Login: Hasło:
Ilość filmów: 139338
W poczekalni: 13
Komentarzy: 147719
Użytkowników: 547147

Filmy filmy polskie

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Anna Walentynowicz to znana działaczka "Solidarnośći". W sierpniu 1980 roku została bezprawnie zwolniona z pracy na pięć miesięcy przed emeryturą. To wydarzenie stało się przyczyną strajku, którego winikiem było powstanie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność".

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 1132 Autor: Tyrkinho

Nieulotne

Film opowiada o parze polskich studentów, którzy poznają się podczas wakacji w Hiszpanii. W beztroski czas i rajski krajobraz wdziera się jednak rzeczywistość rodem z najgorszego snu. Życie bohaterów zostaje wystawione na niechcianą próbę...

Komentarzy: 14 Wyświetleń: 4289 Autor: wasik111

Czarna Perła

Stefan, młody polski marynarz, zostaje pobity w lokalu na wyspie Tahiti. Opiekuje się nim jedna z miejscowych dziewcząt, piękna Moana. Młodzi zako*censored*ą się w sobie, spędzają razem wiele pięknych chwil, składają nawet wzajemne śluby wierności. Jednak czas wyjazdu Stefana zbliża się nieubłaganie....

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 394 Autor: Scan

Ukazany poprzez losy jedenastoletniego chłopca obraz gehenny dzieci więzionych w hitlerowskim obozie koncentracyjnym w Łodzi.
Obóz hitlerowski dla dzieci i młodzieży. Jedenastoletni Tadek zwraca na siebie uwagę jednego z "wychowawców" - Augustina. Chłopiec przechodzi ciężką próbę woli i charakteru, ale nie ulega obietnicom i opiece Niemca, nie daje się przekupić. Nadchodzi wyzwolenie. Augustin ginie, kiedy próbuje w cywilnym ubraniu uciec z obozu.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 458 Autor: wasik111

Wolna Sobota

Jest to opowieść wozaka parku konnego w Bieszczadach - Gawełka, o dziwnych przypadkach jakie mu się wydarzyły w wolną sobotę, kiedy musiał jechać do miasta po prelegenta. Opowieść tę snuje Gawełek podczas przesłuchania u prokuratora w sprawie pobicia przypadkowego turysty. Całość utrzymana w konwencji komedii realistycznej, a dużą atrakcję filmu stanowią piękne plenery bieszczadzkie.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 711 Autor: wasik111

Debiut kinowy cenionego filmowca niezależnego - Bodo Koxa, oparty na jednym z najwyżej ocenionych polskich scenariuszy ostatnich lat. Opowieść o niebanalnej przyjaźni trójki samotników: niepoprawnego internetowego podrywacza Jacka (wychwalany przez krytykę za rolę w "80 milionach" Piotr Głowacki), jego zamkniętego w sobie, niezwykle utalentowanego brata Tomka (wirtuoz polskiej komedii Wojciech Mecwaldowski w zaskakującej kreacji na miarę Dustina Hoffmana w "Rain Manie") ...

###PREMIERA###

Komentarzy: 38 Wyświetleń: 3838 Autor: Browarmocny

Palimpsest

Konrad Niewolski, twórca słynnej "Symetrii", tym razem nakręcił mroczny dramat sensacyjny. "Palimpsest" to opowieść o policjancie (Andrzej Chyra), który próbuje odnaleźć sprawcę brutalnego morderstwa. Problem jednak w tym, że dręczą go częste halucynacje. Gliniarz na granicy załamania nerwowego przestaje się orientować, gdzie kończy się rzeczywistość, a zaczyna szaleństwo. Jego słabość skrzętnie wykorzystuje zabójca, który podsuwa głównemu bohaterowi coraz to nowe tropy...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 823 Autor: slawoP

Brutalny, surowy obraz zbrojnych wystąpień "reakcyjnego" podziemia - oddziałów UPA i WiN - w pierwszych latach po wyzwoleniu w rejonie Bieszczad, ukazany poprzez tragiczne losy mężnego żołnierza, przypłacającego tę walkę śmiercią

Komentarzy: 11 Wyświetleń: 3971 Autor: Marko74

Wraki


Rozgrywający się w środowisku gdańskich nurków sensacyjny dramat psychologiczny; historia człowieka niesłusznie posądzonego o spowodowanie wypadku podczas podwodnej akcji ratowniczej. Bohaterami są gdańscy nurkowie. Jeden z nich, Antoni Barnat, oskarżony zostaje o spowodowanie wypadku podczas akcji wydobywania wraku, na skutek czego Rafał, jego rywal do serca Teresy, omal nie stracił życia. Oskarżenie było jednak bezpodstawne i obaj przyjaciele wspólnie podejmują pracę.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 213 Autor: Scan

Obdarzony wyjątkowym węchem komisarz warszawskiej policji Jan Blond tropie siatki szpiegowskiej. Pomagają mu Minister Spraw Wewnętrznych, wielbiciel psów i mocnych trunków oraz tajemniczy Marek.

