Login: Hasło:
Ilość filmów: 129356
W poczekalni: 23
Komentarzy: 143873
Użytkowników: 543596
Mmamarket.eu - Odzież i akcesoria do sportów walki

Filmy historyczne

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

W grudniu 1776 r. armia generała George'a Washingtona stanęła w obliczu klęski; wydawało się, że przetrzebione oddziały, gnębione przez głód i choroby nie zdołają dłużej opierać się armii brytyjskiej i jej sprzymierzeńcom. Wbrew wszystkiemu Washington decyduje się na ryzykowny manewr. Organizuje atak z zaskoczenia na zajęte przez wroga Trenton, przeprawiając armię przez rzekę Delaware w dzień Bożego Narodzenia.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 469 Autor: wasik111

Komandor marynarki królewskiej "Lucky" Jack Aubrey i jego najlepszy przyjaciel, lekarz okrętowy dr Stephen Maturin pełnią służbę na fregacie o nazwie Surprise. Pewnego dnia ich statek zostaje znienacka zaatakowany przez przeważające siły wroga. Mimo, iż w czasie potyczki jednostka zostaje poważnie uszkodzona,  komandor  decyduje się na morderczy pościg

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 273 Autor: gosiareal22

Historia Szymona Słupnika, jego poświęcenia dla Boga i prób wymyślnego, diabelskiego kuszenia. Kuszenia które prowadzi bohatera ku apokaliptycznemu końcowi świata.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 507 Autor: wasik111

Komandor marynarki królewskiej "Lucky" Jack Aubrey i jego najlepszy przyjaciel, lekarz okrętowy dr Stephen Maturin pełnią służbę na fregacie o nazwie Surprise. Pewnego dnia ich statek zostaje znienacka zaatakowany przez przeważające siły wroga. Mimo, iż w czasie potyczki jednostka zostaje poważnie uszkodzona,  komandor Jack Aubrey decyduje się na morderczy pościg przez dwa oceany, starając się za wszelką cenę przechwycić wrogi okręt.

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 980 Autor: Tyrkinho

Savannah

Oparta na faktach historia Warda Allena, który porzucił swój majątek na rzecz wolności i życia na łonie natury wraz ze swoim kompanem, wyzwolonym Murzynem o imieniu Christmas Moultrie.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 139 Autor: NoLimit

Savannah

Oparta na faktach historia Warda Allena, który porzucił swój majątek na rzecz wolności i życia na łonie natury wraz ze swoim kompanem, wyzwolonym Murzynem o imieniu Christmas Moultrie.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 132 Autor: NoLimit

W II wieku Imperium Rzymskim władał Marek Aureliusz, który uważał, że jego występny syn Commodus nie powinien rządzić Imperium. Ustanawia więc swym następcą Liwiusza, rozważnego trybuna, który podkochiwał się w córce Marka Aureliusza - Lucilli, która jednak ze względów politycznych musi poślubić króla Armenii. Tymczasem Commodus nie czeka z założonymi rękoma

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 1083 Autor: wasik111

New Worlds

Anglia 1680 rok... po wojnie domowej. Król Karol II powrócił na tron pod warunkiem zatwierdzenia zdobyczy rewolucjonistów: wolności sumienia, uznania nienaruszalności dóbr nabytych w czasie rewolucji oraz wyrzeczenia się dążeń do władzy absolutnej. Jednak nic niewartym było słowo króla.

 

Dodano odc: 04

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 403 Autor: Scan

Savannah

Oparta na faktach historia Warda Allena, który porzucił swój majątek na rzecz wolności i życia na łonie natury wraz ze swoim kompanem, wyzwolonym Murzynem o imieniu Christmas Moultrie.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 135 Autor: Scan

Savannah

Oparta na faktach historia Warda Allena, który porzucił swój majątek na rzecz wolności i życia na łonie natury wraz ze swoim kompanem, wyzwolonym Murzynem o imieniu Christmas Moultrie.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 484 Autor: Scan

