Login: Hasło:
Ilość filmów: 143531
W poczekalni: 1
Komentarzy: 141967
Użytkowników: 551100

Filmy filmy polskie

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Michał Okrężny - na pozór spokojny i opanowany psychiatra i Marysia Orzechowska (Maja Ostaszewska) miła i ładna dziewczyna są parą. Choć Michał nie decyduje się jeszcze na ślub, ponieważ twierdzi, że jeszcze nie dorósł do tej decyzji to oboje bardzo się kochają. Marysia zachodzi jednak w ciaże, a Michał prosi ją o rękę.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 151 Autor: mikserr

Zawrócony

Tomasz Siwek, prosty robotnik w jednej ze śląskich elektrociepłowni, zostaje wysłany przez swojego szefa na solidarnościowy wiec, gdzie ma szpiegować kolegów z pracy...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 138 Autor: wasylek111

Likwidacja getta warszawskiego w 1943 roku. Młody Żyd Alek i jego żona Fryda uciekają przed zagładą. Przekradają się kanałami. Alek ma ze sobą klisze zdjęć dokumentujących okrutny los Żydów w warszawskim getcie.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 184 Autor: nemezis74

Uroczysta premiera filmu odbyła się 26 września 2010r. podczas IX Rybnickich Prezentacji Filmu Niezależnego RePeFeNe 2010 Fabuła filmu jest raczej oczywista! Teraz Ślązacy wyruszają do Niemiec z rewizytą

Komentarzy: 7 Wyświetleń: 5398 Autor: GHunter

Kulgawcowa, przed wojną praczka w domu doktorowej, zgadza się wyprowadzić za pieniądze Rutkę, córkę swej byłej chlebodawczyni, z getta i umieścić u swoich kuzynów na wsi. Jej stosunek do Rutki nie jest jednoznaczny: czuje niechęć do Żydów, ale zarazem współczuje dziewczynce.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 779 Autor: wasik111

Skorumpowani

Miejscem akcji jest niewielkie miasteczko Dobaniewo, gdzie miejscowy gangster Cygaro zamierza podmienić narkotyki na zlecenie polityka Apostoła. W tajemniczych okolicznościach ginie syn czołowego biznesmena i zarazem mecenasa sportu – Burzyńskiego...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 337 Autor: mikserr

D.I.L.

W bocznej uliczce Darek Krycki odbiera "towar". Dostawcą jest Kruger, lokalny mafioso. Paczka, którą Krycki chowa do schowka w samochodzie, zawiera cztery razy więcej narkotyków niż zwykle. Kilka minut później zostaje zatrzymany przez policję.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 300 Autor: mikserr

Film składa się z trzech części. Cz.I - Franek po lepszej imprezie budząc się w pociągu, przypadkowym strzałem "rozpętuje" II wojnę światową. Tym "drobnym wypadkiem" zaczyna się zwariowana komedia, której akcja...

Komentarzy: 10 Wyświetleń: 3764 Autor: LeszekOrzeszek

Sezon na Leszcza to błyskotliwy, nie pozbawiony komediowych akcentów film akcji dla młodzieżowej widowni. Bohaterowie - 19-letnia Dziewczyna (Anna Przybylska) i jej 17-letni brat Figlarz (Gabriel Fleszar) - pragną zdobyć pieniądze na podróż swego życia.

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 2158 Autor: Browarmocny

Ewa Chce Spać

Utrzymana w konwencji podwórkowej ballady komedia satyryczna.Perypetie szlachetnej i naiwnie prostodusznej dziewczyny bezskutecznieposzukującej noclegu w nierealnym mieście głupoty i występku.Młoda dziewczyna przyjeżdża w przeddzień rozpoczęcia roku szkolnego do miasta.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 516 Autor: wasik111

Na deskach amfiteatru w Mrągowie po raz 18. wystąpią najlepsze polskie grupy kabaretowe i wykonawcy muzyki rozrywkowej. Nie zabraknie także wschodzących gwiazd nagrodzonych podczas tegorocznego Przeglądu Kabaretów PAKA.

Część : 02-03

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 415 Autor: mikserr

Zwycięstwo

Film ten powstał z połączenia i skrócenia filmów Kierunek Berlin i Ostatnie dni. Przedstawia z perspektywy szeregowego żołnierza I Armii Ludowego Wojska Polskiego końcową fazę wielkiej ofensywy 1945 roku zakończonej zdobyciem Berlina.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 636 Autor: wasik111

Blizna

Po nieuczciwych negocjacjach podjeto decyzję zbudowania wielkiego zakładu przemysłowego w małym miasteczku pośród lasów, choć niedaleko znajdują się nieużytki- niestety w innym województwie. Między mieszkańcami miejscowości a robotnikami dochodzi do częstych konfliktów.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 460 Autor: wasik111

Demon

Piotr przyjeżdża z Anglii do Polski na ślub z piękną Żanetą. Urządzając gniazdko w starym domu znajduje ludzkie szczątki, zakopane nieopodal posesji.

