Login: Hasło:
Ilość filmów: 139570
W poczekalni: 20
Komentarzy: 147807
Użytkowników: 547184

Filmy filmy polskie

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Do klasy IV a, postrachu grona nauczycielkiego prowincjonalnej szkoły średniej, przychodzi nowy Krzysztof Buka. Chłopak został wyrzucony z jednego z gdańskich liceów za roznoszenie ulotek. Początkowo nieakceptowany

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 765 Autor: LeszekOrzeszek

Współczesna Łódź. Młode małżeństwo i ich 6-letni syn wracają do Polski po kilkuletnim pobycie w Kanadzie, nie dorobiwszy się żadnego majątku.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 693 Autor: wasik111

W czasie realizacji filmu nie zjawia się na planie aktor kreujący główną rolę. Karkołomny skok do pociągu wykonuje za niego reżyser . . . Ela - żona aktora i dawna miłość reżysera, oraz Beata - żona reżysera i dawna miłość aktora starają się go odnaleźć.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 472 Autor: Tyrkinho

Ludka jest wrażliwą piętnastoletnią dziewczyną. Zauroczona jest w swoim starszym a zarazem przystojnym sąsiedzie,w którym widzi idealnego mężczyznę opiekującego się kobietą.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 367 Autor: wasik111

Wkręceni 2

Szyja poznaje seksowną Klementynę, która zabiera go do Warszawy i wprowadza w świat show-biznesu. Jego zazdrosna żona Jadźka chce za wszelką cenę odzyskać męża, chociażby siłą.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 372 Autor: wasik111

"Odwrócona Góra" jest pełnometrażową wersja serialu "Film pod strasznym tytułem" Akcja dzieje się w środku pradawnej puszczy - jej spokojnym mieszkańcom zagrażają straszni Marbaci, rycerze terroryzujący całą okolicę.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 160 Autor: kropka919

Akcja filmu toczy się w 1941 roku. W obawie przed nadciągającą z zachodu armią niemiecką mieszkańcy Lwowa masowo wyjeżdżają na wschód

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 289 Autor: wasik111

Film stanowi studium psychologiczne podejmujące problem braku odporności wewnętrznej wobec nieszczęścia. Śmierć synka, stratowanego przez spłoszone konie, zakłóca spokój i szczęście rodziny

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 129 Autor: wasik111

Kiedy Mateusz przyszedł na świat, lekarze wydali na niego wyrok, uznając go za "roślinę". Jednak rodzice chłopca (Arkadiusz Jakubik i Dorota Kolak) nigdy nie pogodzili się z diagnozą, wierząc, że mimo problemów z komunikacją, ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 191 Autor: wasik111

Otello z M-2

Po powrocie z delegacji inżynier podejrzewa żonę o zdradę.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 166 Autor: wasik111

Ruchome piaski

Ojciec i syn rozbijają namiot w Łebie na wydmach. Spędzają tu prawdziwe męskie wakacje: wędkują, pływają łódką, kąpią się. Ich idyllę burzy pojawienie się pięknej studentki.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 253 Autor: wasik111

Planeta Ziemia

Krótkometrażowa impresja filmowa. Bohater filmu, Piotruś, przeżywa różne przygody z globusem zabranym na lekcję geografii do szkoły. Podczas podróży przez miasto konfrontuje nabyte w szkole wiadomości z życiem.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 66 Autor: wasik111

Aleksander, nobliwy starszy pan, regularnie gości u siebie na partyjce brydża troje zubożałych przyjaciół. Nikt z obecnych nie ma pojęcia, że gospodarz skrywa pewną tajemnicę.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 120 Autor: wasik111

Akcja filmu toczy się w 1943 roku. Chaja jest młodą Żydówką, która ucieka z transportu. Dotarłszy do pewnej wioski, ratuje rodzinę od zaczadzenia. Gospodarz Piotr postanawia jej pomóc, co nie podoba się mieszkańcom wioski.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 342 Autor: wasik111

Kilka epizodów z życia tytułowego bohatera filmu układa się w studium portretowe małomiasteczkowego społeczeństwa, stanowiąc szkic do obrazu polskiej prowincji.

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 660 Autor: wasik111

Ziarno prawdy

W Sandomierzu zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Ciało zamordowanej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone nagie w miejscu publicznym. Sposób w jaki pozbawiono ją życia przywodzi na myśl mord rytualny.

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 488 Autor: wasik111

Lalka

Wierna adaptacja powieści Prusa zrealizowana w formie 9-odcinkowego serialu telewizyjnego. Opowiedziana z dużym artyzmem i dbałością o szczegóły historia tragicznej miłości Stanisława Wokulskiego do Izabelli Łęckej

Komentarzy: 15 Wyświetleń: 6605 Autor: vatras390

Ziarno prawdy

W Sandomierzu zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Ciało zamordowanej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone nagie w miejscu publicznym. Sposób w jaki pozbawiono ją życia przywodzi na myśl mord rytualny.

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 1160 Autor: wasik111

Poruszające losy ośmioletniego uciekiniera z warszawskiego getta, który stracił całą rodzinę i zdany jest na pomoc ze strony obcych. Trafia do domu życzliwej Polki . Kobieta decyduje się go przygarnąć i namawia

Komentarzy: 11 Wyświetleń: 3149 Autor: Marulek222

Sąsiady

Mieszkańcy łódzkiej kamienicy zmagają się z biedą, brakiem perspektyw, zapomnieniem i pogardą. W imię miłości są skłonni poświęcić wszystko.

Komentarzy: 7 Wyświetleń: 1037 Autor: wasik111

Tulipany

Opowieść o nowym życiu, które rozpoczną starzy przyjaciele.
Jest ich trzech: Lolek (Tadeusz Pluciński), Matka (Jan Nowicki), Mały (Zygmunt Malanowicz). Połączyły ich wspólne marzenia

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 793 Autor: gosiareal22

Big Love

Młoda dziewczyna poznaje starszego chłopaka. On pokazuje jej świat, jakiego nie znała. Ona zaczyna odkrywać siebie i stopniowo oddala się od ukochanego. Przestaje być pięknie - zaczyna być niebezpiecznie...

Komentarzy: 15 Wyświetleń: 3749 Autor: morswin

19 Południk

Juliusz Machulski, reżyser kasowych przebojów filmowych, napisał i wystawił w Teatrze TV w 2003 r. komedię „19. południk”. Niestety, nadal aktualną. Ostry satyryczny tekst z gatunku political fiction jest równie śmieszny, jak przejmująco groźny.

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 2124 Autor: kristek86

Zerwane cumy

Dramat psychologiczny; Po czterdziestu latach pracy na morzu wraca do swej rodzinnej wioski na Suwalszczyźnie bosman Ignacy Krzemiński. Spotkanie z dawną ukochaną, teraz wdową z czworgiem dzieci, kończy...

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 490 Autor: wasik111

Po stracie matki piętnastoletnia Roma próbuje uporządkować swoje życie na nowo. Mieszka z ojcem. Mężczyzna jest jednak kompletnie pochłonięty pracą i zaniedbuje relacje z córką. Pomimo wzajemnej potrzeby bliskości, oboje ...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 239 Autor: imilio