Ned Kelly

Tytułowy bohater to wyjęty spod prawa, legendarny dziewiętnastowieczny australijski bandyta - Ned Kelly. Człowiek, który przebywał w wielu więzieniach, widział wile pojmań, morderstw i egzekucji, postanawia razem z bratem wybrać się na "przestępczą hulankę". W tym celu buduje sobie kuloodporną kamizelkę - żelazną zbroję...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 332 Autor: wasik111

Cromwell

Anglia, XVII w. Purytański szlachcic Oliver Cromwell, sfrustrowany tyranią, która szerzy się w kraju, postanawia na zawsze opuścić wyspy i wraz z rodziną wyjechać do kolonii w Ameryce Pn. Jednak nieoczekiwanie, na wieść o tym, że król chce zwołać parlament celem uchwalenia podatków na wojnę ze Szkocją, zmienia zdanie i udaje się do Londynu by upomnieć się u władcy o prawa poddanych. Ponieważ Karol I nie zamierza usłuchać  ...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 445 Autor: wasik111

Dziewiętnastoletni Anglik Ashton Pelham Martyn wraca do Indii, kraju swego dzieciństwa, jako oficer wojsk kolonialnych. Prowadzi kampanię przeciwko rebeliantom. Gdy pewnego razu otrzymuje zadanie eskortowania dwóch hinduskich księżniczek, przeznaczonych na żony maharadży, w jednej z nich rozpoznaje towarzyszkę z dzieciństwa. Andżuli nadal nosi ich talizman - perłową rybkę. Dziecięca przyjaźń przeradza się w wielkie uczucie, silniejsze od zasad i przesądów...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 464 Autor: kropka919

Inspirująca historia o tym, jak Nelson Mandela (Morgan Freeman) postanowił połączyć siły z kapitanem drużyny rugby RPA, Francois Pienaarem (Matt Damon), by zjednoczyć ich kraj. Nowo prezydent mobilizuje słabo rokującą drużynę rugby RPA podczas niezwykłego meczu na Mistrzostwach Świata w 1995 roku. Wierzy w ogólnoludzki wymiar sportu – ponad podziałami rasowymi i ekonomicznymi.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 178 Autor: gosiareal22

"Aleksander" jest filmem opartym na faktach historycznych o największym władcy w historii - o człowieku, który zdołał opanować prawie cały współczesny mu świat w wieku 27 lat. W tym czasie jego niezwyciężona armia, składająca się głównie z Greków i Macedończyków, przebyła nieprawdopodobną odległość 22 000 mil w zaledwie 8 lat. Opowieść rozpoczyna się w momencie, kiedy Aleksander najeżdża Persję od strony Macedonii, podbija Indie i większą część Azji.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 456 Autor: gosiareal22

14-letni Michiela żyje w małej holenderskiej miejscowości i zimą 1944 roku chce się zwerbować do podziemnego ruchu oporu, choć nie wie jak tego dokonać. Wszystko się zmienia, gdy jego bliski przyjaciel pyta go, czy dostarczy pewien list, gdy "sprawy pójdą nie tak jak powinny". Od tego momentu życie chłopca diametralnie się zmienia...

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 1874 Autor: LeszekOrzeszek

Koniec XIV wieku. Spokojne i szczęśliwe życie młodej Tilli Willinger (Josefine Preuß) zmienia się w momencie tragicznej śmierci ojca. Jej chciwy brat, Otfried (Volker Bruch), zabrania jej małżeństwa z ukochanym Damianem i doprowadza do jej ślubu z brutalnym i przebiegłym Veitem Gürtlerem (Dietmar Bär). W czasie nocy poślubnej mężczyzna niespodziewanie umiera na zawał serca, dając Tilli szansę na ucieczkę. Dziewczyna postanawia spełnić ostatnią wolę ojca i udać się z pielgrzymką do Santiago de Compostela. By jednak móc to zrobić, musi przebrać się za mężczyznę. Ścina więc swoje długie włosy i przyjmuje imię Moritz, by wkrótce dołączyć do grupy pielgrzymów. Długa droga przez kilka europejskich państw okazuje się być dla niej sporym wyzwaniem.

