Login: Hasło:
Ilość filmów: 143821
W poczekalni: 4
Komentarzy: 150722
Użytkowników: 549008

Filmy westerny

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Do miasteczka Black Rock na Dzikim Zachodzie przybywa jednoręki mężczyzna John Macreedy. Pragnie on odszukać farmera japońskiego pochodzenia, Joego Komako, którego syn uratował mu życie podczas wojny.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 568 Autor: Scan

W 1870 roku spokojny, amerykański osadnik zabija mordercę swojej rodziny. Czyn ten wzbudza furię u przywódcy lokalnego gangu.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 714 Autor: morswin

W 1870 roku spokojny, amerykański osadnik zabija mordercę swojej rodziny. Czyn ten wzbudza furię u przywódcy lokalnego gangu.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 685 Autor: wasik111

Slow West

Siedemnastolatek wyrusza w podróż, poszukując miłości życia. Towarzyszy mu tajemniczy mężczyzna o imieniu Silas.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 421 Autor: wasik111

Josey Wales jest farmerem ze stanu Missouri. Gdy banda ubranych w mundury unionistów pod wodzą Terrilla rabuje mu dobytek, pali dom i zabija żonę i synka - dołącza się do grupy konfederatów i poprzysięga zemstę.

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 826 Autor: wasik111

Latigo Smith jest kobieciarem, i kiedy przybywa do pewnego miasteczka, w którym rządzą kompanie górnicze, ma wypadek i musi udać się do doktora. Jednak w wyniku nieprzewidzianych musi uciekać. Wszyscy biorą

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 1006 Autor: LeszekOrzeszek

Montana

Ranczerskie małżeństwo Bless i Hoyce'a Guthrie przeżywa poważną próbę w obliczu propozycji zakupu ich ziemi, jaki składa im pewna bogata kompania. Zdania małżonków są zupełnie inne, ale czy ich miłość wytrzyma ?

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 973 Autor: LeszekOrzeszek

Spektakularna opowieść o życiu generała George'a Armstronga Custera, dowódcy 7. regimentu kawalerii, który zginął w 1876 roku w bitwie z Siuksami, stoczonej pod Little Big Horn.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 450 Autor: wasik111

Calamity Jane

Gdzieś na odludziu na terytorium Dakoty, gdzie w sumie żyli tylko bandyci, Indianie i żołnierze, żyła także Calamity Jane, jedna z najsłynniejszych kobiet Dzikiego Zachodu. Dobrze radziła sobie w konkurencji z mężczyznami.

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 607 Autor: wasik111

Wojna secesyjna. Konfederaci pod dowództwem majora Warda bez jednego wystrzału zajmują Fort Holman. Obrońca fortu, pułkownik Pembroke, zostaje oskarżony o zdradę. Aby uniknąć kary śmierci, decyduje się podjąć misję odbicia fortu z rąk Warda

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 514 Autor: wasik111

Film opowiada historię dwóch najbardziej znanych rewolwerowców na Dzikim Zachodzie. Abe Cross przybywa do miasteczka Bajo Rio, gdzie wraz z rodziną mieszka Will Tenneray

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 1235 Autor: LeszekOrzeszek

Czasy się zmieniają, a Monte Walsh (Tom Selleck) pozostaje zawsze taki sam. Szacunek dla siebie i innych, prawda, wolność, honor. Bycie kowbojem to nie zawód, ale filozofia życia.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 507 Autor: wasik111

Wojna secesyjna dobiega końca. Brett Sherwood, kapitan konfederatów, zabija zwolennika Unii, który ukradł mu ziemię. Wkrótce jedzie na poszukiwania legendarnego oddziału dowodzonego przez kapitana Quantrella, by się do niego przyłączyć.

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 767 Autor: wasik111

Henry Myers nie ma lekkiego życia. Kiedy po nieudanym skoku zostaje zdradzony i pozostawiony na śmierć przez resztę bandy, nieoczekiwanie otrzymuje pomoc od wdowy z dwójką dzieci.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 411 Autor: slawoP

Film oparty jest częściowo na faktach. Wątkiem przewodnim są losy pewnego fikcyjnego związku, lecz tło akcji traktuje o tragedii, jaka wydarzyła się w 1857 roku w stanie Utah w miasteczku Mountain Meadows....

Komentarzy: 17 Wyświetleń: 2422 Autor: yoshimitsu

Żołnierz Unii podczas drogi do domu popada w konflikt z Jimem Vancem i jego bratankiem. Sympatycy konfederacji wpadają we wściekłość, po tym jak jeden z sąsiadów proponuje przejście na stronę Unii.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 231 Autor: wasik111

Tragikomiczna opowieść o autentycznych postaciach z historii Dzikiego Zachodu - Butchu Cassidym i Billym Kidzie. Byli to rabujący banki i pociągi przestępcy, którzy długo pozostawalai nieuchwytni. Ulegli dopiero dobrze zorganizowanemu pościgowi

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 944 Autor: Tyrkinho

Seminole

Rok 1835, Floryda. W rodzinne strony po latach powraca porucznik Lance Caldwell. W drodze do domu niespodziewanie zostaje zaatakowany przez Indianina z plemienia Seminoli.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 560 Autor: Tyrkinho

Shalako

Rok 1882. Pruski arystokrata, baron Frederick von Hallstatt, organizuje safari na pustyni. W trakcie podróży hrabina Irina zostaje napadnięta przez Indian. Z pomocą przybywa jej Shalako, agent federalny.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 627 Autor: wasik111

Rok 1866. W Meksyku, gdzie trwa wojna domowa, spotykają się dwaj awanturnicy: były major Benjamin Trane (Gary Cooper) i bandyta Joe Erin (Burt Lancaster). Obaj chcą się łatwo wzbogacić.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 223 Autor: wasik111

"Milion sposobów, jak zginąć na Zachodzie" to opowieści o Albercie, tchórzliwym hodowcy owiec. Gdy Albert wykręcił się od uczestnictwa w tradycyjnej strzelaninie, jego kapryśna dziewczyna rzuciła go dla innego....

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 3715 Autor: Pedro56

Film jest komedią przygodową umieszczoną w realiach westernu. Hogan(Eastwood), rewolwerowiec i wędrowiec zarazem ratuje z napadu młodą, nagą dziewczynę Sarę(McLaine), która okazuje się siostrą zakonną.

Komentarzy: 7 Wyświetleń: 1066 Autor: sebastiantychy

Pułkownik William Ludlow (Anthony Hopkins) żyje na rancho na zapomnianej przez ludzi ziemi u podnóża Gor Montana, gdzie wychowuje swych trzech synów z dala od okrutnych i krwawych wojen z Indianami.

Komentarzy: 7 Wyświetleń: 3608 Autor: c13ply

Pułkownik Marlow ma za zadanie powstrzymać rebeliantów. Dotąd nikomu się to nie udało. Żeby pokonać przeciwnika potrzeba nie tylko ludzi, ale też wielkiego sprytu i odwagi.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 297 Autor: wasik111

Doktor Joe Frail, który opiekuje się ślepą Elizabeth, pewnego dnia ratuję kryminalistę od tłumu, który domagał się jego śmierci. Sam próbuje go kontrolować, nie wie jedanak jakim zagrożeniem jest on dla Elizabeth ...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 471 Autor: wasik111