Login: Hasło:
Ilość filmów: 120956
W poczekalni: 13
Komentarzy: 136692
Użytkowników: 565063

Filmy filmy polskie

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Wożonko

Film jest o grupie blokersów-dresiarzy, którzy chcą zdobyć pieniądze na wakacje, niekoniecznie uczciwą pracą. Kombinują na różne sposoby, w końcu wpadają na pomysł porwania dziecka dla okupu. Dzięki swojej inteligencji porywają chłopca z domu dziecka. Jak by tego było mało, dwóch płatnych zabójców także dostało zlecenie na porwanie tego samego dziecka.
Komentarzy: 46 Wyświetleń: 23235 Autor: kristek86

Potop

Lata 1656-1660, okres najazdu szwedzkiego na Polskę. Zaręczony z Oleńką Billewiczówną chorąży orszański Andrzej Kmicic opowiada się początkowo po stronie kolaborującego ze Szwedami potężnego rodu magnackiego Radziwiłłów. Uznany przez szlachtę i narzeczoną za zdrajcę, zaczyna poniewczasie rozumieć, że Radziwiłłom chodzi nie o dobro ojczyzny, ale o własne interesy. Aby odkupić winy porywa księcia Bogusława Radziwiłła, by zawieźć zdrajcę przed oblicze króla Jana Kazimierza,ale ten ciężko rani Kmicica i ucieka. Doszedłszy do zdrowia Andrzej Kmicic stara się zwrócić honor swojemu nazwisku broniąc oblężonej Jasnej Góry.

Komentarzy: 16 Wyświetleń: 7134 Autor: LeszekOrzeszek

Galerianki

Grupa młodych dziewczyn szuka bogatych mężczyzn w galeriach i oferuje im swoje usługi w zamian za markowe prezenty - przedmioty, które, jak mówi główna bohaterka Milena, "pozwalają żyć na poziomie". Ala, z początku nieufna, dołącza do grupy, bo potrzebny jej telefon, ładny, na poziomie. Dziewczyny łączy to, że w domu mają ciężką sytuację, to, że mają ochotę na prezenty, w końcu to, że...są gotowe na wszystko.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 417 Autor: gosiareal22

Ciacho

Basia (Marta Żmuda-Trzebiatowska) to dziewczyna, która potrafi rzucić na kolana niejednego strongmana. Tymczasem jej bracia są… trochę inni. Dawid (Tomasz Karolak) – zna się na modzie lepiej od Beckhama, Karolek (Paweł Małaszyński) – marzy by być jak Rambo i walczyć niczym Ninja. Krzyś (Marcin Bosak) – to pantoflarz i doskonały kucharz w jednym, który żyje na zwolnionych obrotach. Kiedy jednak Basia wpadnie w tarapaty, a jej narzeczony Jan (Tomasz Kot) ujawni swoje prawdziwe oblicze, nieporadni, ale zdeterminowani bracia zrobią wszystko, żeby uratować ukochaną siostrę.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 231 Autor: gosiareal22

W swoim pierwszym filmie o mieszkańcach Królowego Mostu reżyser naszkicował portret wsi na Kresach Wschodnich, gdzie tradycja i dawne wartości stworzyły zabawny melanż z nowym stylem bycia. Z ciepłym dystansem pokazywał, jak miejscowy policjant ugniata nogami w beczce kapustę, rozmawiając jednocześnie przez telefon komórkowy, a proboszcz za pomocą pagera przypomina parafianom o odmówieniu pokuty.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 144 Autor: gosiareal22

W swoim pierwszym filmie o mieszkańcach Królowego Mostu reżyser naszkicował portret wsi na Kresach Wschodnich, gdzie tradycja i dawne wartości stworzyły zabawny melanż z nowym stylem bycia. Z ciepłym dystansem pokazywał, jak miejscowy policjant ugniata nogami w beczce kapustę, rozmawiając jednocześnie przez telefon komórkowy, a proboszcz za pomocą pagera przypomina parafianom o odmówieniu pokuty.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 108 Autor: gosiareal22

