Login: Hasło:
Ilość filmów: 121175
W poczekalni: 13
Komentarzy: 136707
Użytkowników: 536632

Filmy filmy polskie

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Drogówka

"Drogówka" to historia siedmiu policjantów, których, poza pracą, łączy przyjaźń, imprezy, sportowe samochody i wspólne interesy. Ich mały, zamknięty świat z pozoru działa doskonale. Wszystko się zmienia, gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z nich. O morderstwo zostaje oskarżony sierżant Ryszard Król (Bartek Topa). Próbując oczyścić się z zarzutów, odkrywa prawdę o przestępczych powiązaniach na najwyższych szczeblach władzy.

Komentarzy: 13 Wyświetleń: 3063 Autor: c13ply

Jowita


Dramat psychologiczno - obyczajowy: historia miłości między utalentowanym lekkoatletą (Daniel Olbrychski), a tajemniczą dziewczyną (Barbara Kwiatkowska). Główny bohater, Marek Arens poznaje na balu przebiera?ców dziewczynę, której twarz ukryta była czarczafem. Oczarowany jej wspaniałymi czarnymi oczami zakochuje się. Jednak nie potrafi jej odnaleźć i wplątuje się w romanse z innymi kobietami cały czas jej poszukując. Żyje marzeniami o wielkiej miłości, kreując siebie w kolejnych nieudanych próbach na kogoś lepszego niż jest w istocie.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 161 Autor: wasik111

Dom zły

Akcja filmu rozgrywa się w Bieszczadach, w czasie stanu wojennego. Milicyjna ekipa dochodzeniowa próbuje odtworzyć przebieg wydarzeń z miejsca zbrodni. Podejrzany Edward Środoń w trakcie wizji lokalnej opowiada historię, która wydarzyła się w gospodarstwie Dziabasów, feralnej nocy jesienią 1978 roku. Pozornie proste, kryminalne dochodzenie okazuje się być sprawą posiadającą drugie, a może i nawet trzecie dno.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 305 Autor: gosiareal22

Jan Kiliński

Film będący biografią legendarnego warszawskiego szewca - Jana Kilińskiego, który zasłynął z bohaterskiego udziału w obronie stolicy.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 266 Autor: wasik111

Akcja filmu toczy się tuż po wojnie na tak zwanych Ziemiach Odzyskanych. Samotny żołnierz pilnuje majątku i urządzeń opuszczonej fabryki. Odpierając najścia szabrowników swym zachowaniem i nawoływaniami udaje, że nie jest sam. Przystaje do niego nieznajomy, który powraca z robót przymusowych. Od tej pory już razem pilnują fabryki. Po kolejnym ataku szabrowników żołnierz zostaje kontuzjowany. Pocisk, który odbił się od hełmu ogłuszył go i spowodował zawroty głowy. Podczas następnego ataku, w zamieszaniu żołnierz strzela w głąb fabrycznego pomieszczenia, do którego wtargnęli napastnicy. Jednak kula dosięga jego nowo poznanego przyjaciela.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 201 Autor: wasik111

Marcin jest nieprzeciętnie zdolnym dzieckiem. Ojciec, wychowujący go bez matki, sprawia mu na urodziny komputer. W "Zaświatach" tajemniczy król komputerów gromadzi wybitnych uczonych i postanawia zwabić genialnego chłopca do siebie. Kiedy Marcin przygotowuje się do olimpiady komputerowej, na ekranie pojawia się dziwny napis: "Chodź! Woła cię król komputerów".

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 281 Autor: wasik111

Kołowaty

Postać dziwnego młodego mężczyzny, zwanego „Kołowatym”, daje asumpt do sporu między nimi, jak i między leśniczym a Adamem. Dla Adama taki człowiek jak „Kołowaty” wydaje się kimś nieodpowiedzialnym i niepotrzebnym, należałoby go izolować. Maruna zaś i leśniczy akceptują jego odmienność i bronią prawa do niej dla każdego człowieka.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 141 Autor: wasik111

Uczennica

Film zrealizowany na podstawie książki Stanisława Majewskiego "Anna Maria" opowiada o losach Anny Marii Hinel, nazywanej przez bliskich Hanką, harcerki, uczennicy tajnych kompletów Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Warszawie, konspiratorki, walczącej z niemieckim okupantem w czasie II wojny światowej. Młody dziennikarz otrzymuje od emerytowanego pracownika poczty, uczestnika okupacji niemieckiej w Warszawie, pamiętnik córki jego przyjaciela z okresu II wojny światowej. Analizując zapiski z pamiętnika dziennikarz próbuje odtworzyć fragmenty z życia 16 - letniej Hani, młodej dziewczyny pragnącej walczyć z niemieckim okupantem tak samo jak dorośli.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 313 Autor: wasik111

Zakochani

Melodramat z akcentami społeczno-obyczajowymi. Piękna dziewczyna uwodzi mężczyzn, wykorzystuje ich, potem porzuca. Pewnego dnia spotyka młodego mężczyznę, który stosuje tę samą taktykę wobec kobiet.

