Login: Hasło:
Ilość filmów: 135284
W poczekalni: 8
Komentarzy: 146001
Użytkowników: 544957

Filmy filmy polskie

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Kinowa wersja popularnego serialu młodzieżewogo o przygodach dwóch nastoletnich chłopców, Poldka (Henryk Gołębiewski) i Duduśa (Filip Łobodziński), podróżujących stopem po kraju.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 683 Autor: LeszekOrzeszek

Kinowa wersja popularnego serialu młodzieżewogo o przygodach dwóch nastoletnich chłopców, Poldka (Henryk Gołębiewski) i Duduśa (Filip Łobodziński), podróżujących stopem po kraju.

 

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 334 Autor: Mojevideo

Cykl Filmowy z roku 1965 w skład którego wchodzą następujące filmy wojenne krótkometrażowe:

1. Na melinę
2. Nazajutrz po wojnie
3.Wózek
4.Buty
5.Córeczka
6.Nad Odrą
7.Bigos

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 518 Autor: Mojevideo

Film opowiada o największej zbrodni na ziemiach polskich dokonanej przez Sowietów po zakończeniu II Wojny Światowej, zbrodni skrzętnie ukrywanej przez cały okres PRL-u.
Od 10 do 25 lipca 1945 r. 385. Pułk NKWD przeprowadził w rejonie Suwałk i Augustowa obławę na żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego. Operacją kierował gen. Iwan Gorgonow ze Smierszu, co ujawnił rosyjski historyk prof. Nikita Pietrow z moskiewskiego Memoriału, nazywający wymownie tę zbrodnię „Małym Katyniem”. Gorgonow dostał od Stalina zadanie „likwidacji zatrzymanych w lasach augustowskich bandytów”. Haniebną, „pomocniczą” rolę odegrały w tej antypolskiej akcji UB i wojsko „ludowe”: dwa plutony z 1. Praskiego Pułku Piechoty. Do dziś trzeba tłumaczyć niektórym ludziom, że wojsko „ludowe” nie było ani polskie, ani ludowe.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 538 Autor: wasik111

Dramat okupacyjny, skonstruowany na zasadzie wspomnień byłego więźnia obozu w Oświęcimiu, oprowadzającego parę młodych Amerykanów po tym miejscu kaźni. Henryk, sprowokowany przez Amerykanina zwiedzającego obóz oświęcimski, wraca wspomnieniami do lat wojny. Aresztowanie, pierwsze chwile pobytu w obozie, organizowanie ruchu oporu, wzajemna pomoc, śmierć żony opiekującej się dziećmi cygańskimi, zbrojne wystąpienie przeciwko esesmanom, którzy usiłowali zatrzeć ślady swych zbrodni i wreszcie - udana ucieczka.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 465 Autor: wasik111

Zbliża się Wigilia. Syn z wojska przysyła telegram, że przyjeżdża do domu z narzeczoną. Ojciec nie jest zadowolony, że syn będzie się żenił z dziewczyną z miasta i postanawia wybić jej to z głowy. Gdy okazuje się, że ona chce zamieszkac na wsi, ojciec musi wszysko odwrócić...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 383 Autor: Mojevideo

Juma

Mariusz Cieniu Cień szykuje się do swojego pierwszego skoku w życiu. Jako zakompleksiony licealista uważający się za intelektualistę, swoim dziwacznym zachowaniem odstrasza od siebie wszystkich normalnych ludzi. Wraz z jedyną osobą, która potrafi z nim wytrzymać, znerwicowanym sąsiadem Jerzykiem zbiera grupkę czterech indywidualistów. Cieniu, Jerzyk, Dresiu i Karolek - cała czwórka bez większej wiedzy o złodziejskim fachu, przygotowuje się do największego skoku stulecia, jaki mógł uroić się w głowie nastolatka.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 520 Autor: Mojevideo