W swoim pierwszym filmie o mieszkańcach Królowego Mostu reżyser naszkicował portret wsi na Kresach Wschodnich, gdzie tradycja i dawne wartości stworzyły zabawny melanż z nowym stylem bycia. Z ciepłym dystansem pokazywał, jak miejscowy policjant ugniata nogami w beczce kapustę, rozmawiając jednocześnie przez telefon komórkowy, a proboszcz za pomocą pagera przypomina parafianom o odmówieniu pokuty.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 173 Autor: gosiareal22

Dzień kobiet

Życie Haliny, pracownicy sieci handlowej "Motylek", samotnie wychowującej córkę, zmienia się wraz z awansem na kierowniczkę sklepu. Wyższe stanowisko oznacza przywileje i większe wynagrodzenie, ale kobieta szybko przekona się, że cena, jaką przyjdzie jej zapłacić, jest bardzo wysoka. Kiedy korporacja przekroczy wszystkie granice, Halina rzuci jej wyzwanie, narażając się na brutalne konsekwencje. Właściciele sieci handlowej nie cofną się przed niczym, aby ukryć swoje brzydkie sekrety.

Komentarzy: 21 Wyświetleń: 2411 Autor: lanky

Piotra, docenta matematyki w średnim wieku, opuszcza żona. Zrozpaczony dzwoni w środku nocy do swojego przyjaciela, Marka. Informuje go, że zamierza się powiesić. Marek przyjeżdża do mieszkania przyjaciela i znajduje go potłuczonego na podłodze - podczas próby samobójczej Piotra oberwał się żyrandol. Żona Marka, Krystyna doradza Piotrowi wyjazd do Sopotu, w poszukiwaniu nowej miłości. Ma mu towarzyszyć Marek. W Sopocie Piotr i Marek przystępują do ataku, jednak znalezienie partnerki dla Piotra nie jest łatwe, zwłaszcza gdy zabiera się za to dwóch nieudaczników...

Komentarzy: 10 Wyświetleń: 6507 Autor: kugelman

Z okazji zbliżającego się jublieuszu serialu "M jak miłość", którego 1000. odcinek zobaczymy 16 września, w Teatrze Polskim w Warszawie odbędzie się 2 września uroczysta Gala Jubileuszowa.W gali wezmą udział aktorzy i twórcy serialu oraz zaproszeni goście - gwiazdy seriali "Rodzinka.pl", "Na dobre i na złe" i "Barw szczęścia".
Wydarzenie, które rozpocznie się o godz. 20.40, będzie transmitowane na żywo w TVP2.Podczas gali rozdane zostaną statuetki w pięciu kategoriach, m.in. Najpiękniejsza para młoda, Najbardziej spektakularna zdrada czy Namiętny pocałunek. Podczas koncertu aktorzy opowiedzą też o przyszłości ich wątków w serialu.

1000. odcinek "M jak miłość" zostanie nadany dokładnie 16 września.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 231 Autor: Scan

Cud w Krakowie

Ukochana babcia Piotra, Mancika, ma 86 lat, mieszka w Budapeszcie, w starej żydowskiej dzielnicy. To ona go wychowuje. Oprócz miłości do Piotra owładnięta jest również miłością do książek. Poszukuje zbiorów zaginionych podczas wojny z krakowskiej biblioteki. Zwłaszcza jednej książki, należącej niegdyś do rabina, który potrafił wskrzeszać zmarłych.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 277 Autor: wasik111

