Login: Hasło:
Ilość filmów: 116671
W poczekalni: 2
Komentarzy: 131062
Użytkowników: 561125

Filmy westerny

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Szeryf Dana Stribling w pogoni za zabójcą swojego szwagra - rewolwerowcem O'Malleyem, trafia na ranczo swojej dawnej miłości Belli, która wraz z mężem ukrywa zbiega. Dana kochał się w Belli, gdy miała ona 16 lat, dziś jej córka ma 16 lat. I w niej Dana się zakochuje. Dana stawia O'Malleyowi układ, że jeśli pomoże mu i Breckenridge`om przepędzić stado do USA, to puści go wolno. W czasie tej podróży Bella zrdadza mu sekret, że to on jest ojcem Missy ...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 494 Autor: Tyrkinho

W pobliżu zagubionego na pustynnych pustkowiach Arizony miasteczka Integrity spoczywa ogromna fortuna. Skradzione przez trzech konfederatów złoto zostało ukryte przy jednym ze źródeł. Ku niemu zmierza właśnie Lewton Cole (James Coburn), hazardzista i oszust w jednej osobie, mający jedynie niedokładną mapę, kradzionego konia i zawziętego szeryfa na karku (Carroll O’Connor). Chciwość, korupcja i bezprawie, oto cechy wspólne kierujące poszukiwaczami, którzy również zmierzają ku źródełku numer 3. Nie zabraknie wśród nich i tych, którzy złoto tam zakopali oraz całego szwadronu złaknionej łupów kawalerii. A co się stanie gdy dotrą do celu w tym samym czasie?

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 174 Autor: kropka919

Piekna Roslyn, swieżo po rozwodzie spotyka dwójkę przyjaciół Cuido i Gaya. Zamierzają spędzić kilka dni poza miastem, w domu Cuida. Wyjazd ma na celu wypoczynek i relaks. Na początku wszystko przebiega gładko, ale kiedy obaj mężczyźni zakochują się w Roslyn, której towarzyszy przyjaciółka Isabelle, w ich wzajemne stosunki wkrada się rywalizacja i zazdrość. Ujawniają się też negatywne cechy charakteru. Wkrótce Gay spotyka starego znajomego Perce'a i cała czwórka wybiera się zapolować na dzikie

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 606 Autor: LeszekOrzeszek

Rok 1865. Młody francuski oficer Joseph Chalegrand podróżuje po Stanach Zjednoczonych w poszukiwaniu zabójcy swojego przyjaciela. Nieoczekiwanie zostaje wplątany w walkę pomiędzy biednymi teksańskimi farmerami a potężnym posiadaczem ziemskim, który zatrudnia płatnych morderców. Wąród nich Chalegrand rozpoznaje swojego wroga.

Komentarzy: 9 Wyświetleń: 5370 Autor: chrumek

Podczas napadu na bank narzeczona kowboja Verna Haskella zostaje zgwałcona i zamordowana. Haskell chce się zemścić na mordercach i w tym celu przemierza Dziki Zachód wszerz i wzdłuż. Wszystkie ślady wiodą do "Cheerio", samotnego rancza, prowadzonego przez byłą piosenkarkę z saloonu, która daje schronienie różnym bandytom w zamian za udział w łupie.

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 200 Autor: kropka919

Missie po śmierci Williego wraca z synem w rodzinne strony. Wprowadza się do rodziców i rozpoczyna pracę jako nauczycielka. Po wcześniejszych tragicznych wypadkach traci wiarę w siebie aż do czasu adopcji jednej z sierot, które przybyły do miasteczka w poszukiwaniu nowych rodzin. Pomimo iż nie chciała jako samotna matka brać odpowiedzialność za jeszcze jedno dziecko decyduje się zaadoptować Maddie. Missie również zaczyna interesować się miejscowy szeryf Zach. Incydenty i różne sytuacje doprowadzają do tego, że Missie pomimo wielkiej straty znajduje drogę do szczęścia.