Na film składa się kilka wątków przedstawiających leniwe życie na prowincji oraz ludzi, którzy w pogoni za pieniędzmi stopniowo wyzbywają się jakichkolwiek uczuć.
Pierwszy wątek to Krzysztof i Gąsior (Krzysztof Zych i Krzysztof Boczkowski) spędzający upalne dni na ławie przed wiejskim sklepem. Krzysztof wyraźnie interesuje się pracującą w sklepie seksowną Magdą (Magdalena Kielar).
Drugi wątek koncentruje się wokół właściciela masarni Adama Kisały (Andrzej Gałla), który jest typowym małomiasteczkowym biznesmenem. Jednym z jego pracowników jest Wojciechowski (Wojciech Mecwaldowski).

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 396 Autor: lanky

Młody chłopak po powrocie z wojska pragnie prowadzić gospodarstwo rolne. Postanowił też znaleźć sobie żonę. Gdy okazuje się, że w jego wiosce nie ma odpowiedniej kandydatki wyrusza na poszukiwania w głąb kraju.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 379 Autor: wasik111

Pierwsze Dni

Historia starego majstra ratującego przed zniszczeniem urządzenia niezwykle ważne dla uruchomienia produkcji w odbudowanej przez robotników ostrowieckiej hucie. Wyposażenie huty udało się ukryć przed wycofującymi się Niemcami. Kryjówkę zna jedynie stary stróż Plewa. Wiadomość przekazuje kolektywowi robotniczemu, a nie "bandzie" NSZ, oferującej mu wysokie wynagrodzenie w dolarach. Huta zostaje uruchomiona...

Ekranizacja sztandarowego produkcyjniaka o dojrzewaniu prostych robotników do kierowania losami kraju. Wszystko jest tu zgodne z ideologią, nawet podział na złych i dobrych.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 266 Autor: wasik111

Gniazdo

Barwne, świetnie zrealizowane widowisko historyczne o początkach państwa polskiego. Ambitna polityka pierwszego władcy, dążącego do umocnienia suwerenności kraju, znajduje uwieńczenie w zwycięskiej bitwie pod Cedynią. W noc przed bitwą pod Cedynią Mieszko I wspomina swą drogę do władzy. Po śmierci ojca Ziemiomysła przejmuje rządy, rozprawia się ze swoimi przeciwnikami. Rozszerza granice państwa i umacnia je. Przyjmuje chrzest, żeni się z księżniczką czeską Dobrawą, zawiera sojusz z cesarzem Ottonem I, który gości go na swoim dworze. Walczy z plemionami Wieletów i niemieckimi wojskami margrabiego Hodona, które pokonuje w bitwie pod Cedynią.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 789 Autor: wasik111

Dzień kobiet

Życie Haliny, pracownicy sieci handlowej "Motylek", samotnie wychowującej córkę, zmienia się wraz z awansem na kierowniczkę sklepu. Wyższe stanowisko oznacza przywileje i większe wynagrodzenie, ale kobieta szybko przekona się, że cena, jaką przyjdzie jej zapłacić, jest bardzo wysoka. Kiedy korporacja przekroczy wszystkie granice, Halina rzuci jej wyzwanie, narażając się na brutalne konsekwencje. Właściciele sieci handlowej nie cofną się przed niczym, aby ukryć swoje brzydkie sekrety.

Komentarzy: 7 Wyświetleń: 1408 Autor: lanky

Opowieść o nowej polskiej emigracji. Bohaterowie serialu odważyli się zmienić swój los i za granicą zaczęli wszystko od zera. Dla nich Londyn jest nie tylko miejscem pracy. To miasto, w którym walczą o życie. "Londyńczycy" są filmowym portretem Polaków na Wyspach.

