Login: Hasło:
Ilość filmów: 139680
W poczekalni: 20
Komentarzy: 147845
Użytkowników: 547202

Filmy filmy polskie

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie
Bohaterem jest prokurator, człowiek cieszący się nieposzlakowaną opinią. Żąda surowej kary dla przemytnika, swe honorarium za napisaną i właśnie wydaną książkę przeznacza na cele społeczne, wspiera swą żonę w jej działalności charytatywnej. Ale potem okazuje się, że miał kochankę przez długie miesiące, spotykał się z nią w hotelu.
Komentarzy: 19 Wyświetleń: 9686 Autor: kristek86

Widziadło

Film nie jest wierną ekranizacją powieści Karola Irzykowskiego. Reżyser wykorzystał jedynie wybrane motywy z książki. Początek XX wieku. Piotr Strumieński mieszka wraz ze swoją żoną Olą w małym dworku. Wciąż jednak prześladują go myśli o zmarłej żonie Angelice. Ola ma dość jego obsesji, romansuje z kuzynem. Piotr ma syna z Olą - Pawełka, któremu Piotr opowiada o swoich wspomnieniach. Reżyser Marek Nowicki otrzymał za ten film nagrodę za debiut reżyserski w 1984 roku w Koszalinie (KSF "Młodzi i Film").

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 226 Autor: bolek11122

Nie ma mocnych

Komedia obyczajowa, kontynuacja losów dwóch rodzin zabużańskich, osadników na Dolnym Śląsku, którzy po latach szukają męża dla swej wnuczki, by zdobyć następcę do swojego gospodarstwa. Stary Pawlak, ciężko chory, musi przekazać swą ziemię. Ale starszy syn Witia, ożeniony z Jadźką Kargulówną, więcej gruntów uprawiać nie może, młodszy zaś, Paweł, jest pracownikiem naukowym we Wrocławiu. Cała nadzieja we wnuczce, osiemnastoletniej Ani. Pawlak i Kargul postanawiają ją wydać za mąż za młodego technika mechanizacji rolnictwa Zenka. Ich przemyślna intryga doprowadza do szczęśliwego finału - młodzi pobiorą się, a ziemia zostanie w rodzinie.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 1054 Autor: LeszekOrzeszek

Nie ma mocnych

Komedia obyczajowa, kontynuacja losów dwóch rodzin zabużańskich, osadników na Dolnym Śląsku, którzy po latach szukają męża dla swej wnuczki, by zdobyć następcę do swojego gospodarstwa. Stary Pawlak, ciężko chory, musi przekazać swą ziemię. Ale starszy syn Witia, ożeniony z Jadźką Kargulówną, więcej gruntów uprawiać nie może, młodszy zaś, Paweł, jest pracownikiem naukowym we Wrocławiu. Cała nadzieja we wnuczce, osiemnastoletniej Ani. Pawlak i Kargul postanawiają ją wydać za mąż za młodego technika mechanizacji rolnictwa Zenka. Ich przemyślna intryga doprowadza do szczęśliwego finału - młodzi pobiorą się, a ziemia zostanie w rodzinie.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 1265 Autor: LeszekOrzeszek

Mój Nikifor

Oparta na autentycznych wydarzeniach historia ośmiu ostatnich lat życia Nikifora, zaliczanego do piątki najwybitniejszych prymitywistów świata. Nikifor przez większość życia był pogardzany, nie rozumiany i wyśmiewany. W Krynicy uchodził za pomylonego, budził strach albo śmiech. W 1960 roku jego losy krzyżują się z Marianem Włosińskim, młodym malarzem. Włosiński początkowo chce pozbyć się natręta, lecz gdy go lepiej poznaje, odkrywa tkwiący w nim geniusz, niesamowitą siłę jego malarstwa, brak przywiązania do doczesności i pokorę wobec sztuki. Porzuca malarskie ambicje, a sensem jego życia staje się opieka nad genialnym malarzem. Siedem lat później w warszawskiej "Zachęcie" odbywa się pierwsza retrospektywna wystawa prac Nikifora, która staje się jednocześnie dniem jego wielkiego triumfu.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 268 Autor: wasik111

