Login: Hasło:
Ilość filmów: 145281
W poczekalni: 3
Komentarzy: 142935
Użytkowników: 551580

Filmy wojenne

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Pianista to historia Władysława Szpilmana, znakomitego pianisty i kompozytora. Rozpoczyna się we wrześniu 1939 roku, gdy w Polskim Radiu 28-letni Szpilman gra pod bombami nokturn cis-moll Chopina. Po wkroczeniu do Warszawy Niemcy wprowadzają restrykcje wobec ludności żydowskiej.

Komentarzy: 6 Wyświetleń: 1426 Autor: Tyrkinho

11 odcinkowy serial telewizyjny opowiadający o kompanii karnej powstałej w Rosji w czasie II Wojny Światowej. Stworzona została z dezerterów, więźniów politycznych. Biorąc udział w najtrudniejszych misjach, mieli rehabilitować swoje postępki.

02

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 160 Autor: wasylek111

Malena

Jest rok 1941. Do sycylijskiego miasteczka przyjeżdża piękna Malena. 13-letni Renato Amoroso dostaje na jej punkcie obsesji.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 116 Autor: wasylek111

Akcja filmu toczy się wokół osoby młodego Teksańczyka , który powrócił ze służby w Iraku. Po kilku dniach pobytu w domu ponownie dostaje wezwanie na służbę. Postanawia się na nie stawić, innymi słowy odmawia poddania się procedurze "stop-loss".

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 175 Autor: ulcia_16_92

Stalingrad

Schyłek lata 1942r. Żołnierze batalionu szturmowego Wermachtu Fritz Reiser i Manfred Rohleder odpoczywają na Riwierze Włoskiej po trudach kampani zbrojnej w Afryce. Urlop nie trwa jednak długo i batalion zostaje przerzucony na front wschodni. Porucznik Hans von Witzland informuje żołnierzy, że walczyć będą o zdobycie Stalingradu.

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 748 Autor: wasik111

Film sensacyjny w reżyserii mistrza gatunku Johna Woo ("Mission Impossible II"), którego akcja rozgrywa się w czasach II wojny światowej. Amerykański żołnierz (Nicolas Cage) otrzymuje od swych przełożonych niezwykłe zadanie: ma za wszelką cenę chronić młodego Indianina z plemienia Navajo, którego języka wojsko używa do przesyłania zaszyfrowanych wiadomości.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 249 Autor: ulcia_16_92

Riphagen

Film o Andriesie Riphagenie — holenderskim zbrodniarzu, który w czasie II wojny światowej szantażował Żydów i przyczynił się do śmierci setek ludzi...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 330 Autor: mikserr

Historia młodych żołnierzy ruchu oporu, którzy pod koniec II wojny światowej stanęli przed trudnym wyborem: poprzeć powstającą władzę komunistyczną, czy pozostać w opozycji i walczyć na dwa fronty.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 136 Autor: wasylek111

Oddział Legii Cudzoziemskiej zostaje wyznaczony do misji w Afryce Północnej. Major Foster i jego żołnierze zostają przydzieleni do ochrony ekspedycji archeologicznej kierowanej przez Francoisa Marneau.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 193 Autor: wasylek111

Pechowy szeregowiec Franek Dolas myśli, że rozpętał II wojnę światową. Chcąc zabłysnąć bohaterskimi czynami, plącze się w coraz większe tarapaty.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 99 Autor: wasylek111

Po fiasku Operacji Walkiria, alianci muszą nadal współpracować, by niedopuścić do ucieczki oficerów hitlerowskich do Argentyny,

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 202 Autor: mikserr

Wstrząsająca i prawdziwa historia zatonięcia okrętu załogi USS Indianapolis, zdanej na własne siły na Morzu Filipińskim przez pięć dni po dostarczeniu bomby atomowej, która mogła ostatecznie zakończyć II wojnę światową.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 157 Autor: wasylek111

