Login: Hasło:
Ilość filmów: 142510
W poczekalni: 2
Komentarzy: 141196
Użytkowników: 550723

Filmy obyczajowe

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Adaptacja anty-rasistowskiej powieści Harper Lee. Rozprawa sądowa czarnego mężczyzny oskarżonego o zgwałcenie białej kobiety widziana oczyma siedmioletniej dziewczynki.

Komentarzy: 9 Wyświetleń: 830 Autor: Tyrkinho

W tajemniczych okolicznościach znika w Miami przewodniczący związku zawodowego robotników portowych. Sprawą interesują się prokuratura i FBI. Z braku nowych dowodów w śledztwie szef biura, Elliot Rosen, postanawia podstępem wykorzystać do własnych celów prasę.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 109 Autor: mikserr

Po wojnie secesyjnej prawnuk niewolnika Kunta Kinte, Tom Harvey, mieszkający z żoną i córkami w małym miasteczku w stanie Tennesee, angażuje się w działalność polityczną. Jego córka Elizabeth zakochuje się w białym chłopaku...

03-04

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 306 Autor: mikserr

Trzy siostry: Babe, Lenny i Meg spotykają się po latach, gdy najmłodsza z nich zostaje aresztowana za próbę zabicia męża. Najstarsza Lenny, kobieta stateczna i opanowana poświęciła się rodzinie, podczas gdy Meg wiedzie emocjonujący żywot w Hollywood.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 91 Autor: mikserr

Dieter i Esther starają się pogodzić życie zawodowe z obowiązkami domowymi i opieką nad dziećmi. Wszystko dokładnie przemyśleli i zorganizowali, lecz wkrótce okazuje się, że ich plan nie jest doskonały. Rzeczywistość jest inna i potrafi niejednokrotnie zaskoczyć. Także ani Dieter, ani Esther nie są w stanie rygorystycznie trzymać się...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 118 Autor: mikserr

Historia księdza, który w przebraniu bierze udział w walkach zapaśniczych. A pieniądze zarobione na wrestlingu chce przeznaczyć na ocalenie sierocińca.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 348 Autor: Browarmocny

Nastoletni Paweł jest utalentowanym sportowcem pochodzącym z biednej nadmorskiej miejscowości. Gdy od lekarzy dowiaduje się, że jego matka jest śmiertelnie chora i może liczyć tylko na cud postanawia zawrzeć umowę z Matką Boską. Wyrusza na Jasną Górę by "wymodlić" zdrowie swojej mamy.

Komentarzy: 6 Wyświetleń: 972 Autor: Pedro56

Mammal

Kobieta, która opuściła rodzinę niedługo po urodzeniu synka, po wielu latach przygarnia bezdomnego 18-latka.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 150 Autor: mikserr

W Chorzowie mieszka kilku chłopców. Przyjaźnią się od lat, a ich wielką namiętnością jest gra w piłkę nożną.Cały swój wolny czas spędzaja na wspólnej grze. Ich ulubionym miejscem spotkań są górnicze hałdy.Pewnego dnia poznają dwóch piłkarzy Ruchu Chorzów - Peterka i Wilanowskiego.

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 763 Autor: wasik111

Jak narkotyk

Polska lat 80. 18-letnia Anna Piwowska (Magdalena Cielecka) dowiaduje się, że ma poważną wadę serca i zostało jej zaledwie parę lat życia. Utalentowana dziewczyna jest początkującą poetką i mieszka z rodzicami, (Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Andrzej Wichrowski) w małym miasteczku.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 904 Autor: Vergil12

Jack Charles (Patrick Swayze) jako człwoek z marginesu odkrywa po latach radość rodzinnego życia, powracając do opuszczonych wcześniej dzieci. Początki są trudne i zniechęcające. Czy rzezimieszek może być dobrym ojcem? Władze wątpią w cudowną przemianę bohatera, ale Jack nie daje za wygraną i walczy o przyznanie prawa do opieki nad nimi.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 388 Autor: Browarmocny

Śląsk, rok 1920, wybucha trzecie powstanie śląskie. Siedmiu braci Basistów, pod przywództwem najstarszego Erwina, rusza do walki o polskość rodzinnego miasteczka. Najmłodszy Gabryel w zdobytym, niemieckim mundurze przedostaje się do opanowanej przez Niemców osady.

