Login: Hasło:
Ilość filmów: 143690
W poczekalni: 4
Komentarzy: 150624
Użytkowników: 548982

Filmy historyczne

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Akcja serialu rozpoczyna się w 52 r. p.n.e. Gajusz Juliusz Cezar po ośmioletniej wojnie, podczas której dokonał mistrzowskiego podboju Galii, przygotowuje się do powrotu. Kieruje się w stronę Rzymu wraz z tysiącami lojalnych i zaprawionych w boju żołnierzy..

04

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 178 Autor: wasik111

Akcja serialu rozpoczyna się w 52 r. p.n.e. Gajusz Juliusz Cezar po ośmioletniej wojnie, podczas której dokonał mistrzowskiego podboju Galii, przygotowuje się do powrotu. Kieruje się w stronę Rzymu wraz z tysiącami lojalnych i zaprawionych w boju żołnierzy..

01

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 58 Autor: wasik111

Strasburg, rok 1800. Napoleon Bonaparte został władcą Francji. Porucznik Armand d'Hubert (Keith Carradine) dostaje zadanie, by odnaleźć porucznika Gabriela Ferauda (Harvey Keitel) i przekazać mu informację...

Komentarzy: 7 Wyświetleń: 1424 Autor: high-tech

Kornwalia, druga połowa XVIII wieku. Ross Poldark (Aidan Turner) wraca z wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych do Anglii. Dowiaduje się, że jego ojciec nie żyje, posiadłość, którą odziedziczył...

04

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 506 Autor: mikserr

Kontynuacja pierwszej części pt.;Nierządnica;. Marie dokonuje zemsty swoim krzywdzicielom.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 241 Autor: mikserr

Pierwsza część trylogii na podstawie powieści Iny Lorentz pod tym samym tytułem ... Konstancja, rok 1410. Marie, córka najbogatszego obywatela w mieście, przygotowuje się do ślubu. Jej uroda i posag pozwalają jej wyjechać w świat.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 235 Autor: mikserr

Trzecia część trylogii na podstawie powieści Iny Lorentz. Kontynuacja tragicznych losów pięknej Marie. Norymberga, 1430. Michel został pasowany na rycerza króla, a Marie spodziewa się drugiego dziecka.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 198 Autor: mikserr

Koreański serial przygodowo historyczny. XIV wiek. Młoda Koreanka, Ki Seungnyang zostaje porwana do Chin jako niewolnica. Tam udaje się jej zbiec z niewoli i w męskim przebraniu dochodzi do coraz większej sławy i zaszczytów, aż w końcu zostaje żoną chińskiego cesarza z dynastii Yuan.

54

Komentarzy: 11 Wyświetleń: 2561 Autor: ulcia_16_92

W 1827 roku Katherine Farewell wsiada na pokład statku Defiance i płynie do Afryki w poszukiwaniu swojego ojca porucznika Francisa Farewella. Na pokładzie zakochuje się w Mungo, kapitanie statku i odkrywa, że statek ten jest statkiem do przewozu niewolników.

Komentarzy: 7 Wyświetleń: 1109 Autor: wasik111

Serial poruszy tematykę dramatu władzy, politycznej zdrady, wojny i morderstwa, opowiadając historię słynnego faraona. Będziemy śledzić jego poczynania w rządzeniu chaotycznym imperium, które zakończyło się zagadkową śmiercią.

03

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 687 Autor: mikserr

Fabuła serialu ma koncentrować się przede wszystkim na historii rodzin Rostowów i Bołkońskich; relacjach pomiędzy bohaterami oraz wątku romantycznym.

