Login: Hasło:
Ilość filmów: 147281
W poczekalni: 11
Komentarzy: 152719
Użytkowników: 549913

Filmy filmy polskie

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Iluminacja

Franciszek Retman jest dwudziestokilkuletnim studentem fizyki, który poszukuje sensu swojego życia. Wydarzenia, jakie spotyka na swojej drodze - śmierć przyjaciela w górach..

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 83 Autor: wasik111

Trzy panny z prowincji udają się do Warszawy, aby poznać interesujących mężczyzn.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 193 Autor: wasik111

Na wylot

Psychologiczna rekonstrukcja zbrodni popełnionej w latach trzydziestych przez zagubione w ówczesnej rzeczywistości społecznej małżeństwo. ...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 140 Autor: wasik111

Karbala

Rok 2004, siedziba władz lokalnych w irackiej Karbali, City Hall, zostaje zaatakowana przez Al-Kaidę i sadrystów. Grupa polskich oraz bułgarskich żołnierzy odpiera kolejne ataki.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 495 Autor: mikserr

Kapitan Wojska Polskiego; Derczyński może budzić sympatię, a jego życie wydaje się spokojne i harmonijne...

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 809 Autor: Scan

Motyle

Nastoletni Edek spędza wakacje u cioci, gdzie poznaje piękną Monikę.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 168 Autor: wasik111

Anatomia zła

Płatny zabójca wychodzi warunkowo z więzienia. Od prokuratora, przez którego "siedział", dostaje propozycję nie do odrzucenia.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 603 Autor: wasik111

Paragon gola

Paragon, najlepszy zawodnik i "mózg" podwórkowej drużyny piłkarskiej, przeżywa rozliczne przygody. W czasie ucieczki skradzionym kajakiem na Jawę o mało nie tonie, ma kłopoty z milicją, zostaje uwięziony przez szajkę kanciarzy, ucieka, spada z rusztowania

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 533 Autor: wasik111

Karbala

Rok 2004, siedziba władz lokalnych w irackiej Karbali, City Hall, zostaje zaatakowana przez Al-Kaidę i sadrystów. Grupa polskich oraz bułgarskich żołnierzy odpiera kolejne ataki.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 1189 Autor: wasik111

Bohater filmu, młody inżynier, usiłuje za wszelką cenę wybrać sobie towarzyszkę życia spośród dziesięciu pań, które odpowiedziały na jego ogłoszenie matrymonialne.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 159 Autor: wasik111

Akcja filmu toczy się w Górach Świętokrzyskich. Przebywa tam na praktykach grupa studentów. Zaintrygowała ich pewna samotna rodzina. .

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 119 Autor: wasik111

Przeprowadzka

Inżynier Andrzej Nowicki postanawia wyprowadzić się od żony. Zamawia ciężarówkę do transportu rzeczy.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 145 Autor: wasik111

Akcja toczy się w ciągu kilku godzin w komorze celnej, gdzieś na południu Polski. Pani Basia, jej czternastoletni syn Piotr i siedemnastoletnia kuzynka Krystyna wracają z Zachodu do kraju.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 147 Autor: wasik111

Poślizg

Historia młodego mężczyzny, który pragnąć za wszelką cenę zaimponować kochanej kobiecie decyduje się na popełnienie przestępstwa. Marek poznaje Halinę.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 102 Autor: wasik111

Papierowy ptak

Historia egzaltowanego chłopca, który uporczywie szuka kontaktu z rówieśnikami. By ich przekupić chłopiec wykonuje piękny latawiec.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 75 Autor: wasik111

Opętanie

Film opowiadający o z pozoru udanym związku. Małżeństwo Karola i Marii nie może mieć jednak dzieci - powoduje to głęboką frustrację i depresję u Marii, która bardzo pragnie mieć dziecko.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 138 Autor: wasik111

Filmowa opowieść o trudnej i odpowiedzialnej pracy Pogotowia Lotnictwa Sanitarnego. Dyżurny pogotowia otrzymuje wezwanie przewiezienia do Warszawy ciężko poparzonego człowieka z odległej o kilkaset kilometrów miejscowości.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 94 Autor: wasik111

Film o przygodach dwóch chłopców w gdańskim ratuszu. Chłopcy idą tropem XV-wiecznej legendy o zaklętych w rzeźbach dzieciach rajców miasta Gdańska.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 94 Autor: wasik111

Dramat społeczny sygnalizujący problemy braku i nadmiaru opieki nad dziećmi. Romek (Roman Mosior) jest niechcianym dzieckiem samotnej kobiety.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 92 Autor: wasik111

Metaforyczne, eksperymentalne dzieło, poruszające problematykę miłości, namiętności, zdrady i śmierci. Trójka przyjaciół: Magda, "Kapucyn" i Jakub, podróżuje po kraju zdezelowanym autobusem.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 95 Autor: wasik111

W Krakowie zostaje zamordowany w swoim mieszkaniu pewien staruszek. Z mieszkania ofiary, pomimo iż znajduje się w nim wiele innych cennych rzeczy, ginie jedynie mało wartościowa XVI-wieczna mapa.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 192 Autor: wasik111

Zmyślone...

Psychologiczny dramat rozgrywający się w malowniczej scenerii morskiego wybrzeża, w zamkniętym kręgu czterech osób: latarnika morskiego, jego żony i młodej, zakochanej w sobie pary studenckiej.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 91 Autor: wasik111

Złote Koło

Kapitan Budny prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci nastolatka.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 130 Autor: wasik111

Zaraza

Rok 1963, Wrocław. Doktor Adam Rawicz rozpoznaje u jednego z pacjentów szpitala objawy czarnej ospy. Nikt nie chce wierzyć jego diagnozie. Adam na własną rękę ustala łańcuch epidemiologiczny.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 118 Autor: wasik111

Tymon jest młodym i ułożonym chłopcem. Całe swoje dzieciństwo spędza w domach dziecka, odwiedzając jego surową matkę i kochającego ojczyma tylko 'od święta'.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 90 Autor: wasik111