Login: Hasło:
Ilość filmów: 147713
W poczekalni: 8
Komentarzy: 153335
Użytkowników: 550055

Filmy filmy polskie

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Tatarak

Film opowiada historię starszej już kobiety (Zofia Rysiówna), która mieszka ze swym mężem (Mieczysław Milecki), lekarzem, w małym miasteczku. Oboje są smutni i żyją w ciężkiej atmosferze po stracie swego dziecka.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 242 Autor: wasik111

Walkower

Kontynuacja "Rysopisu" - doskonałego debiutu Jerzego Skolimowskiego. Na tle groteskowo ukazanej rzeczywistości socjalistycznej Polski lat 60-tych reżyser [i jednocześnie odtwórca głównej roli] ukazuje rozterki duchowe 30-letniego mężczyzny,

 

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 262 Autor: wasik111

Fabularyzowany film dokumentalny o Cichociemnych, żołnierzach najsłynniejszej jednostki sił specjalnych - na podstawie relacji żyjących uczestników wojennych wydarzeń, materiałów archiwalnych i scen fabularyzowanych.

Komentarzy: 7 Wyświetleń: 2679 Autor: LeszekOrzeszek

Powinowactwo

Krzysztof jest nauczycielem. Od czasu, gdy jego żona Gośka wyjechała do Stanów Zjednoczonych nastypendium, jest bardzo samotny. Planuje pojechać do do niej, lecz tymczasowo nie jest to możliwe.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 412 Autor: wasik111

Miasto 44

Miłość dwojga młodych ludzi zostaje wystawiona na próbę, gdy 1 sierpnia 1944 wybucha Powstanie Warszawskie.

Komentarzy: 6 Wyświetleń: 1926 Autor: Marulek222

Gra w ślepca

Młody chłopak, Jędrek, przyjeżdża do wielkiego miasta. Nie zna tu nikogo. Znajduje pracę plakaciarza. Zaopiekował się nim Stary, owładnięty ideą możliwości oderwania się człowieka od ziemi za pomocą energii psychicznej.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 329 Autor: wasik111

Nowaczek, pechowy student, chcąc uniknąć służby wojskowej, zgłasza się do pracy w kopalni.Szybko przekonuje się, że rzeczywistość daleka jest od propagandowych wizji.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 368 Autor: wasik111

Do starego, położonego w górach zamku, przerobionego na dom wczasowy o wdzięcznej nazwie"Dolina Szczęścia", przybywają wczasowicze. Witając nowy turnus kierowniczka z góry uprzedza...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 480 Autor: wasik111

Dom Sary

Początek XX wieku. W bliżej nieokreślonym polskim mieście, w Klubie Lekarskim doktor Wiktor Stefanicki spotyka po dłuższym niewidzeniu przyjaciela Kamila Stosławskiego i - przerażony jegostanem - usiłuje dowiedzieć się, co spowodowało zmianę.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 444 Autor: wasik111

Akcja filmu toczy się jesienią w małej, opustoszałej, nadmorskiej miejscowości.
Przebywa tu na rekonwalescencji Jan - mężczyzna w średnim wieku, z zawodu reżyser filmowy.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 240 Autor: wasik111

Seria niefortunnych zdarzeń stawia na głowie życie dwóch mężczyzn – Andrzeja i Zygmunta. Ojciec Andrzeja nagle postanawia ożenić się z tajemniczą nieznajomą, a wkrótce potem traci wszystkie oszczędności.

Komentarzy: 23 Wyświetleń: 6317 Autor: GHunter

Czarne Chmury

Serial awanturniczo-przygodowy z gatunku „płaszcza i szpady”, obfitujący w sceny walk, pościgów, ucieczek i pojedynków, zawierający również wątki miłosne. Akcja toczy się w drugiej połowie XVII wieku, a osią fabuły są dramatyczne epizody z walk ...

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 1248 Autor: wasik111

"Ja tu rządzę" to komediofarsa wyprodukowana w roku 1939, która nie zdążyła wejść na ekrany przed wybuchem wojny. Niemiecki okupant dopuścił do jej premiery dopiero w grudniu 1941 roku..

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 670 Autor: wasik111

8 grudnia 2000 roku jest dwunastym dniem pobytu Marsjan na Ziemi. Zniewolone przez "Obcych" społeczeństwo sterowane jest przez ogromną machinę telewizyjną, której naczelne hasło brzmi...

Komentarzy: 7 Wyświetleń: 1548 Autor: wasik111

Spektakl Sceny Faktu opowiada o brawurowej tajnej akcji "uwolnienia"kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej i niezwykłej postaci Księdza Józefa Wójcika, który w 1972 roku wykradł go z klasztoru na Jasnej Górze.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 646 Autor: wasik111

Po likwidacji WSI do życia zostaje powołana nowa organizacja wywiadowcza. Wkrótce trójka jej członków zaczyna mieć wątpliwości, dla kogo tak naprawdę pracuje.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 1390 Autor: wasik111

Rzecz dzieje się na współczesnej polskiej prowincji. Zenon Okrzasa znajduje w lesie portfel z zawartością 10.000 złotych, natomiast bez żadnych dokumentów. Znalezisko swe odnosi na najbliższy posterunek policji.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 667 Autor: wasik111

Miasto 44

Miłość dwojga młodych ludzi zostaje wystawiona na próbę, gdy 1 sierpnia 1944 wybucha Powstanie Warszawskie.

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 1730 Autor: Marulek222

Miasto 44

Miłość dwojga młodych ludzi zostaje wystawiona na próbę, gdy 1 sierpnia 1944 wybucha Powstanie Warszawskie.

Komentarzy: 6 Wyświetleń: 2863 Autor: Marulek222

Naganiacz

Ostania wojenna zima. Przez Polskę przejeżdżają nadal transporty skazanych na zagładę Żydów. Grupie więźniów z Węgier udaje się ucieczka.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 637 Autor: wasik111

Dzieje oficera z I Dywizji Pancernej generała Maczka - który po wojnie pozostaje w Szkocji, by w końcu zdecydować się na powrót do kraju - ilustrują szlachetną tezę, że "człowiek może być szczęśliwy tylko we własnym kraju

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 308 Autor: wasik111

Kwiecień

Ostatnie dni wojny. Oddział II Armii Wojska Polskiego przygotowuje się do sforsowania Nysy. Jego dowódca, pułkownik Czapran, sposobi i prowadzi żołnierzy do ryzykownej akcji.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 367 Autor: wasik111

Echo

Głównym bohaterem filmu jest ceniony adwokat Henryk. Przez dwadzieścia powojennych lat zdobył mocną pozycję zawodową, założył szczęśliwą, udaną rodzinę.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 268 Autor: wasik111

Awans

Żartobliwa opowieść o obyczajowych i cywilizacyjnych przemianach polskiej wsi z początku lat siedemdziesiątych. Bohater filmu Marian Grzyb wraca po studiach do rodzinnego Wydmuchowa.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 401 Autor: wasik111

Film przedstawia historię aresztowania i śmierci porucznika Jana Rodowicza, pseudonim "Anoda" - legendarnego żołnierza batalionu Zośka.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 421 Autor: wasik111