Login: Hasło:
Ilość filmów: 124586
W poczekalni: 46
Komentarzy: 139898
Użytkowników: 540243

Filmy filmy polskie

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Nowele ukazujące konflikty, z jakimi stykała się młodzież z brygad organizacji "Służba Polsce".

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 154 Autor: Scan

Historia trudnej reedukacji zdeprawowanych przez wojnę chłopców, których reakcyjne podziemie usiłuje wykorzystać do swoich celów. Pięciu młodych chłopców, którzy przywykli do wojennego stylu życia, nie potrafili dostosować się do nowych warunków i wchodzi na drogę przestępczą.

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 460 Autor: Tyrkinho

Barbarę i Witka dzieli wszystko. Wspólna podróż na drugi koniec Polski sprawi jednak, że nawiąże się między nimi przyjaźń, która pozwoli przezwyciężyć najgłębsze różnice.

Komentarzy: 6 Wyświetleń: 1114 Autor: lanky


Zrealizowana z epickim rozmachem serialowa wersja "Magnata", filmu wysoko ocenionego przez krytykę. Zarówno kinowa, jak i telewizyjna opowieść o życiu magnackiej rodziny von Teussów (mającej swój pierwowzór w autentycznym rodzie von Plessów), daje niestereotypowy obraz polsko-niemieckiego pogranicza. Serial przywołuje wydarzenia z lat 1900-35 - od panowania cesarza Wilhelma II, poprzez I wojnę światową, narodziny Niepodległej, powstania śląskie, aż po coraz bardziej burzliwy okres narastania fali faszyzmu. Miejscem akcji jest głównie pałac książąt pszczyńskich, gdzie rezyduje ostatni wielki potomek rodu von Teussów.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 354 Autor: kropka919

Akcja "Szatana..." toczy się podczas wakacji w starym pałacu, gdzieś na polskiej prowincji. Siedemnastoletni Adaś Cisowski, zwany przez swego nauczyciela "Szatanem" ze względu na swe nadzwyczajne zdolności detektywistyczne wpada na trop skarbu, ukrytego gdzieś w okolicy przez żołnierza napoleońskiego. Nie wie, że na podobny trop wpadła szajka niebezpiecznych przestępców...

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 5026 Autor: LeszekOrzeszek

Andrzej Leski jest młodym architektem, który mieszka w
bloku ze swoją ciężarną żoną i synkiem. Jego żona marzy o
zmianie mieszkania. Pewnego dnia odchodzi ich gosposia.
Pojawia się za to teściowa, która postanowiła zająć się
domem. Andrzej bezskutecznie szuka nowego mieszkania.
Tymczasem dowiaduje się, że urodził mu się sym.

Komentarzy: 6 Wyświetleń: 378 Autor: wasik111

Tramwajada

Jest sylwestrowa noc. Dzieci z domu dziecka porywają tramwaj i jeżdżą po długich trasach, połączonych ze sobą śląskich miast. Spotykają różnych ludzi: dziwaków, pijaków, osoby samotne i bezdomne. Przeżywają chwile zabawne, ale i przerażające, pełne agresji. Rano patrol milicyjny zabiera dzieci, ale ta sylwestrowa przygoda pozostanie w nich na zawsze.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 241 Autor: wasik111

Program Szybcy i Śmieszni to zestaw skeczy, którymi Paranienormalni rozbawili już publiczność w całej Polsce. Przyszedł więc czas na to, aby program ten został utrwalony, a kolejne DVD kabaretu mogło trafić na półkę najwierniejszych fanów. Najlepsze kabaretowe numery wymagają jednak odpowiedniej oprawy. Paranienormalni nagrali swoją nową płytę w warszawskim Teatrze Polonia w otoczeniu przemyślanej i eleganckiej scenografii...

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 669 Autor: Browarmocny

Kwiecień

Głos w dyskusji na temat bohaterstwa, przedstawiony z pozycji racjonalisty. Twórcy skupiają się na ukazaniu racji moralnych i intelektualnych bohaterów - oficerów II Armii WP - podczas ofensywy wiosennej 1945. Ostatnie dni wojny. Oddział II Armii Wojska Polskiego przygotowuje się do sforsowania Nysy. Jego dowódca, pułkownik Czapran, sposobi i prowadzi żołnierzy do ryzykownej akcji. W czasie sporu uderza w twarz swego zastępcę, chorążego Szumibora. Ten składa raport prokuratorowi, kapitanowi Hyrnemu, i wyzywa swego dowódcę na pojedynek. Hyrny stara się załagodzić sprawę. Niedługo potem do Hyrnego wpływa raport pułkownika Czaprana na szeregowca Anklewicza, który nie wykonał rozkazu w czasie ataku. Prokurator stara się powstrzymać niepotrzebny przelew krwi i złagodzić konflikty. W czasie brawurowego wypadu ginie pułkownik Czapran i szeregowiec Anklewicz. Po ciało swego dowódcy wyrusza cały oddział.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 303 Autor: Scan