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 1579 Autor: c13ply

Pan Kleks odwiedza w nocy chłopca, który jest pacjentem w szpitalu. Postanawia opowiedzieć mu pewną historię, zaczynając od tego, iż Wielki Elektronik wraz ze swoimi robotami podbił Wyspę Wynalazców.

Z Wyspy Wynalazców opanowanej przez Wielkiego Elektronika wyrusza do Bajdocji tajny agent. Jest nim pułkownik Alojzy Bąbel, który otrzymał od swego mocodawcy rozkaz zniszczenia ogromnej beczki z atramentem zacumowanej u wybrzeży Bajdocji. Ma to doprowadzić do odwołania corocznego festiwalu bajek, jaki odbywa się w stolicy tego kraju - Klechdawie. Alojzemu Bąblowi dzięki pomocy tajnego współpracownika Boni Al Facego udaje się zniszczyć beczkę atramentu. Król Bajdocji Apolinary Baj wzywa na pomoc prof. Ambrożego Kleksa i prosi go o dostarczenie zapasu atramentu, umożliwiającego kontynuację festiwalu. Pan Kleks wraz z 13 osobową załogą (wśród której znajduje się tajny agent Boni Al Facy) wyrusza w niebezpieczną podróż z zamiarem znalezienia atramentu.
 

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 341 Autor: Scan

Świteź

Film Świteź w reżyserii Kamila Polaka jest adaptacją romantycznej ballady Adama Mickiewicza pod tym samym tytułem. Opowiada historię tajemniczego jeziora, na dnie którego leży zaklęte średniowieczne miasto. Świteź to apokaliptyczna opowieść o zniszczeniu, cudach, odwiecznej walce dobra ze złem, wierze i nadziei.
Akcja filmu rozgrywa się w dwóch planach czasowych - w epoce współczesnej Mickiewiczowi i w średniowieczu, kiedy według legendy, miasto Świteź zostało zatopione...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 363 Autor: Scan

Nowy film Krzysztofa Łukaszewicza, reżysera głośnego „Linczu” oraz współtwórcy pamiętnego „Generała Nila”, ukazuje losy czołowego białoruskiego opozycjonisty i realia kraju, zmagającego się z dyktaturą Łukaszenki. Głównym bohaterem historii, napisanej przez Łukaszewicza i Franaka Wiaczorkę - 24-letniego działacza opozycyjnego, na którego losach oparto znaczną część scenariusza, jest muzyk rockowy Miron. Otwarcie kontestując system, prześladujący jego rodaków,

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 330 Autor: lanky

Baśń fantastyczna według słynnej "Historii dziadka do orzechów" Ernsta Theodora Amadeusa Hoffmanna.
W wieczór wigilijny Marysia i Frycek otrzymują prezenty od najbliższych. Radca Drosselmajer, ojciec chrzestny dziewczynki, przynosi dziadka do orzechów. Psotny Frycek od razu wyłamuje mu zęby. Marysia lituje się nad uszkodzoną figurką, a w nagrodę za okazanie serca biednemu "ludzikowi" zostaje przeniesiona do fantastycznego królestwa dwugłowego króla Myszy i złej królowej Mysibaby.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 1294 Autor: tomekx267

Od wieków toczą mieszkańcy Krainy Jasności walkę z Duchem Ciemności. Stary, mądry i dobry Witalis jest jedynym człowiekiem, któremu udało się wydostać z jego labiryntu. Pewnego dnia Witalis traci nagle wzrok. Aby mógł go odzyskać, jego wychowanek Janek musi wyruszyć do królestwa Ducha Ciemności i stoczyć z nim walkę. W tej niebezpiecznej wyprawie towarzyszy chłopcu przygodnie spotkany Piszczałka, diabeł dobrotliwy, śmieszny, ale i wielce pożyteczny. Obaj trafiają najpierw do kraju olbrzymów i liliputów, udaje się im uniknąć straszliwych tortur, docierają do królestwa Ducha Ciemności. Janek zostaje zamknięty w labiryncie, wydostaje się jednak i wzywa Ducha Ciemności na decydującą i ostateczną walkę. Pokonuje jego groźnego strażnika i odzyskuje cudowny kryształ, który dostał od Witalisa, a który wskazuje mu drogę powrotną do domu, gdzie zastaje swego opiekuna już zdrowego i pełnego sił.