Komentarzy: 6 Wyświetleń: 5903 Autor: Beachklub

Cykl dziesięciu godzinnych filmów telewizyjnych z 1988 roku w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego. Każdy film stanowi zamkniętą całość, opowiada różne historie i na plan pierwszy wysuwa innych bohaterów. Wszystkie postaci łączy wspólne miejsce zamieszkania - typowy dla czasów późnego PRL-u blok w Warszawie. Niekiedy główni bohaterowie z jednych odcinków, pojawiają się na dalszym tle w drugich.

Komentarzy: 19 Wyświetleń: 8565 Autor: kugelman

Wniebowzięci

Dwóch nierozłącznych przyjaciół (Jan Himilsbach i Zdzisław Maklakiewicz), razem wygrywają w totolotka(też bym chciał ;-)). Postanawiają wygraną „przelatać” samolotem. Po pierwszej podróży resztę pieniędzy wydają na kolejne podniebne wycieczki...
Film jest poprostu genialny,jest to z penością klasyka polskiej komedii !!
Wniebowzięci to refleksyjny film o dwóch prostych mężczyznach, którzy wygrywają dużą sumę w totka. Wygraną postanowiają przeznaczyć na pierwszą w życiu podróż samolotem. Latają po kraju, podrywają dziewczyny, odwiedzają kolegę z wojska. Pieniądze pozwolają im stać się na moment kimś innym, niż byli na codzień. Okazuje się jednak że spełnione marzenie nie czyni ich szczęśliwszymi...
Komentarzy: 16 Wyświetleń: 3903 Autor: spocony

Senne, prowincjonalne miasteczko, w którym jest tylko jeden bar "Błysk". Gdyby nie pobliskie więzienie było by zapomniane dla świata. A tak przybywają goście. W barze przacuje Agnieszka i marzy o Nowym Jorku. W Agnieszcze kocha się Krzysiek, kelner. W Agnieszce także kocha się Józek, który właśnie wychodzi z więzienia. Próbuje ją poderwać, lecz z mizernym skutkiem. W końcu jednak mówi jej o milicyjnej furgonetce przewożącej pieniądze. Niestety furgonetka przewozi jabłka, a Józek był zwolniony na jeden dzień, a nie wyszedł. Czy miłość przetrzyma taką próbę?

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 287 Autor: Mojevideo

Katyń

Gdy 17 września 1939 roku Armia Radziecka wkroczyła do Polski, nieprzygotowana do walki na dwóch frontach armia II Rzeczpospolitej musiała ponieść klęskę. Wśród jeńców wojennych znalazło się kilkanaście tysięcy oficerów. Ich rodziny z utęsknieniem czekały na ich powrót. Nigdy on jednak nie nastąpił. Dzieło A. Wajdy ukazuje historie kobiet, które mimo upływu lat, ciągle czekały na powrót swych mężów, synów, braci i ojców, uwięzionych przez NKWD.

Komentarzy: 7 Wyświetleń: 2386 Autor: Mojevideo

Do tajemniczego Domu Dziecka, w którym rzeczywistość miesza się z fantazją, trafia złapany przez policję Michał Diablik. Chłopak nie może przystosować się do reguł narzuconych przez dyrektora. Marzenia chłopca o swobodzie i barwnym życiu symbolizuje Liceum Czarnej Magii. Dyrektor lekceważy pragnienia chłopca, nie wierzy w istnienie takiego miejsca. Zrozumienie Diablik znajduje jedynie u swojego przyjaciela, Witka. Dzięki tej przyjaźni chłopcy zaczarowują swój świat, ocalając marzenia.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 233 Autor: Mojevideo

Rosjanka Natasza z pensji nauczycielki musi utrzymać bezrobotnego męża i dwójkę dzieci. Za namową przyjaciółki, Wiery, postanawia wyjechać do Polski , by Handlować na Stadionie Dziesięciolecia. Zabiera ze sobą córkę Maszę. Praca jest dużo cięższa , niż wynikało to z opowieści koleżanki. Niebawem Wiera zostaje zamordowana. Policja rekwiruje cały towar. Natasza zostaje bez środków do życia. Nie moze opuścić Polski , aż do zakończenia śledztwa. By przetrwać, decyduje się zostać prostytutką. Jej opiekunem zostaje Robert (Jan Nowicki).