Wizytówką artystyczną Stanisława Różewicza są przede wszystkim znakomite filmy wojenne. Różewicz zrezygnował tu ze swych twórczych przyzwyczajeń na rzecz wierności literackiemu pierwowzorowi. Nie przeszkodziło mu to bynajmniej w odniesieniu kolejnego sukcesu, zarówno w opinii widzów, jak i krytyki. Reżyser potwierdził przy okazji swą wszechstronność, dowodząc, że próby umieszczania go w szufladce z napisem "dramat wojenny" są grubym nieporozumieniem. "Trudna miłość" jest wczesnym, niemal zapomnianym filmem Stanisława Różewicza (scenariusz powstał na kanwie powieści Romana Bratnego "Siódmy krzyżyk młodości", pierwotnie nosił tytuł "Skąd idzie burza"). Opowiada historię związku uczuciowego Janka Małodwornego i Hanki, córki kułaka Nalepy. Młodzi mają się ku sobie, lecz na przeszkodzie ich szczęściu stają różnice majątkowe. Na domiar złego Małodworny jest zwolennikiem założenia spółdzielni według wzorców radzieckich, stary Nalepa zaś zdecydowanie się jej sprzeciwia.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 128 Autor: Scan

Rozgrywająca się na tle dorocznego Wyścigu Dookoła Polski historia świetnego kolarza, który z indywidualisty przekształca się we wzorowego członka zespołu sportowego. Ostatni etap kolarskiego Wyścigu Dookoła Polski: Kielce - Warszawa. Ważą się losy wyścigu: drużyna polska ma jeszcze szansę na zwycięstwo, niewiele dzieli ją od prowadzącej reprezentacji Węgier, w której jest jadący w żółtej koszulce świetny kolarz Harandy. Odebrać mu ją może tylko najlepszy z Polaków - Popiel. Ale jest to zawodnik - indywidualista, niesforny i niezdyscyplinowany... Na mecie w Warszawie zaskoczy on jednak wszystkich. Nie tylko dopilotuje najsłabszego polskiego zawodnika, ale sam zrezygnuje z pewnego zwycięstwa.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 141 Autor: Scan

Dwie brygady

Dramat społeczny, przedstawiający konflikt młodego kolektywu fabrycznego z przychylnym mu, ale zacofanym starym fachowcem. Aktorzy przygotowują głośną wówczas sztukę czechosłowacką "Brygada szlifierza Karhana". Starzy chcą grać, jak się dotychczas grywało, młodzi chcą podpatrywać życie w fabryce.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 324 Autor: Tyrkinho

Czarci żleb

Dramat sensacyjny osnutym wokół udaremnionej akcji przemytu dział sztuki przez granicę polsko-czechosłowacką na Zachód. Góral Jasiek był kiedyś przemytnikiem, teraz jest żołnierzem Wojsk Ochrony Pogranicza, odbywającym służbę w swych rodzinnych stronach, w Tatrach.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 718 Autor: Tyrkinho

Zły książę Saligia rządzi na planecie Transformacji. To niezwykłe miejsce jest świadkiem okrutnych wydarzeń. Książę Saligia odbiera ludziom marzenia i przerabia je na reklamy. Gdy sława Tytusa dociera do Saligi, ten postanawia ogołocić go z marzeń i podstępem zwabia go na planetę. W podróż Tytus wyrusza razem ze swymi starymi przyjaciółmi: A'Tomkiem i Romkiem. Po przybyciu na planetę żołnierze łapią A'Tomka i Romka. Jedyną nadzieją złapanych jest teraz Tytus.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 644 Autor: Vergil12

Zero

W wielkiej, bliżej nieokreślonej metropolii wstaje dzień. Na wysokim piętrze biurowca, w dużym gabinecie szefa międzynarodowej korporacji dzwoni telefon. Biznesman chwilę wpatruje się w ekran komórki, aż w końcu odbiera. Dzwoni niechlujny tłuścioch jadący rozklekotanym vanem z dziwacznym towarzyszem. Pyta o decyzję. Chodzi o śledzenie pewnej osoby. Po chwili wahania biznesman potwierdza zlecenie. Nie przeczuwa, że jednym "tak" uruchamia lawinę wydarzeń, która wpłynie na losy części mieszkańców miasta.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 447 Autor: Mojevideo

Bohaterem filmu jest policjant, którego rodzina zostaje zamordowana przez nieznanych przestępców. Nie mogąc pogodzić się ze swoją stratą i bezczynnością policji, postanawia on wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę.