Komentarzy: 29 Wyświetleń: 5708 Autor: LoboAlien
Bohaterem jest prokurator, człowiek cieszący się nieposzlakowaną opinią. Żąda surowej kary dla przemytnika, swe honorarium za napisaną i właśnie wydaną książkę przeznacza na cele społeczne, wspiera swą żonę w jej działalności charytatywnej. Ale potem okazuje się, że miał kochankę przez długie miesiące, spotykał się z nią w hotelu.
Komentarzy: 19 Wyświetleń: 9604 Autor: kristek86

Widziadło

Film nie jest wierną ekranizacją powieści Karola Irzykowskiego. Reżyser wykorzystał jedynie wybrane motywy z książki. Początek XX wieku. Piotr Strumieński mieszka wraz ze swoją żoną Olą w małym dworku. Wciąż jednak prześladują go myśli o zmarłej żonie Angelice. Ola ma dość jego obsesji, romansuje z kuzynem. Piotr ma syna z Olą - Pawełka, któremu Piotr opowiada o swoich wspomnieniach. Reżyser Marek Nowicki otrzymał za ten film nagrodę za debiut reżyserski w 1984 roku w Koszalinie (KSF "Młodzi i Film").

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 131 Autor: bolek11122

Nie ma mocnych

Komedia obyczajowa, kontynuacja losów dwóch rodzin zabużańskich, osadników na Dolnym Śląsku, którzy po latach szukają męża dla swej wnuczki, by zdobyć następcę do swojego gospodarstwa. Stary Pawlak, ciężko chory, musi przekazać swą ziemię. Ale starszy syn Witia, ożeniony z Jadźką Kargulówną, więcej gruntów uprawiać nie może, młodszy zaś, Paweł, jest pracownikiem naukowym we Wrocławiu. Cała nadzieja we wnuczce, osiemnastoletniej Ani. Pawlak i Kargul postanawiają ją wydać za mąż za młodego technika mechanizacji rolnictwa Zenka. Ich przemyślna intryga doprowadza do szczęśliwego finału - młodzi pobiorą się, a ziemia zostanie w rodzinie.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 937 Autor: LeszekOrzeszek

Nie ma mocnych

Komedia obyczajowa, kontynuacja losów dwóch rodzin zabużańskich, osadników na Dolnym Śląsku, którzy po latach szukają męża dla swej wnuczki, by zdobyć następcę do swojego gospodarstwa. Stary Pawlak, ciężko chory, musi przekazać swą ziemię. Ale starszy syn Witia, ożeniony z Jadźką Kargulówną, więcej gruntów uprawiać nie może, młodszy zaś, Paweł, jest pracownikiem naukowym we Wrocławiu. Cała nadzieja we wnuczce, osiemnastoletniej Ani. Pawlak i Kargul postanawiają ją wydać za mąż za młodego technika mechanizacji rolnictwa Zenka. Ich przemyślna intryga doprowadza do szczęśliwego finału - młodzi pobiorą się, a ziemia zostanie w rodzinie.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 1093 Autor: LeszekOrzeszek

Mój Nikifor

Oparta na autentycznych wydarzeniach historia ośmiu ostatnich lat życia Nikifora, zaliczanego do piątki najwybitniejszych prymitywistów świata. Nikifor przez większość życia był pogardzany, nie rozumiany i wyśmiewany. W Krynicy uchodził za pomylonego, budził strach albo śmiech. W 1960 roku jego losy krzyżują się z Marianem Włosińskim, młodym malarzem. Włosiński początkowo chce pozbyć się natręta, lecz gdy go lepiej poznaje, odkrywa tkwiący w nim geniusz, niesamowitą siłę jego malarstwa, brak przywiązania do doczesności i pokorę wobec sztuki. Porzuca malarskie ambicje, a sensem jego życia staje się opieka nad genialnym malarzem. Siedem lat później w warszawskiej "Zachęcie" odbywa się pierwsza retrospektywna wystawa prac Nikifora, która staje się jednocześnie dniem jego wielkiego triumfu.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 174 Autor: wasik111

