Login: Hasło:
Ilość filmów: 116886
W poczekalni: 3
Komentarzy: 131326
Użytkowników: 561462

Filmy westerny

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Maverick

Akcja toczy się zarówno przy stoliku pokera jak i w kanionach Dzikiego Zachodu. Celem wszystkich szulerów jest turniej pokerowy, w którym do wygrania jest pół miliona dolarów. Na udział w mistrzostwach decyduje się: Maverick - uroczy szuler i romantyczny poszukiwacz przygód, Annabelle - atrakcyjna i sprytna entuzjastka pokerowych emocji i Zane Cooper - stróż prawa o trochę dziwnych zasadach.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 17 Autor: gosiareal22

Akcja filmu dzieje się na Dzikim Zachodzie. Grupa kilku odważnych mężczyzn ma za zadanie odnaleźć osadników, którzy w tajemniczy sposób zniknęli ze swoich domów. Spodziewając się wrogości od mieszkańców tutejszych terenów przygotowani są na najgorsze. Lecz szybko przekonują się, że to nie z ich strony grozi im niebezpieczeństwo, gdyż to czai się pod ich stopami?

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 92 Autor: Pedro56

Wychowana w sierocińcu Hannah Beaumont (Sara Canning) po latach postanawia zemścić się na mordercach swoich rodziców i brata. Zahartowana i odważna tropi gang McMurphy'ego, odpowiedzialny za śmierć jej bliskich.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 151 Autor: slawoP

Pragnąc uwolnić z więzienia swego przyjaciela Bondiego, Jack Burns pozwala się dać zamknąć w więzieniu. Jednakże okazauje się, że Bondi nie chce być uwolniony, więc Burns ucieka sam, a w pościg za nim rusza szeryf Johnson ..

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 106 Autor: wasik111

Chuka

Jest rok 1876 a Indianie oblegają amerykański fort. Jego mieszkańcy, a właściwie to co z nich zostało: rewolwerowiec Chuka, woźnica dyliżansu, dwie Meksykańskie kobiety i zbieranina żołnierzy decydują się na uporządkowanie swych spraw ...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 120 Autor: wasik111

Henry Moon (Jack Nicholson), złodziej koni, skazany na powieszenie zostaje uratowany, gdy Julia Tate (Mary Steenburgen) zgadza się go poślubić. Moon podąża z nią na jej ranczo, planując, że przy najbliższej okazji ucieknie. Panna Tate naciska jednak, że obiecał porzucić przestępczą drogę, co uratowało mu życie. Chce aby zaczął pracować na ranczu. Nie do końca przekonany Henry zostaje. Udaje mu się wydobyć wiele złota, na które czyha już jego dawna banda.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 200 Autor: wasik111

Małżeństwo mieszkające na farmie nie zgadza się na sprzedaż swojej ziemi komapnii budującej kolej. Wynajęty przez kompanię rewolwerowiec, ma za zadanie pozbyć się niewygodnej pary. Okazuje sie to niemożliwe, gdyz zakochuje się w żonie swojej niedoszłej ofiary Catherine. Gdy jej mąż dowiaduje się o wszystkim, rewolwerowiec i kobieta uciekają. Zleceniodawcy Claytona wynajmują ludzi, którzy ruszają za nim w pościg.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 123 Autor: wasik111

Britt zostaje zaatakowany przez grupę bigotów, pod wodzą Carla Glenna. Z potyczki wychodzi zwycięsko. Glenn, wściekły, że przegrał starcie z czarnoskórym, chce się zemścić. Jeszcze tej samej nocy pojawia się w domu Johnsona. Alan zaniepokojony hałasem wychodzi przed dom. Nagle słychać strzał. Gdy Sara wybiega sprawdzić co się stało, ginie z ręki Glenna. Po stracie żony Alan załamuje się, popada w alkoholizm. Po pewnym czasie postanawia pomścić jej śmierć. Britt wstępuje do wojska. Zaniepokojony losem przyjaciela, wyrusza, by go odnaleźć.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 118 Autor: wasik111

