Login: Hasło:
Ilość filmów: 121197
W poczekalni: 12
Komentarzy: 136746
Użytkowników: 536676

Filmy westerny

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Niewielki oddział kawalerii dowodzony przez porucznika Billingsa (Robert Stack) dostaje niezwykle ważne i pilne zadanie. Ma dziewięć dni na dotarcie do indiańskiego wodza Szarej Chmury i oddanie mu listu zawierającego ofertę pokoju. Jeśli im się nie uda, wojna między białymi a czerwonoskórymi wybuchnie na nowo. Kiedy na swojej drodze spotykają syna Szarej Chmury, Taslika (Keith Larsen), żołnierzom zaczyna się wydawać, że los im sprzyja. Szybko okazuje się, że byli w błędzie.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 420 Autor: kropka919

Młoda wdowa Martha Morse (Diane Brewster) musi zebrać w ciągu kilku dni 500 dolarów, inaczej straci swoje ranczo. Jej sąsiad - bogaty hodowca bydła Matt MacGuire (Emile Meyer) - na każdym kroku stara się jej utrudnić to zadanie, bo chce przejąć jej majątek. Gdy w okolicy pojawia się dziki czarny ogier, a za jego ujęcie zostaje wyznaczona wysoka nagroda, MacGuier postanawia go ująć. Gdy dowiaduje się, że konia złapał syn Marthy, Bucky (Jerry Hartleben), zaczyna sprawiać kobiecie jeszcze większe kłopoty. Wdowa zmuszona jest zwrócić się o pomoc do swoich jedynych przyjaciół - Randy'ego Burke'a (George Montgomery) i jego kumpla Idaho (Edgar Buchanan)

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 373 Autor: kropka919

Chino Valdez (Charles Bronson) hoduje konie. Pewnego dnia jedna z klaczy ginie z winy Marala. Jego siostra chcę naprawić występek brata. Między nią a Chino rodzi się uczucie. Niechętny sąsiadowi Maral nasyła zbirów, którzy katują Valdeza i zabijają jego źrebaka.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 477 Autor: kropka919


Młody teksańczyk John Grady Cole (Matt Damon) rusza z przyjacielem Lacelayem Rawlinsem (Henry Thomas) do Meksyku w poszukiwaniu lepszego życia. W czasie podróży poznaje miłość swojego życia, uroczą Alejandrę (Penélope Cruz) - jednak nie obejdzie się bez nieprzewidzianych okoliczności...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 531 Autor: kropka919

Major Dundee

Schyłek amerykańskiej wojny secesyjnej. Apacze pod wodzą Sierra Charriby (Michael Pate) atakują posterunek wojsk Unii dokonując masakry. Uprowadzają dzieci i uciekają do Meksyku. Major Amos Dundee (Charlton Heston), dowódca fortu Benlin, nie ma wystarczającej liczby ludzi, aby wyruszyć w pogoń. Postanawia wykorzystać do tego celu wziętych do niewoli konfederatów. Wśród więźniów jest jego dawny przyjaciel, kapitan Benjamin Tyreen (Richard Harris).

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 227 Autor: wasik111

Młode małżeństwo; Marty i Aaron Claridge'owie wyruszyło na Zachód, w poszukiwaniu miejsca na własnego dom i rodzinę. Niestety Aaron ginie. Jako, że zima jest coraz bliżej, Marty nie ma możliwości powrotu na Wschód. Samotny wdowiec; Clark Davis, wychowujący około dziesięcioletnią córkę; Missie, proponuje, by Marty wyszła za niego za mąż i przeczekała w ten sposób do wiosny. W zamian za opieką nad domem i Missie oferuje jej tym samym dach nad głową. Bardzo niechętnie, Marty się zgadza....

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 792 Autor: slawoP

Missie po śmierci Williego wraca z synem w rodzinne strony. Wprowadza się do rodziców i rozpoczyna pracę jako nauczycielka. Po wcześniejszych tragicznych wypadkach traci wiarę w siebie aż do czasu adopcji jednej z sierot, które przybyły do miasteczka w poszukiwaniu nowych rodzin. Pomimo iż nie chciała jako samotna matka brać odpowiedzialność za jeszcze jedno dziecko decyduje się zaadoptować Maddie. Missie również zaczyna interesować się miejscowy szeryf Zach. Incydenty i różne sytuacje doprowadzają do tego, że Missie pomimo wielkiej straty znajduje drogę do szczęścia.