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 788 Autor: Mojevideo

Konopielka

Akcja filmu toczy się w zapadłej wsi Taplary, gdzieś na Białostocczyźnie. Młody chłop - Kaziuk wyjeżdża rankiem do lasu po chrust na opał. Po powrocie zastaje w chałupie istną rewolucję. Przedwcześnie ocielona (co wskazuje na siły nieczyste) krowa, wędrowny dziad, nauczycielka i prelegent z miasta, który w dodatku wytyka jego rodzinie brak higieny, zabobonność i zacofanie. Nawołuje też do organizowania szkoły i budowy linii elektrycznej. Kaziuk niewiele z tego rozumie, ale pozostaje pod wrażeniem. Zwłaszcza apetycznej nauczycielki.

 

Komentarzy: 12 Wyświetleń: 10313 Autor: Ha3K

Hydrozagadka

W Warszawie w niewytłumaczony sposób znika woda i to w czasie największych upałów. Nad problemem pracuje profesor Milczarek (Wiesław Michnikowski). Angażuje on do pomocy legendarnego i nieustraszonego Asa (Józef Nowak). Okazuje się, że sprawcą całego nieszczęścia jest tajemniczy maharadża i jego pomocnik i partner w interesach - doktor Plama. Planują oni niesamowitą operację przeniesienia za pomocą odparowania i pomyślnych wiatrów ogromnych mas wody z Polski do kraju maharadży, Kaburu. Na drodze stanie mu nieustraszony As. Towarzyszyć mu będzie gadatliwy taksówkarz (Wiesław Gołas).

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 266 Autor: Mojevideo

W mieście grasuje wielokrotny morderca, zwany Ogrodnikiem. Na swoje ofiary wybiera wyłącznie ludzie niezadowolonych z życia i zabija ich w bardzo nietypowy sposób - motyką. Tymczasem młody naukowiec Osso pisze doktorat o problematyce śmierci w kulturze polskiej. Pułkownik prowadzący śledztwo w sprawie Ogrodnika interesuje się Osso. ma nadzieję, że praca młodego naukowca pozwoli mu dotrzeć do mordercy.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 391 Autor: Mojevideo

Nóż w wodzie

Dziennikarz Andrzej i jego atrakcyjna żona Krystyna wyjeżdżają na jednodniowy rejs jachtem. Po drodze nad jezioro zabierają młodego autostopowicza. Chłopak zostaje zaproszony na jacht. Na wodzie dochodzi do rywalizacji między mężczyznami w zakresie siły, intelektu i poglądów życiowych. Andrzej preferujący dostatnie, łatwe mieszczańskie życie - konfrontuje się z młodym idealistą i buntownikiem.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 530 Autor: Tyrkinho

Nikt nie woła

Jeden z najpiękniejszych plastycznie polskich filmów, łączący wystylizowane, czarno - białe zdjęcia ze stanem duszy pary młodych ludzi zupełnie zagubionych w nowej rzeczywistości i księżycowym pejzażu miasteczka zaludnianego przypadkowymi mieszkańcami. Dramat psychologiczny rozgrywający się tuż po wyzwoleniu: historia człowieka, który na Ziemiach Zachodnich szuka ucieczki przed konsekwencjami wojny, chcąc rozpocząć nowe życie. Bożek, w przeciwieństwie do Maćka Chełmickiego, nie wykonał rozkazu, w nowym miejscu szuka zapomnienia i samotności, poznaje Lucynę...

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 532 Autor: Tyrkinho

Film opowiada o losach zesłanych w latach 40. XX wieku na Syberię. Opowieść prowadzona jest z perspektywy młodego Staszka Doliny, który trafił do obozu z całą rodziną.

# VODRip #

 

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 1409 Autor: lanky