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 1029 Autor: ulcia_16_92

Byzuch

Historia kilku przyjaciół, którzy spotykają się po latach. Do Polski przyjeżdża Jorg (Jerzy Haberstroh), który od 25 lat mieszka w Niemczech. Towarzyszy mu rodowity Niemiec - Andreas (Andrzej Domin). Wizyta gości wyzwala szereg komicznych sytuacji, wynikających z błędnych wyobrażeń o Ślązakach i Niemcach.

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 2844 Autor: GHunter

Młodemu żołnierzowi włoskiemu jadącemu z frontu wschodniego na urlop do domu skradziono w Warszawie pistolet maszynowy. Podejrzewa o to jedną z pasażerek pociągu, Marię. Idzie do jej mieszkania i tam już pozostaje.

Komentarzy: 10 Wyświetleń: 2828 Autor: bambo85

Pastor Wittembach - lingwista i etnograf, ekspert Towarzystwa Biblijnego w Królewcu - wyrusza w podróż na Litwę i Żmudź, spodziewając się znaleźć tam ślady starego piśmiennictwa sakralnego. W pociągu poznaje trzy damy powracające z podróży do Anglii.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 531 Autor: wasik111

Rok 1953, pierwsza niedziela po śmierci Stalina, Warszawa. Dzieci na podwórku bawią się w "pogrzeb Stalina". Swoim zachowaniem naśladują rodziców... Zrealizowany w 1983 r. film aż 5 lat musiał czekac na swoja premierę.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 150 Autor: mikserr

Nienasycenie

Do Europy zbliża się nawałnica chińska. Bohater filmu, Zypcio, zdaje maturę w trybie przyspieszonym i wraca do domu. Zastaje ojca na łożu śmierci, a matkę w łożu ogrodnika. Opuszcza więc dom w poszukiwaniu zastępczych rodziców...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 152 Autor: mikserr

Jaś bierze udział w strajku górników przeciwko zamknięciu nierentownej kopalni.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 89 Autor: mikserr

Janosik

Janosik, bohater słowackich i polskich legend, to postać autentyczna. Jerzy Janosik żył w latach 1688-1713, był duchownym, dopóki ojca, biednego górala, nie pobili żandarmi, a matki nie spalono w chacie. Zrzucił wtedy sutannę, zebrał bandę górali i mścił się na zabójcach.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 137 Autor: mikserr

FIlm jest kontynuacją losów Jana Piszczyka, bohatera Zezowatego Szczęścia. Akcja rozgrywa się w okresie przemian społecznych zachodzących po śmierci Stalina. Na tle tych wydarzeń historycznych pokazano postac niedoścignionego pechowca. Piszczyka, który po wysciu z więzienia nie potrafi odnaleźć się w zastanej rzeczywistości.

Komentarzy: 12 Wyświetleń: 4932 Autor: kugelman

Bohaterki filmu poznajemy w ostatnich latach przed wybuchem wojny. Franka, Kwiryna, Bronka i Amelka ukończyły szkołę powszechną. Poza Kwiryną wszystkie są w trudnej sytuacji finansowej, a jednak chciałyby się dalej uczyć. Niełatwo jest wyrwać się z biedy Nowolipek i dziewczęta zdają sobie z tego sprawę.

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 498 Autor: wasik111

Film opowiada o Polakach, byłych więźniach obozu koncentracyjnego, którzy w 1945 roku zostają wyzwoleni przez Amerykanów i znowu trafiają do obozu (dla uchodźców). Wieloletni pobyt w obozie koncentracyjnym...

Komentarzy: 6 Wyświetleń: 610 Autor: wasik111

Wtorek

W "poniedziałek" Maniek (Grzegorz Borek) i Dawid (Paweł Kukiz) weszli w posiadanie brudnych pieniędzy, pochodzących z egzekucji długów. We "wtorek" postanowili je zainwestować w klub go-go. Wszyscy apelują o przedsiębiorczość i zaradność. Mówi się, że możliwości są w zasięgu ręki, że pieniądze leżą na ulicy.

Komentarzy: 18 Wyświetleń: 9142 Autor: LeszekOrzeszek