Britt - Czarny Lis (Tony Todd) i Alan Johnson (Christopher Reeve) usiłują zażegnać spór między białym osadnikiem a miejscowym przywódcą indiańskiego plemienia Kiowa. Sprawa komplikuje się, gdy żona jednego z farmerów, która została schwytana podczas napadu Indian, oświadcza, że woli zostać z plemieniem Indian niż wrócić do źle traktującego ją męża. Mężczyzna wraz z pozbawionym skrupułów handlarzem planuje najazd na osadę Kiowa. Obwinia też Britta o to, że pozostająca rzekomo pod jego wpływem kobieta nie chce wrócić do domu.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 90 Autor: wasik111

Dwaj mężczyźni muszą zjednoczyć swe siły. Nie byłoby w tym trudności, gdyby nie to, że pozostają ze sobą skłóceni. Jednak starają się przełamać dzielące ich lody, by wspólnie stawić czoło bankierowi-oszustowi.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 113 Autor: wasik111

Comanche porywają kilku białych. Ich rodziny wywierają nacisk na armię Amerykańską, by ich odbiła. Armia bierze ze sobą na negocjacje z Comanche'ami skorumpowanego i cynicznego szeryfa. Jednakże Indianie wypuszczają tylko dwóch pojmanych, którzy na dodatek mają spore trudności by ponownie normalnie funkcjonować w społeczeństwie białych...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 121 Autor: wasik111

Grupa weteranów (w większości czarnych) wraca z wojny Amerykańsko Meksykańskiej i podróżuje po zachodzie. Ich przywódca szuka człowieka, który zlinczował jego ojca ...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 981 Autor: Bilu.

Grupa weteranów (w większości czarnych) wraca z wojny Amerykańsko Meksykańskiej i podróżuje po zachodzie. Ich przywódca szuka człowieka, który zlinczował jego ojca ...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 708 Autor: LeszekOrzeszek

Akcja filmu dzieje się na Dzikim Zachodzie. Grupa kilku odważnych mężczyzn ma za zadanie odnaleźć osadników, którzy w tajemniczy sposób zniknęli ze swoich domów. Spodziewając się wrogości od mieszkańców tutejszych terenów przygotowani są na najgorsze. Lecz szybko przekonują się, że to nie z ich strony grozi im niebezpieczeństwo, gdyż to czai się pod ich stopami?

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 177 Autor: Pedro56

Ben Wade i jego banda napadają na dyliżans, zabijając przy tym woźnicę. Świadkiem całego zajścia jest farmer, Dan Evans i jego synowie. Wkrótce Wade zostaje ujęty. Pojawia się jednak problem z odtransportowaniem go do siedziby sądu okręgowego w Yumie. Nikt nie chce się tego podjąć z obawy przed zemstą bandytów, mimo że za dowiezienie Wade'a czeka nagroda – 200 dolarów. Wówczas na ochotnika zgłasza się Dan Evans, który rozpaczliwie potrzebuje pieniędzy na wybudowanie studni. W niebezpiecznej misji pomaga mu drobny pijaczek, Alex Potter.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 257 Autor: kropka919

Stany Zjednoczone, koniec XIX wieku. Margaret mieszka w jednym z wielkich miast na wschodzie. Pewnego dnia zakochuje się w Williamie. Wkrótce młodzi pobierają się. Dziewczyna jest utalentowaną śpiewaczką, ale rezygnuje z kariery, by wraz z mężem wyruszyć na Dziki Zachód. W dalekiej Nebrasce rozpoczynają nowe życie osadników, pełne trudów i niebezpieczeństw.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 87 Autor: kropka919

Kiedy Don Andrea miał się żenic z Phoebe ich ślub został przerwany przez kawalerię, a sam Don musiał uciec przez rzekę do Teksasu. Wktórce spotkał Sama Hollisa i jego przyjaciela indiańskiego - Kronka, którzy transportowali broń, do miasteczka któremu zagrażali Komancze. Don postanawia uratować miasteczko ale też i odzyskać swoją dziewczynę ...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 715 Autor: LeszekOrzeszek