 

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 1398 Autor: c13ply

Missie po śmierci Williego wraca z synem w rodzinne strony. Wprowadza się do rodziców i rozpoczyna pracę jako nauczycielka. Po wcześniejszych tragicznych wypadkach traci wiarę w siebie aż do czasu adopcji jednej z sierot, które przybyły do miasteczka w poszukiwaniu nowych rodzin. Pomimo iż nie chciała jako samotna matka brać odpowiedzialność za jeszcze jedno dziecko decyduje się zaadoptować Maddie. Missie również zaczyna interesować się miejscowy szeryf Zach. Incydenty i różne sytuacje doprowadzają do tego, że Missie pomimo wielkiej straty znajduje drogę do szczęścia.

Komentarzy: 6 Wyświetleń: 1855 Autor: c13ply

Piekna Roslyn, swieżo po rozwodzie spotyka dwójkę przyjaciół Cuido i Gaya. Zamierzają spędzić kilka dni poza miastem, w domu Cuida. Wyjazd ma na celu wypoczynek i relaks. Na początku wszystko przebiega gładko, ale kiedy obaj mężczyźni zakochują się w Roslyn, której towarzyszy przyjaciółka Isabelle, w ich wzajemne stosunki wkrada się rywalizacja i zazdrość. Ujawniają się też negatywne cechy charakteru. Wkrótce Gay spotyka starego znajomego Perce'a i cała czwórka wybiera się zapolować na dzikie

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 735 Autor: LeszekOrzeszek

Appaloosa

Dla szeryfa Virgila Cole'a i jego zastępcy Everetta Hitcha metoda pracy jest jedna: strzelaj szybko, strzelaj celnie, od razu przeładuj. Bez uczuć, bo one mogą zabić. Rywale z "Historii przemocy": Ed Harris oraz Viggo Mortensen stają ramię w ramię jako przyjaciele, Cole i Hitch, mający zaprowadzić porządek w twardym niczym kula westernie dla twardych facetów, opartym na powieści Roberta B. Parkera.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 581 Autor: Pedro56

Film bazuje na prawdziwej historii legendarnego stróża prawa. Wyatt Earp, chcąc pomścić śmierć ukochanej Dory,kompletuje ekipę najlepszych z najlepszych na Dzikim Zachodzie, a są wśród nich takie sławy jak: Bat Masterson, Charlie Bassett, Bill Tilghman i Doc Holliday.Razem z nimi Earp ściga braci Kenedy, którzy sieją postrach od Dodge City aż po Meksyk. Bezkarni, dzięki protekcji wpływowego ojca, opętani morderczym szałem bracia uważają, że stoją ponad prawem. Nie docenili jednak Earpa i jego ekipy.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 491 Autor: Tyrkinho

Dwóch wyjętych spod prawa rzezimieszków, Butch Cassidy (David Clayton Rogers) i Sundance Kid (Ryan Browning), beztrosko przemierza Dziki Zachód. Butch nie ma sobie równych w obmyślaniu skoków na banki , Sundance z kolei jest mistrzem strzelania, z którym nikt nie ma odwagi się mierzyć. Słyną nie tylko z niecnych uczynków i wyjątkowych umiejętności, ale również z zuchwałości i niewątpliwego 

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 3026 Autor: c13ply

Bronco Billy

Tytułowy bohater prowadzi rewię z programem o Dzikim Zachodzie. Niestety, od sześciu miesięcy interes nie przynosi zysków. Nie ma pieniędzy na wypłaty dla pracowników. Na stacji benzynowej Bronco Billy spotyka atrakcyjną Antoinette, którą mąż zostawił w noc poślubną bez grosza przy duszy. Zbuntowana dziewczyna przypada do gustu Billy'emu, który licząc na poprawę sytuacji finansowej, postanawia zatrudnić ją jako asystentkę.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 368 Autor: wasik111

Gdy niewielkie miasteczko dosięga wieść, że skorumpowany właściciel linii kolejowej bezprawnie przejął ziemię mieszkańców, grupa młodych farmerów łączy swe siły, by z nim walczyć. Szukając zemsty i sprawiedliwości, młodzi straceńcy stają się celem największej obławy w historii Ameryki. Ich sława rośnie, a wraz z nią legenda ich przywódcy, Jassie Jamesa. Film akcji z elementami komedii.

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 1018 Autor: Pedro56

Brett McBain szykuje wspaniałą ucztę ku czci mającej właśnie przyjechać, świeżo poślubionej żonie. Jednakże zdesperowani bandyci zabijają jego oraz trójkę dzieci. Jak się okazuje za tym wszystkim stoi niejaki Frank, jeden z bandziorów związanych z koleją, która zamierzała zbudować tutaj swój trakt. Pomocy wdowie Jill udziela tajemniczy człowiek zwany Harmonijką.