Czternastoletni Thomas, tuż przed końcem II wojny światowej, zostaje powołany do Wehrmachtu, by walczyć z Armią Czerwoną. Zdezorientowany i samotny, wśród zgliszcz zniszczonego miasta zostaje pojmany przez Rosyjskich żołnierzy i trafia do ZSRR. Tam dostaje dyplom renomowanej szkoły i przechodzi specjalne szkolenie.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 215 Autor: ulcia_16_92

Film oparty na faktach. Kapitan brytyjskiej armii odnajduje w ruinach miasta Ieper maszynę drukarską. Wkrótce wydaje magazyn pt. 'The Wipers Times', który zyskuje ogromną popularność wśród żołnierzy.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 172 Autor: mikserr

Autentyczna historia z czasów drugiej wojny światowej opowiada o akcji wywiadu brytyjskiego, mającej na celu zniszczenie nazistowskich łodzi radiowych, cumujących w neutralnym porcie. Odważny plan ma być zrealizowany przez dwóch oficerów wywiadu, pułkownika Lewisa Pugh oraz kapitana Gavina Stewarta.

Komentarzy: 6 Wyświetleń: 1254 Autor: wasik111

II wojna światowa. Mieszkające na wsi przy węgierskiej granicy rodzeństwo walczy o przetrwanie.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 199 Autor: wasylek111

Przełom roku 1939 i 1940, wojska Finlandii odpierają ataki Armii Czerwonej. Stawką wojny jest jej suwerenność.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 217 Autor: wasylek111

W ostatnich dniach nazistowskich Niemiec, grupa starszych oficerów pod przywództwem arystokraty, pułkownika Clausa von Stauffenberga ryzykuje wszystkim, by ocalić to, co jeszcze zostało ze zniszczonego wojną narodu. Ich cel: zabić Fuhrera podczas strategicznego spotkania w jego Wilczym szańcu.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 245 Autor: mikserr

Furia / Fury

Pod koniec II wojny światowej, w kwietniu 1945 roku, wojska alianckie przygotowują swój ostateczny atak na europejskim teatrze wojny. Zahartowana w boju załoga czołgu Sherman pod dowództwem sierżanta Wardaddy'ego (Brad Pitt).

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 1983 Autor: Marulek222

Historia Roja

Wiosna, 1945 rok. Brat 20-letniego Mieczysława Dziemieszkiewicza, pseudonim "Rój", zostaje zamordowany przez żołnierzy sowieckich. Mężczyzna był dowódcą oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 478 Autor: morswin

Debiut reżyserski Jeta Li. Chiński żołnierz wraca z wojny do domu. Na miejscu okazuje się jednak, że nic nie jest tak jak przed wojną. W mieście stacjonują Amerykanie i to oni decydują o wszystkim. W wyniku nieoczekiwanego zbiegu okoliczności chiński weteran zostaje zaangażowany do walk na ringu z amerykańskimi marynarzami.

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 1415 Autor: Tyrkinho

Francja, listopad 1918 roku. Przed czterema godzinami zakończyła się pierwsza wojna swiatowa. Jeden z amerykańskich piechurów tkwiący od wielu dni w okopie nie zdaje sobie z tego sprawy i zabija niemieckiego żołnierza, który prosi o darowanie życia. Na cześć jego bezsensownej śmieci oznaczenie z jego munduru

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 1047 Autor: wasik111

Dobra zabawa i łatwy zarobek, to zasady, którymi kierują się w życiu czterej młodzi mieszkańcy współczesnego Sankt Petersburga. Ich ulubionym zajęciem jest wykopywanie na dawnych pobojowiskach przedmiotów z II wojny światowej i sprzedawanie

Komentarzy: 6 Wyświetleń: 899 Autor: slawoP

Prawdziwa historia trzech żołnierzy Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, którzy walczą z Japończykami na wyspach Pacyfiku podczas II Wojny Światowej.

06

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 781 Autor: wasylek111

Bohaterowie pierwszej części filmu, Borman i Czerep, biorą udział w rekontrukcji jednej z bitew II wojny światowej. Nieoczekiwanie, wraz z dwoma Ukraińcami, Taranem i Sierym trafiają w środek...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 256 Autor: slawoP