Paris Pitman Jr. i jego banda napadają na bogatego farmera. Rabują mu 500.000 $. Jednakże Pitman podczas napadu, przygląda się jak giną jego koledzy. Wkrótce sam zgarnia łup i ukrywa go w jamie skalnej. Nie wie, iż jama ta jest zamieszkała przez grzechotnika. Wkrótce Pitman trafia do więzienia. Dyrektor Le Goff próbuje dowiedzieć się, gdzie Pitman ukrył łup, lecz ginie w tajemniczych okolicznościach. Pitman zaś wraz z innymi więźniami knuje ucieczkę.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 316 Autor: kropka919

Oportunistyczny kanciarz Dan Kehoe schlebia kłótliwej matce czterech kobiet wyjętych spod prawa i pięknych wdów po to by znaleźć ich ukryte złoto...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 112 Autor: kropka919

Obcy, który przybywa do miasteczka na Dzikim Zachodzie, w którym wszyscy zajmują się hodowlą bydła, szybko swoim zachowaniem zdobywa przychylność i uznanie, ale do czasu ...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 134 Autor: kropka919

Po zakończeniu wojny secesyjnej Johnny Hawks (Kirk Douglas) wraca na zachód, gdzie jako zwiadowca ma przeprowadzić karawanę przez terytorium Siuksów. Żeby zapewnić bezpieczeństwo, wybiera się do zaprzyjaźnionego wodza - Czerwonej Chmury i przekonuje go, by pozwolił białym przejechać przez jego teren. W wiosce poznaje córkę przywódcy Siuksów, która wpada mu w oko.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 97 Autor: kropka919

McLintock!

Potentat w hodowli bydła musi stanąć na przeciw swojej żonie, córce a także i innym mieszkańcom, a tylko po to by oswoić ich z życiem na Dzikim Zachodzie. Ten komedio-western ma wiele wątków z "Poskromienia złośnicy" i jest swoistą westernową adaptacją tej sztuki.

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 494 Autor: Tyrkinho

Akcja filmu rozgrywa na amerykańskim Dzikim Zachodzie, mistrz miecza (Dong-Gun) ochrania miasteczko cyrkowych artystów przed atakami uzbrojonych bandytów. Zhang Ziyi gra tu rolę jego ukochanej.

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 871 Autor: Browarmocny

Wojna secesyjna dobiega końca. Brett Sherwood, kapitan konfederatów, zabija zwolennika Unii, który ukradł mu ziemię. Wkrótce jedzie na poszukiwania legendarnego oddziału dowodzonego przez kapitana Quantrella, by się do niego przyłączyć. Dowiaduje się jednak, że o popełnioną przez niego zbrodnię został posądzony niewinny człowiek, Lane Waldron, któremu teraz z tego powodu grozi lincz. Brett uwalnia więc mężczyznę z rąk grupy pościgowej. Ten domyśla się jednak, że jego wybawca jest prawdziwym winnym i wraz ze swoją dziewczyną, Chris, rozpoczyna za nim pościg...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 144 Autor: wasik111

Do miasteczka na dzikim Zachodzie przyjeżdża łowca nagród Morg Hickman. Przyjęty z pogardą ze względu na swoją profesję i bojkotowany przez mieszkańców miasteczka, Hickman, niegdyś przez wiele lat pracujący jako szeryf, angażuje się w spór między młodym i niedoświadczonym miejscowym szeryfem Benem Owensem a żądnym władzy rewolwerowcem Bartem Bogardusem. Doświadczenie Hickmana, którym dzieli się z młodym szeryfem, pozwoli w ostatecznej rozgrywce udowodnić Benowi Owensowi, iż zasługuje na noszenie

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 713 Autor: LeszekOrzeszek