Login: Hasło:
Ilość filmów: 130832
W poczekalni: 37
Komentarzy: 144586
Użytkowników: 543992
Mmamarket.eu - Odzież i akcesoria do sportów walki

Filmy historyczne

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

W 1375 r. Chiny targane były wojną domową pomiędzy zwolennikami dynastii Yuan i dynastii Ming. W tych ciężkich czasach do kraju przybywa delegacja królestwa Coryo (przyszła Korea) z zamiarem nawiązania stosunków dyplomatycznych z Chinami.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 52 Autor: wasik111

W III wieku p.n.e. Chiny rozdarte są bratobójczą wojną między siedmioma niezależnymi królestwami. Mniejsze i słabsze padają ofiarą silniejszych, których władcy powodowani niepohamowaną ambicją dążą do zagarnięcia nowych terenów.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 192 Autor: wasik111

Zrealizowana z niezwykłym rozmachem epicka opowieść o tragicznych losach ostatniego cara Rosji - Mikołaja II i jego rodziny. Przedstawia nam ich prywatne życie oraz tajemnicę łączącą ich Rasputinem.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 112 Autor: kropka919

Jedna z najsłynniejszych ekranizacji rosyjskiej epopei narodowej Lwa Tołstoja. Zrealizowana z olbrzymim rozmachem wzbudziła wielkie emocje i zdobyła uznanie zarówno u widzów jak i krytyków filmowych na całym świecie.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 160 Autor: kropka919

"Vikings" opowiada historię Ragnara Lothbroka oraz jego braci i rodziny. Serial ukazuje jak Ragnar staje się królem wikińskich plemion. Poza byciem nieustraszonym wojownikiem

odc.05

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 1564 Autor: kropka919

Aleksei Balabanov, twórca "Brata", jeden z najpopularniejszych reżyserów rosyjskich młodego pokolenia nakręcił też film "Potwory i ludzie", dziwną opowieść o pasji, fantazji i erotyce.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 520 Autor: wasik111

Thomas Shelby wraz z rodziną – starszym bratem Arthurem i ciotką Polly – dowodzą jedną z najsilniejszych grup przestępczych w mieście. Zarabiają na nielegalnych zakładach bukmacherskich...

odc.05-06

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 380 Autor: kropka919

Kończy się wojna domowa. Czwórka nieuchwytnych mścicieli, którzy teraz są czekistami otrzymują nowe zadanie. Mają ochraniać skarby rosyjskich carów, w tym także wielką koronę imperatorską.

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 516 Autor: wasik111

Rok 1836. Oddział 183 Teksańczyków broni fortu w Alamo przed kilkutysięczną armią meksykańskiego dyktatora.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 135 Autor: kropka919

Rok 1950. Po nieudanym samobójstwie, w czasie śledztwa były cesarz opowiada historię swojego burzliwego życia. Wszystko rozpoczyna się w 1908 roku, gdy trzyletni Pu Yi trafia do Zakazanego Miasta, siedziby chińskich cesarzy, by objąć tron władcy.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 84 Autor: wasik111

Chiny, Pekin rok 1900. Rozszerza się ruch fundamentalistów zwany Buntem Bokserów. Ich atak skierowany jest przeciwko wszystkim obcokrajowcom. Rozłam na cesarskim dworze nie gwarantuje nietykalności nawet dyplomatom.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 147 Autor: wasik111

Komandor marynarki królewskiej "Lucky" Jack Aubrey i jego najlepszy przyjaciel, lekarz okrętowy dr Stephen Maturin pełnią służbę na fregacie o nazwie Surprise. Pewnego dnia ich statek...

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 621 Autor: gosiareal22

Film przenosi widzów do I wieku naszej ery i opowiada o rzymskiej inwazji na państwo Daków, walecznego i honorowego ludu zamieszkującego tereny dzisiejszej Rumunii. Rzymianie, mimo że przedstawiają się jako władcy świata...

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 800 Autor: wasik111

Serial ma opowiada historię Ragnara Lothbroka, prawdziwej postaci i największego bohatera swoich czasów. To saga o nim i jego rodzinie,  o tym, jak staje się królem wszystkich Wikingów.

Komentarzy: 14 Wyświetleń: 4416 Autor: Pedro56

Film przenosi widzów do I wieku naszej ery i opowiada o rzymskiej inwazji na państwo Daków, walecznego i honorowego ludu zamieszkującego tereny dzisiejszej Rumunii.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 234 Autor: wasik111

Vasilisa

On jest dżentelmenem, a ona - chłopką ... nie są sobie przeznaczeni. Być może ta historia miłosna by się skończyła, gdyby nie wojna. Napoleon napadł Imperium Rosyjskie, a ten dzień zmienił nawyki i klasowe uprzedzenia.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 307 Autor: imilio

Rok 90. Cesarz Domicjan ogłasza się bogiem. Rozpoczynają się prześladowania chrześcijan, którzy odrzucają jego nadprzyrodzone pochodzenie. Na wyspie Patmos przebywa ostatni z żyjących apostołów, Jan. Ukrywa się wśród więźniów jako starzec Teofilus.

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 1103 Autor: tyrkinhooo

Adaptacja powieści Władysława Reymonta. Epicki obraz konfliktów kapitalistycznej Łodzi końca XIX w. ukazany poprzez dzieje kariery trzech zaprzyjaźnionych przemysłowców Polaka, Żyda i Niemca, którzy...

Komentarzy: 6 Wyświetleń: 691 Autor: Tyrkinho

Młodych żołnierzy połączyło pięć lat nauki w elitarnej szkole West Point. Rozdzieliła ich wojna secesyjna. Niegdyś przyjaciele, w chwili secesji amerykańskiego Południa muszą opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 191 Autor: wasik111

Liang, jedno z zagrożonych inwazją królestw, zwraca się o pomoc do tajemniczego samotnego wojownika Ge Li. Niesłychaną waleczność łączy on z odrzuceniem przemocy jako sposobu osiągania celu.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 756 Autor: wasik111

Film „Gustloff – rejs ku śmierci” to zrealizowana z imponującym rozmachem opowieść o największej katastrofie w historii podróży morskich. Ponad 9 tysięcy kobiet, mężczyzn i dzieci zginęło próbując uciec na jego pokładzie

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 430 Autor: wasik111

alszy ciąg "Szaty". Demetriusz i inni chrześcijanie zostają zmuszoni by stanąć na arenie jako gladiatorzy. Kaligula w swoim szale?stwie zaczyna prześladowania chrześcijan ...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 303 Autor: wasik111

Ranny podczas polowania Król Kazimierz powoli traci przytomność wspomina swoje życie, śmierć ojca i osamotnienie po tym wydarzeniu, wspomina kobiety swego życia. Wspomina też jak jako młody król musiał zabiegać o wzmocnienie wewnętrzne kraju

Komentarzy: 7 Wyświetleń: 1434 Autor: wasik111

Film reżyserowany przez Clinta Eastwooda opowiada historię żołnierza Johna Bradleya, który 19 lutego 1945 roku uczestniczył w ataku na małą, skalistą wyspę Iwo Jima na Pacyfiku, mającą kluczowe...

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 1023 Autor: Tyrkinho

Ekranowa wersja sztuki, opowiadajacej historię siedemnastwiecznej królowej Szwecji - Krystyny.Piękny film o naturze miłości, o sile oddania sie drugiej osobie i o tragedii, kiedy nie można tego uczynić.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 142 Autor: kropka919