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 1141 Autor: c13ply

Stunt days 3

W 2004 roku autor zapoznał się z ekipą Motodawców, którzy zafascynowali go swoimi niebezpiecznymi wyczynami na ścigaczach. Dzięki Motodawcom, autor na różnego rodzaju wyjazdach i spotkaniach, poznał większość liczących się ekip stunterskich z całego kraju. Nie potrzebował szukać wspólnego języka, ani przestrajać swojej mentalności, gdyż również jak oni, jest zwolennikiem mocnych wrażeń. Dzięki kolegom stunterom zobaczył, czym naprawdę jest stunt. ..

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 231 Autor: NoLimit

Stunt days 4

Patologia to czwarta, długo wyczekiwana część produkcji z serii Stunt Days, które od 2004 roku nieprzerwanie promują stunt i ludzi z nim związanych. Stunt Days 4 to autentyczny film o ludziach którzy poświęcli swoje życie pasji, ekstremalnej jeździe na ścigaczach. Tu nie ma miejsca na wyreżyserowane akcje, tu życie na najwyższych robotach napisało scenariusz.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 204 Autor: NoLimit

"Cześć, kapitanie!" to krótka nowela kryminalna, wyreżyserowana przez Czesława i Ewę Petelskich!. Akcja filmu zaczyna się od kradzieży i morderstwa, dokonanego w pewnej willi. Po odkryciu przestępstw, milicja zaczyna pościg za sprawcami. Nie stanowi to większego problemu, albowiem mają do pomocy naocznego świadka tragicznych zajść. W akcję schwytania grupy przestępców zostaje włączona energiczna pani kapitan. Doprowadza ona do zlikwidowania całej bandy. Winny zbrodni trafia do aresztu. I wtedy, między dziarską panią kapitan a kryminalistą z więzienia zaczyna rodzić się uczucie.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 379 Autor: Tyrkinho

Ida

Przed złożeniem ślubów zakonnych Anna zgodnie z zaleceniem matki przełożonej odwiedza swoją ciotkę. Razem ruszają w podróż, która pomoże im obu odkryć, kim są.

 

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 613 Autor: NoLimit

Ida

 

Przed złożeniem ślubów zakonnych Anna zgodnie z zaleceniem matki przełożonej odwiedza swoją ciotkę. Razem ruszają w podróż, która pomoże im obu odkryć, kim są.

 

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 1006 Autor: morswin

Wataha

Niezależny horror w którym główną rolę zagrał były wokalista Dżemu, Jacek Dewódzki. Nieodległa przyszłość. Świat pogrążył się w wojennym chaosie. Nieudane eksperymenty naukowe przyczyniły się do powstania śmiertelnie niebezpiecznej choroby, przemieniającej ludzi w krwiożercze zombie. Wkrótce zaraza rozprzestrzenia się na cały świat. Czworo dezerterów z frontu zachodniego przedziera się przez tereny opanowane przez „przemienionych”, szukając bezpiecznego schronienia. W rozciągającym się na kilometry lesie, samochód, którym do tej pory przemieszczali się, ulega awarii. Aby przeczekać noc, muszą znaleźć miejsce na nocleg. Natrafiają na samotny pensjonat, zamieszkały przez ojca i dwie córki. Jednak nie są w nim bezpieczni. Pośród drzew przemykają „przemienieni”, wyczuwając zapach ludzkiego mięsa. Ale zło tkwi także w sercach ukrywających się ludzi.

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 1218 Autor: wasik111

Nieznajomy

Grupka znajomych wybiera się zabawić w weekend do hotelu 5gwiazdkowego. Alkohol, dziewczyny, narkotyki... ale... po drodze jeden z grupki osób zaczyna się źle czuć i wymiotować. Postanawiają zatrzymać się w najblizszym motelu. Kiedy wjeżdzają do najbliżej wioski...

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 1707 Autor: gosiareal22

"1920 Bitwa Warszawska" to wielki fresk historyczny o jednej z najważniejszych bitew w dziejach świata. To także jedna z pierwszych w Europie i pierwsza w Polsce, pełnometrażowa produkcja zrealizowana w 3D. Za kamerą stanął Jerzy Hoffman, nominowany do Oscara mistrz wielkich widowisk historycznych. Akcja rozpoczyna się w Warszawie, w 1920 roku. Jan (Borys Szyc), poeta i kawalerzysta, po otrzymaniu rozkazu wyjazdu na front polsko-bolszewicki, oświadcza się swojej narzeczonej Oli (Natasza Urbańska), aktorce teatru rewiowego. Ślubu udziela młodym ksiądz Ignacy Skorupka (Łukasz Garlicki). Podczas walk Jan trafia do niewoli. Jego los leży w rękach czekisty Bykowskiego (Adam Ferency), który ucieleśnia okrutne oblicze bolszewickiej rewolucji.

