Login: Hasło:
Ilość filmów: 121197
W poczekalni: 12
Komentarzy: 136749
Użytkowników: 536693

Filmy romantyczne

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Bugsy

Benjamin "Bugsy" Siegel (Warren Beatty) był legendarnym gangsterem, który pod maską ujmującego uroku osobistego i nieskazitelnej elegancji skrywał wybuchowy temperament. Virginia Hill (Annette Bening) była początkującą aktoreczką o olśniewającej urodzie, ciętym języku i burzliwej przeszłości. Połączył ich namiętny romans - oboje uwielbiali seks, ryzyko i niebezpieczne życie, rzucili więc wyzwanie bossom przestępczego półświatka, by w samym środku pustyni zbudować miasto swoich marzeń: Las Vegas. Przynoszący znakomite kreacje Bena Kingsleya, Harveya Keitela i Joe'ego Mantegna film wyróżniono 10 nominacjami do Oscara.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 83 Autor: wasik111

"Griffin and Phoenix" jest kąśliwą i zabawną historią o miłości dwóch ludzi, którzy stają wobec pozornie nieprzezwyciężonej przeszkody, która może stać się między nimi ostatnią szansą w miłości.

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 1411 Autor: Pedro56

Mattia (Luca Argentero) ma własną firmę budowlaną w Perugii i całkiem nieźle mu się powodzi. Wszystko idzie po jego myśli do czasu, gdy jeden z jego nielegalnie zatrudnionych pracowników, Kamal (Hassani Shapi), ulega wypadkowi na budowie. Kamal przyjechał do Europy z Egiptu, by spełnić swoje największe marzenie - otworzyć cukiernię. Aby to osiągnąć, musi najpierw ukończyć szkołę dla cukierników i zdobyć odpowiedni dyplom. Mattia, chcąc zatuszować zatrudnienie nielegalnego pracownika, zapisuje się do szkoły w jego imieniu. Tam poznaje piękną dziewczynę, Cecilię (Violante Placido), która nie zwraca jednak na niego uwagi. Mattia próbuje bezskutecznie zdobywać jej względy. Nie zamierza jednak poddawać.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 1043 Autor: kropka919

Przebój kina indyjskiego. "Gdyby jutra nie było" to opowieść o perypetiach uczuciowych Hindusów mieszkających w Nowym Jorku. Naina (Preity Zinta) studiuje i mieszka za swoja indyjską, pendżabsko-katolicką rodzina. Traktuje siebie serio, nie wierzy podrywaczom, w jej zyciu nie ma miejsca na zabawę, improwizacje, szaleństwo, a tym bardziej na... chłopaka. Jej przyjacielem jest Rohit Pater (Saif Ali Khan) - bogaty przystojniak z apartamentem na Manhattanie, znany jako playboy, który nie zdaje sobie sprawy z tego że, kocha się w Nainie. Tymczasem w sąsiedztwie pojawia sie czarujący Aman Mathur (Shah Rukh Khan).

Komentarzy: 11 Wyświetleń: 2943 Autor: Damianski_1704

Życie Petera - porzuconego przez dziewczynę - traci sens. Zrozpaczony postanawia udać się na przesłuchanie do sztuki Cyrano de Bergerac w lokalnym teatrze, licząc na małą rolę. Pomimo, że nie ma żadnego doświadczenia jako aktor - dostaje główną rolę, która zmienia całkowicie jego życie.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 577 Autor: kropka919

Zrywanie jeszcze nigdy nie było tak zabawne."Doskonale napisana romantyczna komedia, przy której śmiejesz się do rozpuku." Gra rozpoczęta, reguły złamane, gdy Jamie Foxx, Morris Chestnut, Jennifer Esposito i Gabrielle Union występują w przezabawnej romantycznej komedii, która pisze od nowa zasady rządzące sztuką miłości.Porzucony przez narzeczoną początkujący pisarz Quincy Watson (Foxx) pisze książkę - poradnik dotyczący zrywania. Staje się ona bestsellerem wydawniczym a Quincy zaczyna dawać swemu kuzynowi Evanowi (Chestnut) całą masę dobrych rad jak wyjść zwycięsko z wojny płci. Jednak piękna dziewczyna Evana, Nikki (Union) niweczy ich plan i gracze muszą zakończyć swoje kombinacje.Jest to doskonała komedia o zrywaniu, zaczynaniu od nowa i łamaniu zasad.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 365 Autor: Damianski_1704

"Fanfan Tulipan" w latach 50 był przebojem światowych kin. Akcja rozgrywała się w XVIII-wiecznej Francji, za czasów panowania Ludwika XV. Opowiada historię młodego, biednego i bardzo przystojnego chłopaka o imieniu Fanfan, który uciekając przed małżeństwem zaciąga się do armii. Co więcej napotkana na drodze cyganka przepowiada mu, że jeśli zaciągnie się do wojska to pewnego dnia poślubi córkę króla...