 

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 312 Autor: NoLimit

Północ walczy z Południem. Młody Jankes idzie na wojnę. Gdy zaczyna się pierwsza bitwa, przerażony żołnierz ucieka z pola walki. W kryjówce czeka, aż wszystko ucichnie. Gdy bitwa dobiega końca, wraca do obozu. Po drodze widzi martwych kolegów. Serdeczny przyjaciel umiera na jego oczach. Wówczas wyznaje koledze, że stchórzył. Okazuje się, że jego słuchacz, też się tak kiedyś zachował. Te słowa całkowicie zmieniają jankesa.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 283 Autor: wasik111

Film opowiadający o życiu Iwana Groźnego (1530-1584). Pierwsza część zaczyna się około jego koronacji (1547) i opisuje początki jego panowania - ślub z Anastazją, wyprawy wojenne na Krym i Inflanty. Oprócz Iwana i jego żony głównymi postaciami są ciotka Eufrozyna, spiskująca, aby zdobyć tron dla swojego syna, oraz przyjaciel cara książe Kurbski, miotany między przyjaźnią i poczuciem lojalności wobec władcy z jednej strony, a pragnieniem władzy i uczuciem do Anastazji z drugiej.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 512 Autor: head201

Kronika życia Nelsona Mandeli, który został pierwszym demokratycznie wybranym prezydentem RPA.

## Wersja Rozszerzona ##

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 213 Autor: Marulek222

Doktor Smirnow (Oleg Jankowski) przyjeżdża do prowincjonalnego miasteczka. jego uwagę zwraca jeden z pacjentów tutejszego szpitala, który wierzy, że jest Jakowem Jurowskim - zabójcą ostatniego cara Rosji. W czasie ich wspólnych rozmów, doktor ulega wpływowi pacjenta i razem z nim stara się odtworzyć przebieg wydarze? z lipca 1918 roku, kiedy to zamordowano carską rodzinę. Wkrótce doktor zaczyna rozumieć, że tragedia ostatniego rosyjskiego cara, jest po części jego własną tragedią...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 243 Autor: Scan

Major Dundee

Schyłek amerykańskiej wojny secesyjnej. Apacze pod wodzą Sierra Charriby (Michael Pate) atakują posterunek wojsk Unii dokonując masakry. Uprowadzają dzieci i uciekają do Meksyku. Major Amos Dundee (Charlton Heston), dowódca fortu Benlin, nie ma wystarczającej liczby ludzi, aby wyruszyć w pogoń. Postanawia wykorzystać do tego celu wziętych do niewoli konfederatów. Wśród więźniów jest jego dawny przyjaciel, kapitan Benjamin Tyreen (Richard Harris).

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 269 Autor: wasik111

Peaky Blinders to epicka saga rodziny gangsterskiej , która rozpoczyna się w 1919 roku kiedy panuje bezprawie dzielnicach slumsów powojennego Birmingham. Wracający żołnierze, nowo upieczeni rewolucjoniści i gangi - walka o przetrwanie prowadzi do przełomu gospodarczego.

Dodano Odc: 05-06


 

Komentarzy: 6 Wyświetleń: 1297 Autor: Scan

Koniec XIV wieku. Spokojne i szczęśliwe życie młodej Tilli Willinger (Josefine Preuß) zmienia się w momencie tragicznej śmierci ojca. Jej chciwy brat, Otfried (Volker Bruch), zabrania jej małżeństwa z ukochanym Damianem i doprowadza do jej ślubu z brutalnym i przebiegłym Veitem Gürtlerem (Dietmar Bär). W czasie nocy poślubnej mężczyzna niespodziewanie umiera na zawał serca, dając Tilli szansę na ucieczkę. ..

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 369 Autor: NoLimit

Opowieść o trzech pokoleniach żydowskiej rodziny Sonnenscheinów na tle burzliwej historii XX wieku.

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 403 Autor: Scan