Login: Hasło:
Ilość filmów: 141780
W poczekalni: 21
Komentarzy: 140323
Użytkowników: 550370

Filmy filmy polskie

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Załoga radzieckiego czołgu ukrywa się w okupowanej przez Niemców wsi.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 205 Autor: wasylek111

Klincz

Dwudziestoparoletni chlopak z prowincjonalnego miasteczka, Jerzy Olejniczak, zakłada ze starym pięściarzem - zwanym Pałką - klub sportowy. Przypadek sprawia, że odnosi zwycięstwo na ringu.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 94 Autor: wasylek111

Studium psychologiczne zachowań dwóch kobiet na kierowniczych stanowiskach, usiłujących ocalić przyjaźń mimo dążenia do kariery za wszelką cenę jednej z nich.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 96 Autor: wasylek111

Dyrygent

Marta spotyka w USA sławnego dyrygenta - dawną miłość jej matki. Udają się do Polski, aby wykonać V Symfonię Beethovena.

 

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 89 Autor: wasylek111

Godzina "W"

Mieszkańcy Warszawy przygotowują się do odbicia stolicy z rąk hitlerowskich Niemiec.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 149 Autor: wasylek111

Dwaj bracia uciekają z obozu jenieckiego w Niemczech.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 176 Autor: wasylek111

Akcja filmu toczy się w czasie I wojny światowej. Jakub mieszka w wiosce na granicy dwóch zaborów: austryjackiego i rosyjskiego. Tutaj żeni się z Magdą. Gdy wybucha wojna, Jakub trafia na front. Musi walczyć nie tylko z wrogiem, ale także z Polakami z innego zaboru.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 117 Autor: wasylek111

Dwunastoletni Alek mieszka w domu dziecka. Nie pamięta swojej matki, ale wierzy, że żyje, że kiedyś ją spotka. W tajemnicy pisze do niej wzruszające listy.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 81 Autor: wasylek111

Górnik Samodur ma zostać awansowany, jednak nie chce rezygnować z dotychczasowego stanowiska.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 94 Autor: wasylek111

Szansa

Nowy nauczyciel WF-u w prowincjonalnej szkole zakłada drużynę piłki ręcznej. Stosuje brutalne metody, aby podporządkować sobie uczniów.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 105 Autor: wasylek111

Małżeńską kłótnię przerywa telefon z rozpaczliwym wołaniem o pomoc.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 86 Autor: wasylek111

Demon

Piotr przyjeżdża z Anglii do Polski na ślub z piękną Żanetą. Urządzając gniazdko w starym domu znajduje ludzkie szczątki, zakopane nieopodal posesji.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 469 Autor: ulcia_16_92

Demon

Piotr przyjeżdża z Anglii do Polski na ślub z piękną Żanetą. Urządzając gniazdko w starym domu znajduje ludzkie szczątki, zakopane nieopodal posesji.

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 798 Autor: ulcia_16_92

Raj u stopy

Piotr jest wesołym, 40-letnim mężczyzną. Bierze udział w talk show, w którym prowadzący umiejętnie skłania go do podsumowania jego dotychczasowego życia. Piotr miał zostać wybitnym chemikiem...

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 2754 Autor: Tyrkinho

Historia dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 858 Autor: wasylek111

Kornel Kiwajło i jego przyjaciel Max myśleli, że to będą najnudniejsze wakacje ich życia. Wszystko zmieniła jednak nieoczekiwana wizyta wuja Dionizego, który dowiedział się o wielkim rodzinnym skarbie.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 324 Autor: wasylek111

Och, Karol

Karol Górski lubuje się w grach i gierkach miłosnych. Mimo, że ma atrakcyjną żonę Marię, nie przepuści żadnej okazji, by pójść do łóżka z inną. A to rodzi coraz większe komplikacje. Irena ciosa mu kołki na głowie, by wreszcie się rozwiódł

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 400 Autor: gosiareal22

Opowieść o losach rotmistrza Witolda Pileckiego - człowieka niezłomnego, jednego z najdzielniejszych i najbardziej ofiarnych żołnierzy Rzeczpospolitej. Na sali sądowej, w pokojach przesłuchań gabinetach sędziego...

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 1120 Autor: Vergil12

Piotra, docenta matematyki w średnim wieku, opuszcza żona. Zrozpaczony dzwoni w środku nocy do swojego przyjaciela, Marka. Informuje go, że zamierza się powiesić. Marek przyjeżdża do mieszkania przyjaciela i znajduje go potłuczonego na podłodze

Komentarzy: 12 Wyświetleń: 6826 Autor: kugelman

Nóż w wodzie

Dziennikarz Andrzej i jego atrakcyjna żona Krystyna wyjeżdżają na jednodniowy rejs jachtem. Po drodze nad jezioro zabierają młodego autostopowicza. Chłopak zostaje zaproszony na jacht. Na wodzie dochodzi do rywalizacji między mężczyznami w zakresie siły, intelektu i poglądów życiowych.

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 721 Autor: Tyrkinho

Filmowa adaptacja "Szczęśliwego Nowego Jorku" Edwarda Redlińskiego przedstawia losy polskich emigrantów, których marzenia o szybkim zbiciu fortuny w USA brutalnie zderzają się z tamtejszą rzeczywistością, ubogim i pełnym wyrzeczeń życiem.

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 1917 Autor: LeszekOrzeszek

Sukces

Film opowiada historię życia Marka Późnego, na pierwszy rzut oka nie wyróżniającego się z tłumu niczym szczególnym. Poznajemy go w roku 1968, kiedy jako niemowlę z charakterkiem daje "popalić" wszystkim z najbliższego otoczenia

Komentarzy: 6 Wyświetleń: 1925 Autor: gosiareal22

Matka królów

Warszawa, rok 1933. Po śmierci męża zubożała Łucja Król przeprowadza się wraz z trzema synami - Klemensem, Zenonem i Romanem do sutereny na Solcu. Tam na świat przychodzi czwarty syn, Stanisław. Wdowa nie ma środków do życia, zmuszona

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 609 Autor: wasik111

Film opowiada historię powstania I Dywizji Wojska Polskiego. I Dywizja przechodzi swój chrzest bojowy w bitwie pod Lenino.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 167 Autor: wasylek111

Słaba płeć?

Zośka (Olga Bołądź) jest atrakcyjna, wykształcona i wie, czego chce. Rodzinne miasteczko zamieniła na warszawską korporację i pnie się po drabinie sukcesu, choć do raju jeszcze droga daleka.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 538 Autor: wasylek111