 

 

 

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 910 Autor: LeszekOrzeszek

Brett McBain szykuje wspaniałą ucztę ku czci mającej właśnie przyjechać, świeżo poślubionej żonie. Jednakże zdesperowani bandyci zabijają jego oraz trójkę dzieci. Jak się okazuje za tym wszystkim stoi niejaki Frank, jeden z bandziorów związanych z koleją, która zamierzała zbudować tutaj swój trakt. Pomocy wdowie Jill udziela tajemniczy człowiek zwany Harmonijką.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 106 Autor: kropka919

Texas. Jim Garry (Robert Mitchum) jest samotnym jeźdźcem. Pewnego dnia trafia do położonego na prerii miasteczka. Tam toczy się konflikt między farmerami a właścicielem wielkiego stada bydła, ranczerem Johnem Luftonem (Tom Tully). Jim spotyka dawnego przyjaciela Tate'a Rilinga (Robert Preston), śmiertelnego wroga Luftona. Stary kumpel oferuje Garry'emu pracę rewolwerowca-najemnika w walce o bydło.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 262 Autor: kropka919

W pobliżu zagubionego na pustynnych pustkowiach Arizony miasteczka Integrity spoczywa ogromna fortuna. Skradzione przez trzech konfederatów złoto zostało ukryte przy jednym ze źródeł. Ku niemu zmierza właśnie Lewton Cole (James Coburn), hazardzista i oszust w jednej osobie, mający jedynie niedokładną mapę, kradzionego konia i zawziętego szeryfa na karku (Carroll O’Connor). Chciwość, korupcja i bezprawie, oto cechy wspólne kierujące poszukiwaczami, którzy również zmierzają ku źródełku numer 3. Nie zabraknie wśród nich i tych, którzy złoto tam zakopali oraz całego szwadronu złaknionej łupów kawalerii. A co się stanie gdy dotrą do celu w tym samym czasie?

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 365 Autor: kropka919

Po klęsce generała Custera trzy osoby pragną dostarczyć nadciągającym oddziałom dwa karabiny Gatlinga aby ocalić Dedwood i ludzi...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 263 Autor: kropka919


Quirt Evans jest zabijaką i rewolwerowcem. Tym razem udaje się w pościg za człowiekiem, który zabił mu ojca. Jednakże zostaje ranny. Zaopiekuje się nim rodzina, należąca do wyznania Kwarków. Ich religia nie pozwala na przemoc, czy noszenie broni. Opiekująca sie Evansem Preduce postanawia odmienić go i namówić by zaprzestał zemsty.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 146 Autor: Scan

Początek XIX wieku. O wspaniałym białym rumaku, jakim jest Orle Skrzydło marzy każdy jeździec. Kiedyś wierzchowiec należał do wodza Komanczów. Pięknego konia od dawna obserwuje indiański odszczepieniec, Biały Byk (Sam Waterston), który tym razem postanawia go uprowadzić. Jednak ubiega go biały traper Pike (Martin Sheen)...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 203 Autor: wasik111

Gypsy Smith jest rewolwerowcem i łowcą nagród. Pewnego razu prowadzi ekipę do obozu Cheyennów, w którym ukrywa się Indiański renegat. Z masakry ocalał jedynie chłopiec zwany Białym Wilkiem. John Maxwell bierze go na wychowanie. Mijają lata, Biały Wilk, teraz znany jako Corby w sumie nie jest ani typowym Idnianinem, bo wychował się wśród białych, ani nie jest też białym. Podkochuje się w Rachel, córce Maxwella i szuka własnych korzeni wśrod Indian.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 218 Autor: wasik111

Keoma

Keoma to pół-Indianin, który nigdy nie spotkał rewolwerowca szybszego od siebie. Keoma musi zmierzyć się z terroryzującym małe miasteczko byłym żołnierzem Caldwellem i uratować brzemienną Lisę – dziewczynę, która jako jedyna uniknęła szerzącej się w mieście zarazy.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 240 Autor: wasik111

Po spędzeniu 20 lat w więzieniu John Henry Lee wychodzi na wolność, zbiera swój dawny gang i planuje kolejny skok. W pogoń zanim rusza stary ranger wraz ze swoją drużyną, co prowadzi do komedii pomyłek...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 311 Autor: kropka919

Planując swój kolejny wielki napad, charyzmatyczny i nieprzewidywalny Jesse James (Brad Pitt) wypowiada wojnę swoim wrogom, którzy próbują zgarnąć nagrodę i chwałę za jego pojmanie. Jednak największym zagrożeniem dla jego życia mogą być ci, którym najbardziej zaufał.

Komentarzy: 7 Wyświetleń: 2633 Autor: vadrom