pociągu, przypadkowym strzałem "rozpętuje" II wojnę światową. Tym "drobnym wypadkiem" zaczyna się zwariowana komedia, której akcja...

Komentarzy: 9 Wyświetleń: 3710 Autor: LeszekOrzeszek

Poruszająca, oparta na faktach historia małomiasteczkowego, granatowego policjanta - Franciszka Kłosa, współpracującego w czasie II Wojny Światowej z Niemcami. Wierząc, że sumiennie wykonując swoją pracę.

Komentarzy: 10 Wyświetleń: 1329 Autor: monia2002

Śląsk, rok 1920, wybucha trzecie powstanie śląskie. Siedmiu braci Basistów, pod przywództwem najstarszego Erwina, rusza do walki o polskość rodzinnego miasteczka. Najmłodszy Gabryel w zdobytym, niemieckim mundurze przedostaje się do opanowanej przez Niemców osady.

Komentarzy: 9 Wyświetleń: 4205 Autor: 3xcit3r

Zwycięstwo

Film ten powstał z połączenia i skrócenia filmów Kierunek Berlin i Ostatnie dni. Przedstawia z perspektywy szeregowego żołnierza I Armii Ludowego Wojska Polskiego końcową fazę wielkiej ofensywy 1945 roku zakończonej zdobyciem Berlina.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 614 Autor: wasik111

Historia młodej brytyjskiej lekarki, która w czasie II Wojny Światowej zostaje uratowana przez załogę amerykańskiej łodzi podowodnej. Okazuje się jednak, iż nadal nie jest bezpieczna, ponieważ okręt jest nawiedzany przez duchy. Załoga musi stawić czoła całkiem realnemu niebezpieczeństwu jakim są patrolujące ocean niemieckie łodzie podwodne.

Komentarzy: 13 Wyświetleń: 4329 Autor: Marulek222