Login: Hasło:
Ilość filmów: 144205
W poczekalni: 1
Komentarzy: 142552
Użytkowników: 551322

Filmy wojenne

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Prawdziwa historia trzech żołnierzy Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, którzy walczą z Japończykami na wyspach Pacyfiku podczas II Wojny Światowej.

06

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 578 Autor: wasylek111

Bohaterowie pierwszej części filmu, Borman i Czerep, biorą udział w rekontrukcji jednej z bitew II wojny światowej. Nieoczekiwanie, wraz z dwoma Ukraińcami, Taranem i Sierym trafiają w środek...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 155 Autor: slawoP

Dobra zabawa i łatwy zarobek, to zasady, którymi kierują się w życiu czterej młodzi mieszkańcy współczesnego Sankt Petersburga. Ich ulubionym zajęciem jest wykopywanie na dawnych pobojowiskach przedmiotów z II wojny światowej

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 636 Autor: slawoP

Historia Roja

Wiosna, 1945 rok. Brat 20-letniego Mieczysława Dziemieszkiewicza, pseudonim "Rój", zostaje zamordowany przez żołnierzy sowieckich. Mężczyzna był dowódcą oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 241 Autor: ulcia_16_92

Historia Roja

Wiosna, 1945 rok. Brat 20-letniego Mieczysława Dziemieszkiewicza, pseudonim "Rój", zostaje zamordowany przez żołnierzy sowieckich. Mężczyzna był dowódcą oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 151 Autor: wasylek111

Sierpień 2008 roku. Rozpoczyna się wojna Rosji z Gruzją. Film opowiada o odwadze międzynarodowych reporterów i Gruzinów, ukazując prawdziwą cenę militarnego konfliktu. Poruszający i trzymający w napięciu. Obraz ludzi, którzy ryzykując własnym życiem, każdego dnia przesyłają wiadomości z frontu.

Komentarzy: 8 Wyświetleń: 1085 Autor: Pedro56

Zrealizowana z imponującym rozmachem opowieść o żydowskich partyzantach walczących podczas II Wojny Światowej w lasach Puszczy Nalibockiej, na terenie dzisiejszej Białorusi. Przez kilka lat z powodzeniem wymykali się hitlerowcom, a w sercu puszczy stworzyli świetnie funkcjonującą tajną osadę dla żydowskich uciekinierów.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 167 Autor: mikserr

W roku 907 naszej ery, Chiny - potężne imperium dynastii Tang, zaczyna podupadać. W całym kraju wzniecane są zamieszki, a najwyżsi urzędnicy państwowi zamiast tłumić rebelię toczą między sobą zaciętą walkę o władzę.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 141 Autor: wasylek111

1942r. Przedstawiciele władz III Rzeszy spotykają się w Wannsee, aby rozstrzygnąć o losie ludności żydowskiej na terenach okupowanych przez Niemców.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 185 Autor: wasylek111

Ranek 13 lutego 1945 roku. PIOTR (Andrzej Łapicki), polski więzień obozu koncentracyjnego, ucieka z transportu ewakuacyjnego przejeżdżającego przez Drezno. Piotr zna to miasto – bywał tu przed wojną, kiedy studiował sztukę. Obecnie w Dreźnie panuje ...

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 800 Autor: Tyrkinho

Bohaterem jest weteran wojenny, który w oczekiwaniu na prom snuje dramatyczne wspomnienia z niedalekiej przeszłości. Andriej Sokołow stracił na wojnie wszystko co kochał: dom podczas bombardowania, a pod jego gruzami żonę i córkę, a potem też ukochanego syna

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 954 Autor: wasik111

Michał przeżył bolesną tragedię. Na jego oczach z rąk Niemców zginęła żona, matka i syn. Postanawia przystąpić do partyzantów. Trafia do mieszkania rodzącej kobiety. Postanawia się zaopiekować nią i jej dzieckiem i odbić jej męża z rąk niemieckich.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 438 Autor: slawoP

Guy Crouchback, potomek arystokratycznej angielskiej rodziny, po rozwodzie z żoną, Virginią, stroni od przyjaciół i znajomych. Gdy wybucha II wojna światowa, zaciąga się do wojska, by dowieść, że jest wart byłej żony. Niestety, im bardziej stara się...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 1500 Autor: Scan

Po wybuchu wojny studentka trafia na front. Dziewczyna staje się najlepszym snajperem.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 274 Autor: wasylek111

Wybuch wojny niszczy świat młodej studentki, Ludmiły Pawliczenko, zmuszając ją, by zaciągnąeła się do wojska w 1941 roku...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 211 Autor: morswin

Wybuch wojny niszczy świat młodej studentki, Ludmiły Pawliczenko, zmuszając ją, by zaciągnąeła się do wojska w 1941 roku...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 315 Autor: morswin

Singapur, rok 1942. Sześciu młodych australijskich żołnierzy w chwili kapitulacji trafia do japońskiego obozu jenieckiego Changi. Przez następne trzy i pół roku wraz z pozostałymi 15 tysiącami uwięzionych zmagają się wspólnie z bezradnością, poczuciem hańby i męką uwięzienia.

06

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 364 Autor: wasylek111

Caboblanco

Młoda kobieta przyjeżdża do nadmorskiego miasteczka w poszukiwaniu zaginionego męża, badacza zatopionych okrętów. Pomaga jej właściciel hotelu, Gifford Hoyt.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 130 Autor: wasylek111

Północno i południowokoreańscy żołnierz toczą swoją prywatną wojnę w ostatnich dniach wojny koreańskiej .

KOPIA HDRip

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 106 Autor: morswin

Tajemniczy niemiecki czołg sieje spustoszenie w szeregach Armii Czerwonej podczas II Wojny Światowej.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 530 Autor: wasylek111

Film „Beasts of No Nation” skupia się na Agu, młodym chłopaku walczącym w wojnie domowej w bliżej nieokreślonym afrykańskim kraju.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 238 Autor: morswin
Klasyka kina akcji. John Rambo trafia do więzienia. Jego dawny dowódca, pułkownik Trautman dotrzymuje wcześniejszej obietnicy i doprowadza do uwolnienia go. Rambo otrzymuje zadanie odnalezienia amerykańskich jeńców, którzy zaginęli w Wietnamie.
Komentarzy: 29 Wyświetleń: 9246 Autor: manabrek

Barwy walki

Utrzymany w konwencji sensacyjno - przygodowej dramat wojenny, ukazuje skomplikowaną sytuację polityczną polskiego ruchu oporu, w którą wpisano dramatyczne losy bohaterów. Ożywiona działalność dywersyjna grup AL, AK i BCh w rejonie Gór Świętokrzyskich w 1944 układa...

Komentarzy: 6 Wyświetleń: 650 Autor: head201

Historia Roja

Wiosna 1945 roku. 20-letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim "Rój", traci starszego brata, dowódcę oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu, zamordowanego przez żołnierzy sowieckich. Wraca w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 687 Autor: mikserr

Czterech młodych Algierczyków wstępuje do francuskiej armii, by walczyć przeciwko nazistom.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 152 Autor: wasylek111