Siekierezada

Janek Pradera (Edward Żentara) to wrażliwy poeta, który nie może odnaleźć swojego miejsca w świecie. Dlatego odchodzi od ukochanej i z workiem na plecach rusza w nieznane. Wędrując po pusczy spotyka leśniczego, który zatrudnia go przy wyrębie lasu.Ludzie zamieszkujący tutaj są inni niż w mieście - szczerzy i otwarci. Ciężka, fizyczna praca zbliża ludzi. Janek poznaje i zaprzyjaźnia się z Peresadą, Wasylukiem, Selpką i jego stale roześmianą żoną. Razem z nimi upływa mu czas po pracy. Wkrótce dochodzi jednak do nieoczekiwanej bójki...

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 1181 Autor: LeszekOrzeszek

Stasio Tuchała odprawia do Ameryki swoją siostrę, z którą całe życie mieszkał i gospodarował. Szybko okazuje się, że nie umie poradzić sobie z codziennymi problemami. Jego dwaj przyjaciele Wacław i Henryk postanawiają go ożenić. Ale Stasio nie chce wiejskiej baby za żonę i marzy o takiej pannie jaką widuje w kolorowych pisemkach. Zdradza się ze swoimi pragnieniami kolegom, którzy wpadają na pomysł wysłania prasowego anonsu.

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 2210 Autor: Browarmocny

Przedwojenna Krynica. Przemysłowiec Widmar podejrzewa swoją młodą żonę Rebekę,
że zdradza go z doktorem Tamtenem. Nieprzytomnie zakochany w Rebece, targany
zazdrością stara się na wszelkie sposoby sprawdzić, czy jego podejrzenia są prawdziwe. Wynajmuje starego krawca Golda, by śledził Rebekę, w zamian za to obiecuje mu ułatwienie wyjazdu do Anglii. Gold odkrywa, że żona Widmara faktycznie ma romans...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 442 Autor: wasik111

Bohater filmu, młody porucznik c.k. ułanów, Alfred Kiekeritz, ze względu
na zaawansowaną gruźlicę przesunięty zostaje na tyły frontu. W galicyjskiej
mieścinie Turka pełni funkcję komendanta punktu etapowego. Mieszka w żydowskim,
obskurnym hoteliku - jest w nim jedynym gościem. Nie czuje się tu jednak dobrze. Męczą go ataki kaszlu, gorączka, doskwiera nuda i razi prymitywizm otaczających go warunków i ludzi. Kiekeritz jest bowiem estetą, a przynajmniej za takiego się uważa. Ma świadomość, że jego życie dobiega końca i w tych ostatnich chwilach pragnie nadać mu jakiś sens...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 248 Autor: wasik111

Nie ma ludzi niezastąpionych - powiedział Ludwik XIII po śmierci Ludwika XII. Ludzi może nie ma, ale żeby poznać historię świata nie trzeba czytać grubych podręczników, wystarczy zastępczo obejrzeć tę cienką płytę. Cienka jest oczywiście tylko w sensie fizycznym, gdyż treściowo obejmuje grubo ponad 2000 lat. Czyli - jak to mówią - satysfakcja. Historia zatacza tu koło od wynalazku koła po wynalazek bomby atomowej, która potrafi zniszczyć wszystkie wynalazki człowieka łącznie z nim samym i z kołem. Atutem widowiska są błyskotliwe teksty, wyborna gra aktorów, zapierająca dech w piersiach scenografia, autentyczne stroje oraz to, że płyta się nie zacina (chyba że sami porysujecie). Miłego oglądania.

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 4313 Autor: Marulek222

Ki

Brawurowo zagrana przez Romę Gąsiorowską, historia współczesnej dziewczyny, barwnej zachłannej na życie, nie poddającej się ograniczeniom i głośno mówiącej czego oczekuje od świata. Ki (Kinga) jest jak tornado. Nim zdążysz zamienić z nią słowo, zamieszka u ciebie ze swoim 3-letnim synkiem, rozleje wino, a do drzwi zapuka wietnamski student, prosząc, żebyś pomógł mu wnieść jej pralkę. Zanim się obejrzysz, poprosi o kilka stów pożyczki i odebranie dziecka z przedszkola.