Komentarzy: 9 Wyświetleń: 4204 Autor: 3xcit3r

Jaś bierze udział w strajku górników przeciwko zamknięciu nierentownej kopalni.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 75 Autor: mikserr

Alicja ma 19 lat, przygotowuje się do matury w szkole muzycznej. Matka Alicji, Barbara, jest lekarzem weterynarii. Z córką łączą ją idealne stosunki. Zaraz po maturze Alicja i Barbara mają wyjechać do USA, gdzie przebywa ojciec dziewczyny. Pewnego dnia Alicja odkrywa w domu dokument, z którego wynika, że jest adoptowanym dzieckiem.

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 344 Autor: wasik111

Bohaterki filmu poznajemy w ostatnich latach przed wybuchem wojny. Franka, Kwiryna, Bronka i Amelka ukończyły szkołę powszechną. Poza Kwiryną wszystkie są w trudnej sytuacji finansowej, a jednak chciałyby się dalej uczyć. Niełatwo jest wyrwać się z biedy Nowolipek i dziewczęta zdają sobie z tego sprawę.

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 491 Autor: wasik111

Film opowiada o Polakach, byłych więźniach obozu koncentracyjnego, którzy w 1945 roku zostają wyzwoleni przez Amerykanów i znowu trafiają do obozu (dla uchodźców). Wieloletni pobyt w obozie koncentracyjnym...

Komentarzy: 6 Wyświetleń: 593 Autor: wasik111

Jędrek i Grześ mieszkają ze swoją rodziną w ciężkich warunkach. Chłopcy postanawiają zmienić swoje życie. W tym celu uciekają z domu i próbuje przedostać się do Szwecji

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 94 Autor: mikserr

Sabina cierpi na zespół Aspergera, przez co ma problemy w relacjach społecznych i międzyludzkich. Nie potrafi rozpoznać, czy ktoś mówi żartem i każdą wypowiedź traktuje z powagą. To doprowadza do nieporozumień. Z takiego powodu zwolniono Sabinę z pracy...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 163 Autor: mikserr

Alfredo rozpoczął pracę jako prawnik w urzędzie miasta i od razu został rzucony na głęboką wodę. Kamienicę w centrum miasta nielegalnie zamieszkuje grupa squatterów, których niezwłocznie trzeba się stamtąd pozbyć.

Komentarzy: 14 Wyświetleń: 3413 Autor: kornik166

Ekranizacja sześciu opowiadań Marka Nowakowskiego z tomu "Mizerykordia". Łączy je osoba aktora odtwarzającego głównych bohaterów wszystkich nowelek. I chociaż z każdym razem kreuje on inną postać, wszystkie...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 114 Autor: mikserr

Dyrektor szkoły jest idiotą, ale nieszkodliwym, a nawet poczciwym. Jego ulubione zajęcie to ogłaszanie komunikatów i zakazów przez szkolny radiowęzeł. Komunikatów nikt nie słucha, zakazy nie są przestrzegane, lecz to jedyna chwila, która daje mu choćby namiastkę ważności.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 1036 Autor: Scan

Historia dzieje się w Los Angeles w 1928 roku. Angelina Jolie gra postać Christine Collins. Pewnego dnia jak zwykle Christie wychodzi do pracy zostawiając syna Waltera w domu. Gdy wraca, dziecka nie ma w domu. Po pewnym czasie synek się odnajduje, jednak jej serce podpowiada, że to nie jest jej dziecko.

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 1123 Autor: gosiareal22

Tytułową bohaterką jest rozpuszczona, ale cierpiąca na niedostatek uczuć córka znanego kongresmana mieszkająca z nim oraz jego drugą żoną (Jenney) w luksusowej rezydencji w Los Angeles.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 159 Autor: mikserr

George i jego kompan Lennie, dobroduszny olbrzym o umyśle dziecka, przemierzają kraj w poszukiwaniu pracy. Zatrzymują się na wielu farmach, lecz temperament upośledzonego umysłowo Lenniego, który nie zdaje sobie sprawy ze swej siły,...

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 175 Autor: mikserr

W amerykańskim miasteczku młody potomek z wyższych sfer, Bud, zakochuje się w Wilmie, dziewczynie nieodpowiedniej, choćby z uwagi na jej pochodzenie społeczne

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 84 Autor: peja5328