05

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 308 Autor: mikserr

Leningrad

Akcja filmu toczy się w roki 1941 w trakcie II Wojny Światowej. Armia niemiecka opanowała już pół Europy i teraz kieruje się do Rosji. Dobrze uzbrojeni najeźdźcy są w stanie zniszczyć defensywę Rosjan i spychają ich pod Moskwę i Leningrad. Rosjanie są zdecydowani bronić tych dwóch, strategicznych miast, do końca.
Komentarzy: 10 Wyświetleń: 6008 Autor: c13ply

Biografia filmowa wielkiego polskiego astronoma, Mikołaja Kopernika. Film przenosi nas w czasy, gdy młody Mikołaj uczy się na uniwersytetach w Krakowie i we Włoszech. Następnie wraca do kraju i pracuje we Fromborku. Organizuje dobra biskupie i broni Olsztyna podczas wojny z Krzyżakami

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 472 Autor: wasik111

W II wieku Imperium Rzymskim władał Marek Aureliusz, który uważał, że jego występny syn Commodus nie powinien rządzić Imperium. Ustanawia więc swym następcą Liwiusza, rozważnego trybuna, który podkochiwał się w córce Marka Aureliusza - Lucilli,

Komentarzy: 7 Wyświetleń: 1374 Autor: wasik111

Akcja serialu toczy się w XV-wiecznych Włoszech. Przedstawia on dzieje patriarchy Rodrigo Borgii, który w wyniku licznych intryg w 1492 roku zasiada na tronie papieskim, przyjmując imię Aleksandra VI.

Komentarzy: 24 Wyświetleń: 4776 Autor: lanky

Film opowiada autentyczną historię. Rok 1919 Chicago. Następny sezon baseballowy. Murowanym faworytem do mistrzostwa jest drużyna "White Sox". Śwetna, zgrana drużyna jest poza konkurencją.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 199 Autor: slawoP

Portret jednego z najsłynniejszych i najbardziej wpływowych rodów wszech czasów. Nieokiełznana żądza władzy kazała sięgać kolejnym pokoleniom Borgiów po wszelkie dostępne metody osiągania celów ? od intryg

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 1754 Autor: crazy1407

1492 rok, pragnący władzy kardynał Rodrigo Borgia zostaje papieżem. Jako Aleksander VI stawia czoło licznym spiskom, jednocześnie usiłując zapewnić swojej rodzinie pozycję i poszerzyć władzę.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 125 Autor: slawoP

Ta wyprawa miała być kluczem do kariery Williama Bligha (Anthony Hopkins). Opłynięcie kuli ziemskiej w możliwie jak najkrótszym czasie wiązało się co prawda z dużym niebezpieczeństwem, ale rządny sławy Bligh zdawał

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 695 Autor: wasik111

Akcja filmu rozpoczyna się w roku 440 ery nowożytnej. Plemię Hunów w czasie polowania wkracza na umowne terytorium innego plemienia. W odwecie, "sąsiedzi" napadają wioskę, palą ją i wycinaja wszystkich w pień.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 281 Autor: wasik111

Film historyczny, opowiadający o polskim królu Bolesławie Śmiałym, który, aby zachować spójność państwa i zapewnić bezpieczeństwo, szuka sprzymierzeńców na Rusi.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 168 Autor: wasik111
Film opowiada o jednym z najbardziej dramatycznych okresów w historii świata: rozmieszczeniu radzieckich rakiet na Kubie w 1962 roku i o związanym z tym kryzysie międzynarodowym, który mógł się skończyć wybuchem...
Komentarzy: 10 Wyświetleń: 7220 Autor: kugelman

Rok 1920, trwa drugie powstanie śląskie. Siedmiu braci Basistów dołącza do oddziału Erwina Malinioka . Najmłodszy z braci, Gabriel (Olgierd Łukaszewicz), zdobywa niemiecki mundur i przedostaje się do obozu wroga.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 78 Autor: wasik111

Opowieść o Adolfie Hitlerze. Każdy wie, że jest on jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w nowożytnej historii świata. W filmie przedstawione zostały jego losy od czasów dzieciństwa, poprzez karierę w niemieckiej partii narodowosocjalistycznej, aż do zdobycia władzy nad Niemcami.

Komentarzy: 9 Wyświetleń: 4494 Autor: k5ys

Rzymski Trybun Marcellus Gallio dowodził grupą która ukrzyżowała Jezusa Chrystusa. Podczas gdy Jezus umierał na krzyżu, żołnierze grali o jego szaty. Wygrał je Gallio. Szata ta była dla niego bez znaczenia, ale wielkim

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 933 Autor: wasik111