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 365 Autor: Browarmocny

Życie Petera - porzuconego przez dziewczynę - traci sens. Zrozpaczony postanawia udać się na przesłuchanie do sztuki Cyrano de Bergerac w lokalnym teatrze, licząc na małą rolę. Pomimo, że nie ma żadnego doświadczenia jako aktor - dostaje główną rolę, która zmienia całkowicie jego życie.

 

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 1692 Autor: c13ply

W ukryciu

Radom, lata 1940. Ojciec głównej bohaterki Janki ukrywa w domu córkę przyjaciół - ekscentryczną i piękną Ester. Z upływem czasu Janka coraz bardziej zaczyna interesować się niechcianym gościem. Między kobietami wytwarza się silna więź erotyczna.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 383 Autor: Marulek222

W ukryciu

Radom, lata 1940. Ojciec głównej bohaterki Janki (Magdalena Boczarska - nagrodzona Złotym Lwem na FPFF w Gdyni) ukrywa w domu córkę przyjaciół - ekscentryczną i piękną Ester (Julia Pogrebińska). Z upływem czasu Janka coraz bardziej zaczyna interesować się niechcianym gościem. Między kobietami wytwarza się silna więź erotyczna. Skazane przez los na samotność, spragnione miłości wpadają w sidła wcześniej nieznanych emocji...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 113 Autor: Pedro56

W ukryciu

Radom, lata 1940. Ojciec głównej bohaterki Janki (Magdalena Boczarska - nagrodzona Złotym Lwem na FPFF w Gdyni) ukrywa w domu córkę przyjaciół - ekscentryczną i piękną Ester (Julia Pogrebińska). Z upływem czasu Janka coraz bardziej zaczyna interesować się niechcianym gościem. Między kobietami wytwarza się silna więź erotyczna. Skazane przez los na samotność, spragnione miłości wpadają w sidła wcześniej nieznanych emocji...

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 1738 Autor: Pedro56

Lucy Hill (Renée Zellweger) to ambitna i dobrze rokująca menadżerka z Miami. Uwielbia eleganckie obuwie, piękne samochody, kocha wspinać się po szczeblach kariery. Kiedy pewnego razu dostaje propozycję tymczasowej pracy w odległym i odludnym miejscu, gdzie trzeba przeprowadzić restrukturyzację zakładu przemysłowego, bez wahania podejmuje wyzwanie, według niej będące przyczyną kolejnego awansu. To co z początku jest tylko kolejnym zawodowym zadaniem...

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 1031 Autor: Pedro56

"Na zawsze" to romantyczny film przygodowy w reżyserii Stevena Spielberga, będący remake'm filmu z lat czterdziestych pt. "A Guy Named Joe" ze Spencerem Tracy w roli głównej.
Bohater filmu, Peter Sandich (Richard Dreyfuss), już za życia stał się legendą. Jest asem pilotażu i codziennie ryzykuje życie, by gasić niebezpieczne pożary lasów. Tylko on i Al Yackey (John Goodman), jego najlepszy przyjaciel, zdają sobie sprawę, że wszystko ma swój kres. Po poświęceniu życia dla ratowania Ala, Pete powraca na ziemię, by wypełnić swą najtrudniejszą misję: musi pomóc swej ukochanej rozpocząć nowe życie....

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 107 Autor: wasik111

Forrest Gump

"Forrest Gump" to romantyczna historia, w której Tom Hanks wcielił się w tytułową postać - nierozgarniętego młodego człowieka o wielkim sercu i zdolności do odnajdywania się w największych wydarzeniach w historii USA, począwszy od swego dzieciństwa w latach 50-tych. Po tym, jak staje się gwiazdą footballu, odznaczonym bohaterem wojennym i odnoszącym sukcesy biznesmenem, główny bohater zyskuje status osobistości, lecz nigdy nie rezygnuje z poszukiwania tego, co dla niego najważniejsze - miłościswej przyjaciółki, Jenny Curran...

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 504 Autor: Tyrkinho

W 1918 roku w Nowym Orleanie na świat przychodzi chłopiec. Matka umiera przy porodzie. W ostatniej chwili życia prosi męża o opiekę nad dzieckiem. Nie przypomina ono jednak typowego noworodka, raczej dziwne monstrum, wybryk natury – „miniaturowego starca”.
Pomimo obietnicy danej żonie na łożu śmierci, zszokowany mężczyzna porzuca niemowlę na schodach domu starców. Tak zaczyna się historia człowieka, który zestarzał się jeszcze przed przyjściem na świat – Benjamina Buttona.