Komentarzy: 38 Wyświetleń: 14762 Autor: GHunter

Seksmisja

Akcja filmu rozpoczyna się w sierpniu 1991 roku. Telewizja transmituje epokowy eksperyment. Maks i Albert, dwaj śmiałkowie dobrowolnie poddają się hibernacji. Budzą się dopiero w roku 2044. Od opiekującej się nimi doktor Lamii dowiadują się, że w czasie ich snu wybuchła na Ziemi wojna nuklearna. Jednym z jej efektów było całkowite zniszczenie genów męskich, w związku z czym są obecnie prawdopodobnie jedynymi mężczyznami na planecie. Co innego z kobietami. Te dzięki partenogenezie od dawna...

Komentarzy: 7 Wyświetleń: 1474 Autor: Browarmocny

Agent Nr 1

Film opowiada o życiu słynnego asa wywiadu i dywersji, Jerzego Szajnowicza-Iwanowa. Ten człowiek, który spędzał sen z oczu Niemców urodził się w Polsce, w polsko-rosyjskiej rodzinie. Jako kilkuletni chłopiec wyjechal wraz z matką do Grecji. Biegle opanował kilka języków. Studiował na zachodnich uczelniach. Kiedy wybuchła wojna chciał walczyć w polskim wojsku. Nie przyjęto go jednak do niego. Zaciągnął się więc do wywiadu brytyjskiego. Po przeszkoleniu wrócił do Grecji, gdzie przeprowadził wiele akcji dywersyjnych.....

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 319 Autor: Scan

„Tajemnica Westerplatte" to projekt wysokobudżetowego filmu, którego akcja dzieje się podczas pierwszych dni II Wojny Światowej. Jest to epicka opowieść o obronie polskiej placówki Westerplatte przed niemiecką armię. Akcja obejmuje siedem dni września 1939 roku. Atak Niemców na Westerplatte rozpoczął Drugą Wojnę Światową. Atutem projektu jest szereg scen batalistycznych, wartka i wciągająca fabuła, oraz efekty specjalne. Niebagatelne znaczenie ma też właściwy dobór obsady – zarówno aktorskiej jak i ekipy realizatorów.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 381 Autor: NoLimit

Film "Anatomia upadku 2", zawiera wiele wypowiedzi nieznanych dotąd świadków katastrofy smoleńskiej. To niezwykle wartościowy i ważny film. Anita Gargas odsłania manipulacje ze strony rządu i Rosjan, wokół śledztwa smoleńskiego. Film nabiera szczególnego znaczenia dziś, w kontekście tego, że nikt nie może ukrywać, kim jest Władimir Putin i jakimi metodami się posługuje......

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 491 Autor: Scan


Tragedia ludzi głupich - opętanie miłosne. Porwani wirem namiętności do jednej kobiety, trzej mężczyźni cierpią i walczą, jak by nie było innych zmartwień na tym padole płaczu. W tej opowieści, pełnej ironii życiowej, widz ujrzy może nawet .. . samego siebie. Irena odchodzi od Zenona, swego męża, bo nie może go kochać, znieść dłużej przy sobie, bo chce być wolna. Wyjeżdża do Paryża. Tu o jej względy zabiega niejaki Duval.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 222 Autor: Scan

Jedna z lepszych polskich komedii okresu międzywojennego. Rodzina pragnie ożenić młodego księcia Niko z baronową Kolmer. Niko nie chce jednak nawet słyszeć o ślubie, gdyż jest już zakochany w kim innym (co prawda dopiero co, ale za to na zabój). Na życzenie rodziny jedzie jednak poznać baronową.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 215 Autor: Scan

Romeo i Julcia

Profesor Platfus i Teofil Rączka prowadzą Biuro Pośrednictwa Małżeństw "Romeo i Julcia". Praczka Frania, która uczestniczyła wcześniej w kursach salonowych manier prowadzonych przez Biuro, traci pracę w pralni i podejmuje pracę w majątku państwa Koziegłowiczów we wsi Koziegłówki. Ich syn Roman kocha się w Krysi, córce leśniczego ale rodzice przeznaczyli mu na żonę Mary Wilską, córkę bogatego przyjaciela rodziny, powracającą po wieloletnim pobycie w Ameryce do kraju. Frania widząc rozpacz Romana, zwraca się o pomoc do biura "Romeo i Julcia", którego specjalnością jest usuwanie przeszkód miłosnych.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 279 Autor: Scan