Wrony

"Wrony" to opowieść o samotnej dziewczynce, która pozbawiona czułości matki, porywając inną, młodszą od siebie dziewczynkę wchodzi w rolę matki, tak jak sobie tę rolę wyobraża. Wielkością filmu nie jest postawienie diagnozy społecznej. Problem społeczno-psychologiczny opowiedziany został w innej, z pozoru obcej diagnozom socjologicznym poetyce. Bohaterka filmu porusza się w niezwykłej, poetycznej przestrzeni miasta i w obszarze nieograniczonego obszaru morza. Wolność małej pozwala jej w "magiczny" sposób anektować każdą przestrzeń. Porywając inną małą "wronę", z resztą za jej przyzwoleniem, przeżywają jednodniową przygodę.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 247 Autor: wasik111

Zakole

Emerytowany dyrektor wielkiego przedsiębiorstwa, człowiek wciąż aktywny i pełen chęci życia, zostaje postawiony w sytuacji krańcowej. Zajmuje się pielęgnacją umierającej żony oraz ratowaniem rozpadających się małżeństw dzieci. W tym beznadziejnym położeniu podejmuje próbę ocalenia rodziny.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 218 Autor: wasik111

Wir

Dorastający Tomek (Marek Herbik) mieszka wraz z samotnie wychowującą go matką Anną (Marzena Trybała) i przyjaciółką rodziny Różą (Ewa Dałkowska). Rodzina przeżywa spory kryzys finansowy, gdyż pensja Anny, pracującej jako nauczycielka muzyki, nie jest wystarczająca. Tymczasem Tomek zaczyna odczuwać coraz większe zafascynowanie ciągle atrakcyjną matką. Wkrótce, by odciążyć budżet zapada decyzja o wyprowadzce chłopca z domu i zamieszkaniu podczas ostatniego roku nauki w internacie.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 355 Autor: wasik111

Dwa ognie

Młoda kobieta wraz z córką ucieka przed handlem dziećmi na Białorusi i trafia do obozu dla uchodźców w północnej Szwecji. Walcząc o przetrwanie staje się łatwą ofiarą otaczającego ją obcego świata. Wkrótce będzie musiała zmierzyć się z ekstremalnymi wyborami życiowymi, które obrócą jej życie w koszmar.

Komentarzy: 7 Wyświetleń: 1318 Autor: Tyrkinho

Benek

Benek ma 29 lat i postanawia zacząć życie od nowa. Bierze odprawę i odchodzi na zawsze z kopalni. Jednak kolejne próby zdobycia pracy zawodzą. Kiedy wydaje się, że jest na samym dnie, niespodziewanie miłość powoduje, że znajduje w sobie siłę i upór, które odwracają koło fortuny. Ratuje nie tylko siebie, ale też kolegów górników i zdobywa upragnioną kobietę. Nasycona humorem, uniwersalna opowieść o nadziei.

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 1050 Autor: Tyrkinho

Kanalia

Łódź, 1905 rok. Wert, młody dowódca bojowego oddziału PPS, po stłumieniu rewolucji potajemnie przedostaje się do Niemiec. Rosyjski śledczy, Jegor Potapowicz Jegorow, przypłaca wymknięcie się Werta degradacją do mało znaczącej funkcji urzędniczej. Przysięga więc zemstę. Po kilku latach poszukiwań odkrywa miejsce pobytu Werta i zwabia go do Łodzi. Nie chce go od razu zabić, ale najpierw złamać, upokorzyć i zastraszyć. Rozpoczyna więc grę ze swoim śmiertelnym wrogiem.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 274 Autor: wasik111

Zamiana

Pan Prezydent jest prawdziwym szeryfem Rzeczpospolitej, ma blisko dziewięćdziesięcioprocentowe poparcie narodu, jest legendą, jest wysportowanym supermacho, który potrafi sam obezwładnić zamachowca i który bardzo lubi kobiety. Pani Prezydentowa spędza samotnie wieczory odliczając dni uciekającej młodości i kolejne kochanki męża. Pewnej nocy coś jednak zaczyna się zmieniać... i niebawem okaże się że kryzys małżeński prezydenckiej pary to drobiazg w porównaniu z zagadkowymi, wręcz pachnącymi science-fiction wydarzeniami, które przyniesie im rzeczywistość.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 368 Autor: Scan

Drogówka

"Drogówka" to historia siedmiu policjantów, których, poza pracą, łączy przyjaźń, imprezy, sportowe samochody i wspólne interesy. Ich mały, zamknięty świat z pozoru działa doskonale. Wszystko się zmienia, gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z nich. O morderstwo zostaje oskarżony sierżant Ryszard Król (Bartek Topa). Próbując oczyścić się z zarzutów, odkrywa prawdę o przestępczych powiązaniach na najwyższych szczeblach władzy.