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 649 Autor: gosiareal22

King Kong

Czas Wielkiego Kryzysu w Stanach Zjednoczonych. Aktorka Ann Darrow nie ma pracy i pieniędzy nawet na jedzenie. Z pomocą przychodzi jej filmowiec Carl Denham. Carl jest sfrustrowany, bo producenci chcą obciąć budżet jego nowego, jeszcze nie niedokończonego filmu. Reżyser wykrada więc jedyną istniejącą kopię swojego filmu i kompletuje ekipę tak, by zdążyć na statek "S.S. Venture", odchodzący wieczorem z portu. Denham chce udać się na owianą legendą Wyspę Czaszek, położoną na Pacyfiku.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 508 Autor: gosiareal22

Pewnego dnia Kirk, zwykły chłopak pracujący jako ochroniarz na lotnisku, spotyka swoją wymarzoną dziewczynę. O dziwo Molly zakoch*je się w nim. Jednak żeby utrzymać związek Kirk będzie musiał poradzić sobie m.in. z byłą dziewczyną, swoja nieśmiałością, znajomymi oraz rodziną, którzy mogą pokrzyżować mu plany...

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 837 Autor: gosiareal22

Najnowsza komedia reżysera "Shreka 2" – Kelly’ego Asbury’ego – z przebojową muzyką Eltona Johna bawi już miliony widzów na świecie! "Gnomeo i Julia" to przezabawnie opowiedziana historia najbardziej znanego romansu wszech czasów, który tym razem przeniesiony zostaje w najmniej prawdopodobne realia- świat ogrodowych krasnali. Na kolorowym, wypełnionym różowymi flamingami, marmurowymi fontannami i plastikowymi palemkami podwórku, spotykają się Gnomeo i Julia i... zakochują się w sobie po czubki krasnalich czapek.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 184 Autor: gosiareal22

Lucia jest kelnerką w jednej z restauracji w centrum Madrytu. Po stracie swojego długoletniego chłopaka, pisarza, postanawia poszukać odpoczynku i schronienia na jednej z wysp Morza Śródziemnego. Tam, odpoczywając w promieniach palącego słońca i na świeżym powietrzu, powoli, zaczyna uświadamiać sobie najciemniejsze strony jej poprzedniogo związku...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 177 Autor: gosiareal22

Samotna kobieta (Jennifer Lopez) decyduje się za sztuczne zapłodnienie. Dochodzi ona do wniosku, że jej "biologiczny zegar" tyka. W dniu kiedy okazuje się, że jest w ciąży spotyka faceta swoich marzeń (Alex O'Loughlin).

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 235 Autor: gosiareal22

W nowojorskiej kamienicy mieszka pisarz, który pracuje nad kolejną powieścią i który unika kontaktów z ludźmi. Sąsiedzi go nienawidzą. Jedyną osobą, która znosi jego towarzystwo jest kelnerka w jadłodajni, w której pisarz się stołuje. Dziewczyna ta okazuje się być ostatnią deską ratunku dla jego pokrętnej psychiki.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 94 Autor: gosiareal22

Elegia / Elegy

David Kepesh, nauczyciel w średnim wieku, poznaje piękna Consuelę, córkę kubańskich uchodźców. Szybko budzi się między nimi wzajemne zainteresowanie. Ma ono jednak charakter wyłącznie seksualny. Kepesh nie zamierza angażować się uczuciowo w związek z Consuelą. Interesuje go tylko jej ponętne ciało. Uwielbia je podziwiać i fotografować. Jest całkowicie, niemal na pograniczu obsesji, zauroczony czysto zewnętrznym pięknem dziewczyny. Mimo sporej różnicy wieku Consuela również jest zafascynowana Kepeshem. Ten dziwny układ nie może jednak trwać wiecznie.

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 718 Autor: gosiareal22

Rzecz się dzieje w Ameryce Południowej. Młody chłopak o imieniu Abel (Anthony Perkins) ucieka z Caracas przed mordercami swojego ojca. Przedzierając się przez dżunglę trafia w ręce tamtejszego plemienia. Próbuje zdobyć zaufanie wodza, jednak jego głównym celem jest złoto - środek, dzięki któremu będzie mógł pomścić ojca. Następnie spotyka tajemniczą kobietę - Rimę (Audrey Hepburn), wychowywaną w całkowitej izolacji przez dziadka. Młodzi zakochują się w sobie. Sielanka jednak nie trwa długo, plemię tubylców uznaje Rimę za wcielenie złą i próbuje ją osaczyć i zabić. Abel, Rima oraz jej dziadek są zmuszeni uciekać. W trakcie podróży dziewczyna dowiaduje się prawdy o sobie oraz o dziadku...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 161 Autor: wasik111

Kiedy Kuba poznaje na imprezie Michała, jego uporządkowane życie i stały związek z Sylwią wywraca się do góry nogami.

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 549 Autor: gosiareal22

Rok 1675. W Dzień targowy w Porlock, niewielkiej wiosce w zachodniej Anglii, dwunastoletni John Ridd traci ojca po napadzie grupy uzbrojonych jeźdźców. Od tej chwili w Johnie budzi się nienawiść i pragnienie zemsty na zabójcach ojca. Doone’owie, sprawcy tej tragedii, pod wodzą starego sir Ensora żyją na bagnach w swojej niedostępnej twierdzy. Są okrutni, bezwzględni i wyrachowani, a największym ich pragnieniem jest odzyskanie, jak twierdzą, niesprawiedliwie im odebranego dziedzictwa.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 1002 Autor: zareknh