Login: Hasło:
Ilość filmów: 129290
W poczekalni: 23
Komentarzy: 143840
Użytkowników: 543581

Filmy filmy polskie

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Dom zły

Akcja filmu rozgrywa się w Bieszczadach, w czasie stanu wojennego. Milicyjna ekipa dochodzeniowa próbuje odtworzyć przebieg wydarzeń z miejsca zbrodni. Podejrzany Edward Środoń w trakcie wizji lokalnej...

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 585 Autor: gosiareal22

Poznań, 5 maja 1939 roku. W mieście krążą wieści o narastającej groźbie wybuchu wojny. Gimnazjaliści, bracia Michał i Andrzej Hahnowie spacerując ulicami dostrzegają zaparkowaną pod niemieckim konsulatem lśniącą limuzynę.

 

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 143 Autor: wasik111

Sposób bycia

Studium psychologiczne zrujnowanego psychicznie i fizycznie mężczyzny, dokonującego w gorzkim monologu wewnętrznego rozrachunku.
Monolog - spowiedź czterdziestoletniego mężczyzny, robiącego po wyjściu ze szpitala rachunek swego życia,

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 96 Autor: wasik111

Dramatyczna opowieść z czasów okupacji. Gestapo dokonuje rewizji w jednym z mieszkań warszawskich.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 152 Autor: wasik111

Tatarak

Film opowiada historię starszej już kobiety (Zofia Rysiówna), która mieszka ze swym mężem (Mieczysław Milecki), lekarzem, w małym miasteczku. Oboje są smutni i żyją w ciężkiej atmosferze po stracie swego dziecka.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 60 Autor: wasik111

Walkower

Kontynuacja "Rysopisu" - doskonałego debiutu Jerzego Skolimowskiego. Na tle groteskowo ukazanej rzeczywistości socjalistycznej Polski lat 60-tych reżyser [i jednocześnie odtwórca głównej roli] ukazuje rozterki duchowe 30-letniego mężczyzny,

 

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 102 Autor: wasik111

Miś

Komedia złożona z groteskowych epizodów ukazujących rozpad PRL - owskiego systemu. Liczne sceny z barów mlecznych, urzędów i sklepów ujawniają absurd codziennej egzystencji Polaków.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 139 Autor: kropka919

Fabularyzowany film dokumentalny o Cichociemnych, żołnierzach najsłynniejszej jednostki sił specjalnych - na podstawie relacji żyjących uczestników wojennych wydarzeń, materiałów archiwalnych i scen fabularyzowanych.

Komentarzy: 8 Wyświetleń: 2495 Autor: LeszekOrzeszek

Con amore

Historia miłosnego trójkąta. Ewa jest dziewczyną Grzegorza - ten jednak pochłonięty jest przygotowaniami do występu w konkursie chopinowskim. O względy Ewy stara się przyjaciel Grzegorza - Andrzej, także liczący na sukces w konkursie.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 153 Autor: kropka919

Powinowactwo

Krzysztof jest nauczycielem. Od czasu, gdy jego żona Gośka wyjechała do Stanów Zjednoczonych nastypendium, jest bardzo samotny. Planuje pojechać do do niej, lecz tymczasowo nie jest to możliwe.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 246 Autor: wasik111

Miasto 44

Miłość dwojga młodych ludzi zostaje wystawiona na próbę, gdy 1 sierpnia 1944 wybucha Powstanie Warszawskie.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 756 Autor: Marulek222

Gra w ślepca

Młody chłopak, Jędrek, przyjeżdża do wielkiego miasta. Nie zna tu nikogo. Znajduje pracę plakaciarza. Zaopiekował się nim Stary, owładnięty ideą możliwości oderwania się człowieka od ziemi za pomocą energii psychicznej.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 112 Autor: wasik111

Nowaczek, pechowy student, chcąc uniknąć służby wojskowej, zgłasza się do pracy w kopalni.Szybko przekonuje się, że rzeczywistość daleka jest od propagandowych wizji.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 174 Autor: wasik111

Do starego, położonego w górach zamku, przerobionego na dom wczasowy o wdzięcznej nazwie"Dolina Szczęścia", przybywają wczasowicze. Witając nowy turnus kierowniczka z góry uprzedza...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 256 Autor: wasik111

Dom Sary

Początek XX wieku. W bliżej nieokreślonym polskim mieście, w Klubie Lekarskim doktor Wiktor Stefanicki spotyka po dłuższym niewidzeniu przyjaciela Kamila Stosławskiego i - przerażony jegostanem - usiłuje dowiedzieć się, co spowodowało zmianę.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 189 Autor: wasik111

Akcja filmu toczy się jesienią w małej, opustoszałej, nadmorskiej miejscowości.
Przebywa tu na rekonwalescencji Jan - mężczyzna w średnim wieku, z zawodu reżyser filmowy.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 108 Autor: wasik111

Seria niefortunnych zdarzeń stawia na głowie życie dwóch mężczyzn – Andrzeja i Zygmunta. Ojciec Andrzeja nagle postanawia ożenić się z tajemniczą nieznajomą, a wkrótce potem traci wszystkie oszczędności.

Komentarzy: 24 Wyświetleń: 5876 Autor: GHunter

Czarne Chmury

Serial awanturniczo-przygodowy z gatunku „płaszcza i szpady”, obfitujący w sceny walk, pościgów, ucieczek i pojedynków, zawierający również wątki miłosne. Akcja toczy się w drugiej połowie XVII wieku, a osią fabuły są dramatyczne epizody z walk ...

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 878 Autor: wasik111

"Ja tu rządzę" to komediofarsa wyprodukowana w roku 1939, która nie zdążyła wejść na ekrany przed wybuchem wojny. Niemiecki okupant dopuścił do jej premiery dopiero w grudniu 1941 roku..

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 554 Autor: wasik111

8 grudnia 2000 roku jest dwunastym dniem pobytu Marsjan na Ziemi. Zniewolone przez "Obcych" społeczeństwo sterowane jest przez ogromną machinę telewizyjną, której naczelne hasło brzmi...

Komentarzy: 7 Wyświetleń: 1299 Autor: wasik111

Spektakl Sceny Faktu opowiada o brawurowej tajnej akcji "uwolnienia"kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej i niezwykłej postaci Księdza Józefa Wójcika, który w 1972 roku wykradł go z klasztoru na Jasnej Górze.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 374 Autor: wasik111

Po likwidacji WSI do życia zostaje powołana nowa organizacja wywiadowcza. Wkrótce trójka jej członków zaczyna mieć wątpliwości, dla kogo tak naprawdę pracuje.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 1098 Autor: wasik111

Rzecz dzieje się na współczesnej polskiej prowincji. Zenon Okrzasa znajduje w lesie portfel z zawartością 10.000 złotych, natomiast bez żadnych dokumentów. Znalezisko swe odnosi na najbliższy posterunek policji.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 455 Autor: wasik111

Miasto 44

Miłość dwojga młodych ludzi zostaje wystawiona na próbę, gdy 1 sierpnia 1944 wybucha Powstanie Warszawskie.

Komentarzy: 6 Wyświetleń: 1359 Autor: Marulek222

Miasto 44

Miłość dwojga młodych ludzi zostaje wystawiona na próbę, gdy 1 sierpnia 1944 wybucha Powstanie Warszawskie.

Komentarzy: 7 Wyświetleń: 2207 Autor: Marulek222