Siekierezada

Janek Pradera (Edward Żentara) to wrażliwy poeta, który nie może odnaleźć swojego miejsca w świecie. Dlatego odchodzi od ukochanej i z workiem na plecach rusza w nieznane. Wędrując po pusczy spotyka leśniczego, który zatrudnia go przy wyrębie lasu.Ludzie zamieszkujący tutaj są inni niż w mieście - szczerzy i otwarci. Ciężka, fizyczna praca zbliża ludzi. Janek poznaje i zaprzyjaźnia się z Peresadą, Wasylukiem, Selpką i jego stale roześmianą żoną. Razem z nimi upływa mu czas po pracy. Wkrótce dochodzi jednak do nieoczekiwanej bójki...

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 1075 Autor: LeszekOrzeszek

Stasio Tuchała odprawia do Ameryki swoją siostrę, z którą całe życie mieszkał i gospodarował. Szybko okazuje się, że nie umie poradzić sobie z codziennymi problemami. Jego dwaj przyjaciele Wacław i Henryk postanawiają go ożenić. Ale Stasio nie chce wiejskiej baby za żonę i marzy o takiej pannie jaką widuje w kolorowych pisemkach. Zdradza się ze swoimi pragnieniami kolegom, którzy wpadają na pomysł wysłania prasowego anonsu.

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 2139 Autor: Browarmocny

Przedwojenna Krynica. Przemysłowiec Widmar podejrzewa swoją młodą żonę Rebekę,
że zdradza go z doktorem Tamtenem. Nieprzytomnie zakochany w Rebece, targany
zazdrością stara się na wszelkie sposoby sprawdzić, czy jego podejrzenia są prawdziwe. Wynajmuje starego krawca Golda, by śledził Rebekę, w zamian za to obiecuje mu ułatwienie wyjazdu do Anglii. Gold odkrywa, że żona Widmara faktycznie ma romans...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 356 Autor: wasik111

Bohater filmu, młody porucznik c.k. ułanów, Alfred Kiekeritz, ze względu
na zaawansowaną gruźlicę przesunięty zostaje na tyły frontu. W galicyjskiej
mieścinie Turka pełni funkcję komendanta punktu etapowego. Mieszka w żydowskim,
obskurnym hoteliku - jest w nim jedynym gościem. Nie czuje się tu jednak dobrze. Męczą go ataki kaszlu, gorączka, doskwiera nuda i razi prymitywizm otaczających go warunków i ludzi. Kiekeritz jest bowiem estetą, a przynajmniej za takiego się uważa. Ma świadomość, że jego życie dobiega końca i w tych ostatnich chwilach pragnie nadać mu jakiś sens...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 184 Autor: wasik111

Nie ma ludzi niezastąpionych - powiedział Ludwik XIII po śmierci Ludwika XII. Ludzi może nie ma, ale żeby poznać historię świata nie trzeba czytać grubych podręczników, wystarczy zastępczo obejrzeć tę cienką płytę. Cienka jest oczywiście tylko w sensie fizycznym, gdyż treściowo obejmuje grubo ponad 2000 lat. Czyli - jak to mówią - satysfakcja. Historia zatacza tu koło od wynalazku koła po wynalazek bomby atomowej, która potrafi zniszczyć wszystkie wynalazki człowieka łącznie z nim samym i z kołem. Atutem widowiska są błyskotliwe teksty, wyborna gra aktorów, zapierająca dech w piersiach scenografia, autentyczne stroje oraz to, że płyta się nie zacina (chyba że sami porysujecie). Miłego oglądania.

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 4222 Autor: Marulek222

Ki

Brawurowo zagrana przez Romę Gąsiorowską, historia współczesnej dziewczyny, barwnej zachłannej na życie, nie poddającej się ograniczeniom i głośno mówiącej czego oczekuje od świata. Ki (Kinga) jest jak tornado. Nim zdążysz zamienić z nią słowo, zamieszka u ciebie ze swoim 3-letnim synkiem, rozleje wino, a do drzwi zapuka wietnamski student, prosząc, żebyś pomógł mu wnieść jej pralkę. Zanim się obejrzysz, poprosi o kilka stów pożyczki i odebranie dziecka z przedszkola.

 

Komentarzy: 7 Wyświetleń: 3012 Autor: c13ply