 

Komentarzy: 7 Wyświetleń: 3077 Autor: c13ply

Prowincjonalne miasteczko - trzy kościoły, dwie zapyziałe uliczki, więzienie otoczone wysokim murem i bar "Błysk" z wejściem naprzeciwko więziennej bramy. Niewątpliwą atrakcją brzydkiej knajpy jest śliczna bufetowa - Agnieszka. Resztę personelu stanowią byli więźniowie. W barze także przesiadują ci, których życie związanie jest z zakładem karnym - strażnicy i rodziny pensjonariuszy czekające na widzenie. Pewnego dnia do knajpy wprost z więzienia przychodzi młody chłopak - Józek. Agnieszka mu się podoba, próbuje ją poderwać. Na jego nieśmiałe zaloty dziewczyna reaguje oburzeniem - nie interesują ją mężczyźni po wyroku...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 322 Autor: wasik111

Gąszcz

Kolejny film z cyklu "Najważniejszy dzień życia". Tym razem o najważniejszym dniu swego życia opowiada pułkownik Milicji Obywatelskiej, Stefko.
Po trzydziestoletniej nieobecności odwiedził miasteczko, w którym pracował tuż po wojnie. Wówczas popełniono tu morderstwo i Stefko złapał zbrodniarza, którym okazał się niejaki Antoni Mizura.
Został skazany na długoletnie więzienie. Teraz, po latach, jego kara dobiegła końca.
Dochodzi do spotkania Stefki i Mizury. Były więzień prosi milicjanta, by powtórnie przeprowadził śledztwo.
Jego zdaniem przed laty Stefko pomylił się i za kratki poszedł niewinny człowiek. Zaniepokojony funkcjonariusz postanawia wyjaśnić wszystkie wątpliwości.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 284 Autor: wasik111

Ewa Chce Spać

Utrzymana w konwencji podwórkowej ballady komedia satyryczna.
Perypetie szlachetnej i naiwnie prostodusznej dziewczyny bezskutecznie
poszukującej noclegu w nierealnym mieście głupoty i występku.
Młoda dziewczyna przyjeżdża w przeddzień rozpoczęcia roku szkolnego do miasta,
lecz woźny nie wpuszcza jej do internatu. Ewa przez całą noc nie może znaleźć noclegu. Poznaje sympatycznego policjanta, Piotra, wplątana zostaje w przedziwne, na pół realne, na pół fantastyczne zdarzenia, których bohaterami są niezwykli policjanci, złodzieje, karawaniarze, prostytutki...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 345 Autor: wasik111

Inge (Aneta Todorczuk-Perchuć) ma nietypowy zawód i równie niekonwencjonalną osobowość. Jej praca polega na zgrywaniu różnych dźwięków do ilustracji audycji radiowych i spotów reklamowych. Pewnego dnia na ulicy do Inge podchodzi tajemniczy Nieznajomy (Jan Wieczorkowski), który bez słowa całuje ją w usta, wręcza bukiet kwiatów i… znika. Inge jest tak wstrząśnięta i zaskoczona tym dziwnym incydentem, że traci głos. Tak rozpoczyna się zabawna i poetycka historia miłosna w reżyserii Ewy Pytki.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 1352 Autor: c13ply

Rzecz dzieje się współcześnie i opowiada historię, która zdarzyła się naprawdę, a mogłaby zdarzyć się każdemu z nas. Młode małżeństwo z dwójką dzieci ma wkrótce odebrać klucze do własnego mieszkania. Ponieważ przeznaczyli na to wszystkie pieniądze, muszą oszczędzać. Rezygnują z samodzielności i wynajmowanego mieszkania, przenosząc się do matki chłopaka. Dramat rozpoczyna się, gdy wychodzi na jaw, że developer zbankrutował. Teraz młodzi nie tylko stracili wszystkie pieniądze, nie mają szans na własne mieszkanie, ale popadają w kolosalne długi.