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 1540 Autor: morswin

Dramat psychologiczny, ukazujący konflikty polityczne roku 1944 - tragiczne konsekwencje nieufności pomiędzy byłymi partyzantami AK i GL, walczącymi w odrodzonym wojsku. Rok 1944. W dowodzonym przez majora Świętowca oddziale II Armii Wojska Polskiego służą porucznik Kolski i podporucznik Olewicz. Pierwszy stanie przed sądem za nadużycie władzy, a dziewczyna, którą kocha, nie opowie się po jego stronie. Drugi - młody chłopak z AK - chce walczyć, lecz na skutek donosów zostaje aresztowany. Ucieka z więzienia, wstępuje do wojska w innej miejscowości. Wszyscy trzej spotykają się podczas walk o Drezno. Kolski i Olewicz zginą walcząc ramię w ramię.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 178 Autor: Scan

Przygody ośmioletniej Wiktorii, która po wielu latach odwiedza swojego wujka na Śląsku. Wiktoria wraz z rodzicami mieszka w Anglii i zna Śląsk tylko z (często przesadzonych i nieprawdziwych) opowiadań rodziców i znajomych. Wujek Marian chce pokazać dziewczynce najpiękniejsze zakątki Śląska i przybliżyć historię i kulturę tej pięknej polskiej krainy.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 322 Autor: wasik111

Sezon na Leszcza to błyskotliwy, nie pozbawiony komediowych akcentów film akcji dla młodzieżowej widowni. Bohaterowie - 19-letnia Dziewczyna (Anna Przybylska) i jej 17-letni brat Figlarz (Gabriel Fleszar) - pragną zdobyć pieniądze na podróż swego życia. Dochodzą do wniosku, że jedyny sposób zdobycia większej gotówki to skok na bank. Niestety, nie wszystko idzie po ich myśli. Policja jest na tropie ich samochodu, postanawiają więc zmienić wóz. W oko wpada im złoty mercedes starego typu.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 1836 Autor: Browarmocny

Supermarket

12 godzin, które nie są normalnym dniem w supermarkecie, szef ochrony, który skrywa brutalną przeszłość i rozmowa, która nie jest zwyczajnym ultimatum. Supermarket - niezwykły thriller pełen pozornie błahych wydarze?, których konsekwencji nie sposób przewidzieć. Nagrodzony podczas 49. International Antalya Golden Orange Film Festival, Marian Dziędziel fascynuje w każdej scenie jako zręczny manipulator. Wraz z nim niezapomniane role tworzą Mikołaj Roznerski, Wojciech Zieli?ski, Izabela Kuna, Tomasz Sapryk i Przemysław Bluszcz. Gdy w sylwestrową noc, w supermarkecie znika jeden z klientów, wiadomo, że dla wszystkich zamieszanych w sprawę, nic już nie będzie takie, jak przedtem.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 680 Autor: gosiareal22

"33 sceny z życia" to przejmująca i bardzo osobista opowieść o doświadczeniu, jakim jest śmierć bliskiego członka rodziny. O tym jaki ma to wpływ na rodzinę, jak dekonstruuje i bezpowrotnie zmienia życie wszystkich osób. Szczególnie Julii (w tej roli niemiecka aktorka Julia Jentsch) - głównej bohaterki filmu, z perspektywy której obserwujemy wydarzenia.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 1062 Autor: Tyrkinho

Debiut reżyserski Janusza Morgensterna. Tło wydarzeń, o których opowiada film, stanowią autentyczne wątki z życiorysu Zbyszka Cybulskiego, współzałożyciela reżysera i aktora gdańskiego kabaretu studenckiego Bim-Bom. Autentyczna jest także postać Marguerite, córki francuskiego konsula, spędzającej w Polsce jedynie wakacje i święta. W prostą, romantyczną przygodę, autorzy filmu wpletli sceny realizowane w prawdziwych gdańskich piwnicach studenckich, próbując w ten sposób utrwalić niepowtarzalne zjawisko, jakimi były kabarety w drugiej połowie lat 50.

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 340 Autor: Tyrkinho

Kasztelanka

Akcja filmu toczy się w okresie międzywojennym. Jerzy - młody dziennikarz spędza urlop samotnie, pływając kajakiem po rzekach i jeziorach. Pewnego dnia zatrzymuje się na nocleg w pobliżu starego dworu. Od okolicznych mieszkańców dowiaduje się, że świetna niegdyś rezydencja dziś zupełnie podupadła. Nawet panienkę Gabrysię trzeba było zabrać z pensji, bo zabrakło pieniędzy na jej dalszą edukację. Ku zdumieniu Jerzego miejscowa dziedziczka zjawia się nocą w jego namiocie. Uskarżając się na nudę prowincjonalnego życia, błagając i kokietując uzyskuje od dziennikarza obietnicę pomocy w ucieczce "w świat"

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 2704 Autor: vatras390

Homo Father

Gabriel i Robert żyją ze sobą od trzech lat. Robert ukrywa przed światem swój związek, Gabriel przeciwnie - chciałby, aby ludzie dowiedzieli się, jak bardzo się kochają. Pewnego dnia w ich domu pojawia się Natalia, z którą Gabriel trzy lata temu miał jednorazową przygodę. Przyprowadza małą dziewczynkę i pozostawia ją z Gabrielem. Przez telefon informuje go, że to jego córka...


-= FILM W JEDNYM LINKU =-

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 1436 Autor: chrumek

Lalka

Adaptacja powieści Bolesława Prusa. Historia zamożnego kupca warszawskiego Stanisława Wokulskiego i jego miłości do pięknej, lecz zubożałej arystokratki Izabeli Łęckiej...
Komentarzy: 7 Wyświetleń: 13472 Autor: kristek86