Komentarzy: 13 Wyświetleń: 3057 Autor: c13ply

Jowita


Dramat psychologiczno - obyczajowy: historia miłości między utalentowanym lekkoatletą (Daniel Olbrychski), a tajemniczą dziewczyną (Barbara Kwiatkowska). Główny bohater, Marek Arens poznaje na balu przebiera?ców dziewczynę, której twarz ukryta była czarczafem. Oczarowany jej wspaniałymi czarnymi oczami zakochuje się. Jednak nie potrafi jej odnaleźć i wplątuje się w romanse z innymi kobietami cały czas jej poszukując. Żyje marzeniami o wielkiej miłości, kreując siebie w kolejnych nieudanych próbach na kogoś lepszego niż jest w istocie.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 161 Autor: wasik111

Dom zły

Akcja filmu rozgrywa się w Bieszczadach, w czasie stanu wojennego. Milicyjna ekipa dochodzeniowa próbuje odtworzyć przebieg wydarzeń z miejsca zbrodni. Podejrzany Edward Środoń w trakcie wizji lokalnej opowiada historię, która wydarzyła się w gospodarstwie Dziabasów, feralnej nocy jesienią 1978 roku. Pozornie proste, kryminalne dochodzenie okazuje się być sprawą posiadającą drugie, a może i nawet trzecie dno.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 303 Autor: gosiareal22

Jan Kiliński

Film będący biografią legendarnego warszawskiego szewca - Jana Kilińskiego, który zasłynął z bohaterskiego udziału w obronie stolicy.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 265 Autor: wasik111

Akcja filmu toczy się tuż po wojnie na tak zwanych Ziemiach Odzyskanych. Samotny żołnierz pilnuje majątku i urządzeń opuszczonej fabryki. Odpierając najścia szabrowników swym zachowaniem i nawoływaniami udaje, że nie jest sam. Przystaje do niego nieznajomy, który powraca z robót przymusowych. Od tej pory już razem pilnują fabryki. Po kolejnym ataku szabrowników żołnierz zostaje kontuzjowany. Pocisk, który odbił się od hełmu ogłuszył go i spowodował zawroty głowy. Podczas następnego ataku, w zamieszaniu żołnierz strzela w głąb fabrycznego pomieszczenia, do którego wtargnęli napastnicy. Jednak kula dosięga jego nowo poznanego przyjaciela.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 200 Autor: wasik111

Marcin jest nieprzeciętnie zdolnym dzieckiem. Ojciec, wychowujący go bez matki, sprawia mu na urodziny komputer. W "Zaświatach" tajemniczy król komputerów gromadzi wybitnych uczonych i postanawia zwabić genialnego chłopca do siebie. Kiedy Marcin przygotowuje się do olimpiady komputerowej, na ekranie pojawia się dziwny napis: "Chodź! Woła cię król komputerów".

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 272 Autor: wasik111

Kołowaty

Postać dziwnego młodego mężczyzny, zwanego „Kołowatym”, daje asumpt do sporu między nimi, jak i między leśniczym a Adamem. Dla Adama taki człowiek jak „Kołowaty” wydaje się kimś nieodpowiedzialnym i niepotrzebnym, należałoby go izolować. Maruna zaś i leśniczy akceptują jego odmienność i bronią prawa do niej dla każdego człowieka.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 140 Autor: wasik111