Login: Hasło:
Ilość filmów: 144170
W poczekalni: 1
Komentarzy: 142524
Użytkowników: 551315

Filmy obyczajowe

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Koniec serialu "Ranczo" dostarczy widzom wielu wzruszeń. W nowym 10 sezonie "Rancza", który będzie zarazem ostatnim, Lucy opuszcza Wilkowyje. Była pani wójt wyjeżdża do USA, żeby robić karierę w Stanach Zjednoczonych.

5

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 1103 Autor: ulcia_16_92

"O mnie się nie martw" opowiada o perypetiach grupy ludzi, które poznajemy z perspektywy wyjątkowej bohaterki. 30-letnia Iga Małecka nie jest kolejną serialową postacią, która po ciężkim kryzysie życiowym błyskawicznie staje na nogi.

05

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 472 Autor: mikserr

Film, oparty na autentycznej historii brutalnego morderstwa dokonanego na kalifornijskiej nastolatce, stanowi szczery i mocny portret zbuntowanej młodzieży. Na brzegu rzeki leży ciało brutalnie zamordowanej młodej dziewczyny. W pobliskiej szkole, Samson (Roebuck) chełpliwie opowiada Mattowi (Reeves) i swoim kumplom jak ją zabił.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 505 Autor: Tyrkinho

Życie / Life

Dwóch drobnych oszustów zostaje wrobionych w morderstwo i skazanych na dożywocie.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 179 Autor: wasylek111

Gnoje

Bohaterami są czterej trzydziestolatkowie: Gąsior, Mały, Wasyl i Kostek. Ich spotkanie w kawiarni ,,Na Rozdrożu" kończy się suto zakrapianą libacją. Postanawiają jechać samochodem Gąsiora do Cześka przyjaciela z dzieciństwa.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 216 Autor: wasylek111

Historia bogatej rodziny mieszkającej na amerykańskich przedmieściach w 1957 roku, której czas upływa na codziennej familijnej etykiecie, spotkaniach w klubach towarzyskich itp. Pewnego dnia pani domu

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 566 Autor: slawoP

Młody Brytyjczyk przyjeżdża do domu z nową żoną, Amerykanką Laritą. Niezależna, wyzwolona kobieta nie podoba się matce Johna.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 175 Autor: ulcia_16_92

Pierwszy film Pedro Almodóvara o erze punku w Madrycie. W niesamowity jak zwykle sposób opowiada o typowych dla hiszpańskiego mistrza sprawach - od narkotyków i seksualnej przemocy, po kobiecy masochizm...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 102 Autor: mikserr

Film, którego produkcję nadzorował Hayao Miyazaki. Historia 27-letniej dziewczyny, która wybiera się na kilkudniowy urlop na wieś. Tam wraca myślami do swojego dzieciństwa, czasów kiedy miała 10 lat...

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 2291 Autor: AmadiX

Alabama

Piotr i Bożena studiują medycynę, kochają się, chcą być razem. Dziewczyna po dramatycznych przejściach zrywa z rodzicami i wyprowadza się. Pieniądze, jakie zarabia chłopak, pracując w Pogotowiu Ratunkowym, nie wystarczają im na wspólną egzystencję.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 267 Autor: slawoP

Osiek. Wielkie poruszenie - jutro rocznica Cudu nad Wisłą. Przybędą notable - marszałek i biskup, a może nawet telewizja, ponieważ odbędzie się uroczystość poświęcenia tablicy upamiętniającej wyzwolenie wsi z rąk bolszewików w 1920 roku.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 180 Autor: slawoP

Komedia obyczajowa ukazująca absurdy życia rzeczywistości polskiej lat 70. Dyrektor podupadającego przedsiębiorstwa dowiaduje się, że dziewczyna, którą poznał podczas delegacji w Paryżu, jest z nim w ciąży...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 1289 Autor: Tyrkinho

Piotr Nowosad, przez kilka lat przebywał na stypendium na Zachodzie. Teraz wraca do kraju ze sporą sumą zaoszczędzonych dewiz. Zdając sobie sprawę z tego, że z uniwersyteckiej pensji nie utrzyma żony i dziecka

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 2894 Autor: LeszekOrzeszek

Jan Kochanowski, łódzki robotnik, mieszka wraz z żoną i dorosłym synem w niewielkim, skromnym mieszkaniu w bloku. Syn większość czasu spędza z kolegami - kibicami jednego łódzkich klubów piłkarskich. Młodzi z zaangażowaniem godnym lepszej sprawy szukają...