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 1218 Autor: c13ply

Młode małżeństwo musi sobie poradzić ze świadomością o pewnym traumatycznym wydarzeniu z przeszłości, które może zniszczyć ich związek.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 452 Autor: lanky

W królestwie Paflagonii rządzi król Walorozo, który bezprawnie zajął tron należny bratankowi, królewiczowi Lulejce. Lulejko kocha się w córce króla Angelice. Angelika nosi na palcu zaczarowany pierścień dodający jej urody. W czasie kłótni z Lulejką wyrzuca pierścień przez okno. W tym momencie traci cały urok i królewicz przestaje ją kochać.. W finale Lulejko pokonuje tyrana Padellę.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 292 Autor: slawoP

Katyń

Gdy 17 września 1939 roku armia radziecka wkroczyła do Polski, nieprzygotowana do walki na dwóch frontach armia II Rzeczpospolitej musiała ponieść klęskę. Wśród jeńców wojennych znalazło się kilkanaście tysięcy oficerów. Ich rodziny z utęsknieniem czekały na ich powrót. Nigdy on jednak nie nastąpił. Dzieło Andrzeja Wajdy ukazuje historie kobiet, które mimo upływu lat, ciągle czekały na powrót swych mężów, synów, braci i ojców, uwięzionych przez NKWD.

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 1093 Autor: LeszekOrzeszek

Och, Karol

Karol Górski lubuje się w grach i gierkach miłosnych. Mimo, że ma atrakcyjną żonę Marię, nie przepuści żadnej okazji, by pójść do łóżka z inną. A to rodzi coraz większe komplikacje. Irena ciosa mu kołki na głowie, by wreszcie się rozwiódł (i ożenił z nią); Paulina spodziewa się jego dziecka; Wanda chce mu załatwić lukratywną pracę w Nigerii. Wkrótce doba okazuje się zbyt krótka, by zadowolić wszystkie panie, a oczekiwania rosną. Cierpliwość i tak zdumiewająco tolerancyjnej żony też się kończy. Wreszcie pewnego dnia kochliwy architekt zastaje wszystkie kobiety...u siebie w domu.

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 2373 Autor: Mojevideo

Potop

Lata 1656-1660, okres najazdu szwedzkiego na Polskę. Zaręczony z Oleńką Billewiczówną chorąży orszański Andrzej Kmicic opowiada się początkowo po stronie kolaborującego ze Szwedami potężnego rodu magnackiego Radziwiłłów. Uznany przez szlachtę i narzeczoną za zdrajcę, zaczyna poniewczasie rozumieć, że Radziwiłłom chodzi nie o dobro ojczyzny, ale o własne interesy. Aby odkupić winy porywa księcia Bogusława Radziwiłła, by zawieźć zdrajcę przed oblicze króla Jana Kazimierza,ale ten ciężko rani Kmicica i ucieka. Doszedłszy do zdrowia Andrzej Kmicic stara się zwrócić honor swojemu nazwisku broniąc oblężonej Jasnej Góry.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 616 Autor: gosiareal22

W grudniu 1981 r. Ryszard Ochódzki, otrzymuje od pułkownika UB Molibdena zadanie przeniknięcia do struktur "Solidarności" w Suwałkach. Wyposażony we wspólne zdjęcie z Lechem Wałęsą udaje się w Suwalskie. Tam zastaje go stan wojenny. Po spowodowaniu wypadku samochodowego Ochódzki porzuca swój pojazd i pożyczonym autem wraca do stolicy. Zatrzymuje go patrol. W bagażniku samochodu znajduje solidarnościowe ulotki. Bojąc się aresztowania, Ochódzki rzuca się do ucieczki.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 204 Autor: gosiareal22

Siara i Lipski chcą się zemściś na Jurku Kilerze za to że ukradł ich złoto. Adwokat Lipskiego szukając po całym świecie sobowtura Kilera, znalazł go. Siara i Lipski mylą, że Kiler nieżyje, po tym jak Szakal go "zabił" Koło Kilera kręci się Dona(krótko i zajebiście:). Chce z nim wziąść ślób, do czego nie dochodzi. Ewa myśli, ze Kiler chce się ożenić z Doną i wynikają z tego różne śmieszne żeczy. Na końcu Kiler odzyskuje swoje złoto, A Wąski ze swoim gangiem, Siarą i Lipskim wracają do paki.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 1175 Autor: LeszekOrzeszek