 

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 1236 Autor: c13ply

Sprytny złodziej Catlow (Yul Brynner) przygotowuje kolejną akcję. Postanawia zrabować konfederatom dwa miliony dolarów w meksykańskim złocie. Na drodze do zdobycia wymarzonego łupu stoją jednak pewne przeszkody. Tak się składa, że przyjaciel Catlowa, Ben Cowan (Richard Crenna), to uczciwy i odpowiedzialny stróż prawa, który nie zamierza lekceważyć działań kolegi. Również zawzięty łowca nagród Miller (Leonard Nimoy) staje się poważnym przeciwnikiem w pogoni za fortuną. Film na podstawie powieści Louisa L'Amoura.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 165 Autor: Scan

Do miasteczka Black Rock na Dzikim Zachodzie przybywa jednoręki mężczyzna John Macreedy (Spencer Tracy). Pragnie on odszukać farmera japońskiego pochodzenia, Joego Komako, którego syn uratował mu życie podczas wojny. Na wieść o tym część mieszkańców osady zaczyna odnosić się do przybysza z wyraźną rezerwą, a nawet okazuje mu wrogość. Nikt nie chce go poinformować, gdzie mieszka poszukiwany przez niego Japończyk. Zaniepokojony, rozpoczyna własne śledztwo w tej sprawie. Pomagają mu Liz Wirth (Anne Francis) i Tim Horn (Dean Jagger). Wkrótce na jaw wychodzi przerażająca prawda...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 157 Autor: Scan

Rok 1919. Mac rozpoczyna pracę jako strażnik leśny. Zaprzyjaźnia się z dowódcą oddziału, zdobywa jego zaufanie. Ich przyjaźń pogłębia się w miarę jak Mac przechodzi kolejne stopnie wtajemniczenia i staje przed kolejnymi wyzwaniami.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 175 Autor: wasik111

Farmer (Christian Bale) desperacko walczy o utrzymanie rancza i swojej rodziny podczas przedłużającego się okresu suszy. Potrzebując pieniędzy na budowę studni, zgłasza się jako ochotnik do transportowania przestępcy (Russell Crowe), za co ma otrzymać wręcz śmieszne wynagrodzenie - zupełnie nieproporcjonalne do stopnia ryzyka całej eskapady. Ma go doprowadzić w ręce władz do miasteczka, z którego odjeżdża pociąg do Yumy i to na dodatek: w ściśle określonym czasie. Jednak od samego początku ich "znajomości" kryminalista próbuje skusić farmera olbrzymią gotówką pochodzącą z ukrytego łupu. W zamian chce jedynie stworzenia okazji do ucieczki...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 248 Autor: crazy1407

Połowa XIX wieku. Zmęczony cywilizacją żołnierz Jeremiah Johnson (Robert Redford) wyrusza w góry, by tam żyć w zgodzie z naturą. W Kolorado poznaje trapera (Will Geer), który uczy go sztuki przetrwania w głuszy. Zmagającemu się z ciężkimi warunkami życia mężczyźnie udaje się utrzymywać pokojowe stosunki z zamieszkującym te tereny plemieniem czerwonoskórych. Przygarnia też małego Caleba (Josh Albee) - którego rodzina została zamordowana - i poślubia Indiankę Swan (Delle Bolton). Szczęśliwe życie rodziny zostaje zakłócone pojawieniem się oddziału amerykańskiej armii. Dowódcy zmuszają Jeremiaha, by przeprowadził kawalerię przez góry. Droga wiedzie przez święte cmentarzysko Indian. Gdy ci dowiadują się o zniszczeniu grobów przodków, w odwecie zabijają żonę i przybranego synka Johnsona. Zdruzgotany mężczyzna rozpoczyna krwawą zemstę... Film na podstawie powieści Vardisa Fishera został pokazany w Cannes w 1972 roku. Realistyczny i pozbawiony sentymentalizmu obraz odniósł wielki sukces zarówno wśród krytyków, jak i publiczności.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 185 Autor: Scan