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 2788 Autor: imyourbasscreator

Ryszard ma zaawansowane stadium raka i nie ma już nadziei na jego powrót do zdrowia. Zgorzkniały mężczyzna leży w szpitalu i nie chce rozmawiać nawet z najbliższą rodziną. Tomek z dziadkiem szykują jednak dla niego niespodziankę.

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 735 Autor: wasik111

Komedia obyczajowa Michała Kwiecińskiego, cenionego reżysera teatralnego i filmowego. Jednym z wątków filmu jest konflikt dwóch rodzin - bogatej i biednej. Rodzice się kłócą, ale córki żyją w przyjaźni. Kiedy biała sukienka biednej dziewczynki, którą miała założyć na procesję w Boże Ciało

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 1360 Autor: Tyrkinho

1 listopada 80-letnia Maria wraz z synem, jego żoną i wnukami tradycyjnie wybiera się na Powązki. Jej niedawno zmarły mąż spoczywa na cmentarzu wojskowym, obok innych prominentnych działaczy partyjnych. Wszędobylscy chłopcy, wciąż zadają babci i rodzicom kłopotliwe pytania.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 1938 Autor: imyourbasscreator

Dyrektor kopalni zaprasza na uroczystą akademię gwiazdora telewizyjnego serialu, by uświetnić obchody "Barbórki" - święta patronki górników. Powitalny bochen chleba ma podać Jakubowi Basia, dziewczyna pracująca na sortowni. Tak spotykają się zupełnie nie pasujące

Komentarzy: 7 Wyświetleń: 2656 Autor: imyourbasscreator

Bogdan Lewicki jest uczestnikiem programu "Randka w ciemno". Od samego początku jest trochę nieśmiały i stremowany. Decyduje się wybrać kandydatkę numer trzy - Martę. Para wygrywa długi weekend majowy w pięciogwiazdkowym ....

Komentarzy: 10 Wyświetleń: 3621 Autor: imyourbasscreator

Drobny złodziejaszek zostaje niesłusznie aresztowany za rzekomy udział w zamachu bombowym, po czym skazany na dożywocie. Wraz z ojcem i reprezentującą rodzinę prawniczką walczy o wolność.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 125 Autor: ulcia_16_92

Życie w małej wiosce położonej w północnych Morawach, z dala od wielkiego świata i jego rozlicznych konfliktów, składa się z dwóch elementów - "nicnierobienia" i przesiadywania w barze. Po czterdziestu latach komunizmu pozostały tylko na wpół zrujnowany kościółek.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 199 Autor: ulcia_16_92

Bohaterowie często ocierają się o śmierć, ale żyją w Warszawie, której mieszkańcy nie tracą nadziei i humoru. Serial opowiada o wojnie i miłości, o bohaterstwie dnia codziennego i skomplikowanych polskich losach.

Komentarzy: 7 Wyświetleń: 6509 Autor: Scan

Panie Dulskie

Reżyserka Melania zamierza nakręcić dokumentalny film o swojej rodzinie. Podczas jego realizacji odkrywa przeszłość pełną tajemnic.

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 892 Autor: morswin

Mężczyzna i kobieta, oboje przed czterdziestką, po latach rozłąki przypadkowo spotykają się na ślubnym przyjęciu u znajomych. Kiedyś byli małżeństwem, ale wówczas nie potrafili dojść do porozumienia w dość istotnych dla obojga sprawach.

Komentarzy: 6 Wyświetleń: 1851 Autor: chrumek

Niezależna i krytyczna pisarka z językiem ostrym jak brzytwa postanawia zaskoczyć swoją siostrę nagłą wizytą. Pauline, całkowite przeciwieństwo Margot, kończy właśnie przygotowania do swojego ślubu z Malcolmem, bezrobotnym artystą z wielkim sercem.

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 787 Autor: Browarmocny