El Dorado

Rewolwerowiec Cole Thornton na zlecenie Barta Jasona udaje się do miasteczka El Dorado na granicy z Meksykiem. Jego zadaniem jest zmuszenie rodziny MacDonaldów do rezygnacji z farmy. Jason chce ją przejąć ze względu na znajdujące się tam źródła wody. Thornton, nie chcąc popełnić niesprawiedliwości, odmawia wykonania zlecenia. Jednak w wyniku nieszczęśliwego splotu zdarzeń zabija syna farmera i sam zostaje ranny. Wkrótce dowiaduje się, że Jason znalazł nowego wykonawcę zlecenia - Nelse'a McLeoda oraz jego bandę. Postanawia temu zaradzić

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 211 Autor: crazy1407

Młode małżeństwo; Marty i Aaron Claridge'owie wyruszyło na Zachód, w poszukiwaniu miejsca na własnego dom i rodzinę. Niestety Aaron ginie. Jako, że zima jest coraz bliżej, Marty nie ma możliwości powrotu na Wschód. Samotny wdowiec; Clark Davis, wychowujący około dziesięcioletnią córkę; Missie, proponuje, by Marty wyszła za niego za mąż i przeczekała w ten sposób do wiosny. W zamian za opieką nad domem i Missie oferuje jej tym samym dach nad głową. Bardzo niechętnie, Marty się zgadza....

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 509 Autor: slawoP

Hostile Guns

Szeryf ze swoimi zastępcami eskortuje przez dzikie pustkowia Teksasu, więźniarkę z czterema przestępami w środku.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 163 Autor: wasik111

Viva María!

Republika San Miguel, Ameryka Środkowa, rok 1907. Przez kraj znękany bezwzględnymi rządami wędruje francuska trupa wodewilowa. Gwiazdą zespołu jest śpiewaczka Maria. Gdy do grupy dołącza córka irlandzkiego anarchisty, również Maria, śpiewaczka angażuje ją jako partnerkę. Wszystko idzie dobrze do czasu, gdy artyści zostają wplątani w wir rewolucji, która wybucha wśród gnębionego ludu. Kiedy ginie przywódca rebeliantów, Flores, obie kobiety stają na ich czele. W krótkim czasie panie rozprawiają się z wojskami reżimu i zostają bohaterkami narodu.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 174 Autor: Browarmocny

Umierający farmer prosi szeryfa Matta by chronił jego siostrę i jej synka przed właściciele
ziemskim, który chce przejąć ich gospodarstwo. W jego bandzie jest śmiertelny wróg
szeryfa, bandyta Tate.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 307 Autor: crazy1407

Cable Hogue (Jason Robards) wędruje samotnie przez pustynię. Ograbiony przez wspólników, Taggarta (L.Q. Jones) i Bowena (Strother Martin), jest bliski śmierci z pragnienia i wyczerpania. Wreszcie natrafia na źródło wody tryskające z ziemi w pobliżu szlaku dyliżansów. Houge postanawia osiąść w tym dogodnym miejscu, a za namową kaznodziei Joshuy (James Anderson) legalizuje prawo własności działki. W pobliskim mieście znajduje bankiera, który pożycza mu pieniądze na zagospodarowanie gruntu, tutaj poznaje także prostytutkę Hildy (Stella Stevens). Niebawem przy źródle powstaje świetnie prosperujący zajazd Cable Springs. Właściciel lokalu coraz częściej odwiedza Hildy, którą zaczyna darzyć gorącym uczuciem. Wkrótce zamieszkuje ona wraz z Hogue'em i pomaga mu prowadzić interes. Po pewnym czasie opuszcza jednak kochanka i wyrusza do San Francisco. Zakochany mężczyzna gotów jest pojechać za nią, lecz pragnienie zemsty na dawnych wspólnikach okazuje się silniejsze. Jason Robards, odtwórca roli tytułowej, jest dwukrotnym laureatem Oscara i nominacji do Złotych Globów za filmy "Julia" (1977) i "Wszyscy ludzie prezydenta" (1976).

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 112 Autor: Scan

Młoda kobieta zostaje porwana na pustynnych bezdrożach. Śladem porywaczy rusza policjant Langley, trafiając do "Miasta Duchów".

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 941 Autor: crazy1407

Big City

Parodia hollywoodzkich westernów. W miasteczku na Dzikim Zachodzie rządy obejmują dzieci, które świetnie potrafią naśladować swych rodziców.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 158 Autor: crazy1407

Produkcja skupia się na Molly Parker, jedynej kobiecie w szeregach Strażników Teksasu - odważnej i pięknej, potrafiącej dociec prawdy za wszelką cenę.

dodano odc.5 i 6 eng

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 230 Autor: kropka919

Kapitan Woodrow Call pracuje jako łowca nagród.Kiedy Meksykanin Joey Garza zaczyna mordować
za pomocą karabinu snajperskiego, Call zostaje wynajęty do schwytania go.Dołącza do niego
dawny podkomendny Pea Eye Parker.
Akcja filmu dzieje sie 15 lat po wydarzeniach pokazanych w "Powrocie nad Brazos"

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 592 Autor: kropka919

Dwaj emerytowani szeryfowie z Teksasu, Gus McRae i Woodrow Call, są zadowoleni na myśl o spędzeniu reszty swoich dni w małym teksańskim miasteczku Lonesome Dove. Ich dawny przyjaciel Jake przyjeżdża do miasta i opowiada im o niesamowitych możliwościach dla ranczerów bydła w Montanie. Zachęcony tym Call namawia Gusa i wielu innych mieszkańców do wyruszenia na niebezpieczny spęd bydła do Montany. Gus ma jednak ukryty cel: jego dawna ukochana mieszka teraz w Nebrasce i liczy, że dostanie od niej drugą szansę. Wraz z czasem trwania wyprawy nabiera ona epickich rozmiarów, ostatecznie stając się prawdopodobnie najważniejszym wydarzeniem w życiu wszystkich uczestników.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 427 Autor: kropka919

Meksyk, rok 1746. Poszukiwany przez władze rewolwerowiec Leon Alastray (Anthony Quinn) znajduje schronienie u franciszkanina, ojca Josepha (Sam Jaffe). Gdy mieszkańcy miejscowości dowiadują się, że duchowny ukrywa u siebie bandytę, wypędzają ich obu z miasta. Joseph i przebrany za duchownego Leon trafiają do pozornie opuszczonej osady. Czai się tu na nich snajper, który śmiertelnie rani Josepha. Leon dowiaduje się od półkrwi Indianina Teclo (Charles Bronson), że miasteczko jest regularnie napadane przez plemię Yaqui. Indianie chcą wymordować wszystkich chrześcijan. Mieszkańcy, biorąc Leona za duchownego, proszą go, by został z nimi. On stara się zgromadzić ilość broni, która pozwoli odeprzeć kolejny atak Indian. Kiedy do niego dochodzi, okazuje się, że jedynym sposobem obrony będzie wysadzenie w powietrze niedawno zbudowanej tamy.Anjanette Comer

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 323 Autor: kropka919

Catherine Crocker, dama z wyższych sfer, wyszła za mąż za bogatego i obojętnego jej człowieka, ponieważ tego życzył sobie jej ukochany ojciec. Jednak kobieta postanowiła opuścić męża. Wyruszyła konno na stację. W tym czasie niejaki Jay i jego trzech wspólników napadło na pociąg, którym miała odjechać. Jay kazał jednemu z kompanów zabrać konia Catherine, lecz ta uparcie trzymała się siodła. Koniec końców rzezimieszek sprowadził dziewczynę do kryjówki zbiegów.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 265 Autor: kropka919

Bracia Earpowie pędzili swoje stado, w okolicy Tombstone, pozostawili ze stadem Jamesa, a reszta udała się do miasta. Po prowrocie okazało się, że James został zamordowany, a stado ukradzione. Wyatt Earp wkrótce zostaje szeryfem Tombstone i musi rozprawić się, a za razem zemścić, z klanem Clantonów - bandytów, którzy zastraszają okolicę. Pomaga mu w tym wierny towarzysz, nadużywający alkoholu "Doc" Holliday. Nie była to pierwsza próba ekranizacji tej powieści, ale ma w sobie coś niezwykłego. A mianowicie podejście do tematu.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 271 Autor: kropka919