Login: Hasło:
Ilość filmów: 147295
W poczekalni: 9
Komentarzy: 150864
Użytkowników: 550077

Filmy historyczne

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Przedstawiający sagę czarnoskórej rodziny amerykańskiej na tle historii kraju. Opowieść o czasach niewolnictwa i przemian społecznych w USA.

11-12


Komentarzy: 2 Wyświetleń: 848 Autor: mikserr

Przedstawia losy doświadczonego rycerza, który rezygnuje z wojaczki i próbuje dożyć spokojnej starości. Przeszłość jednak szybko się po niego upomina, a bohater raz jeszcze musi sięgnąć po swój miecz...

05-06

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 834 Autor: mikserr

Serial opowiada o życiu kobiety, która w historii Imperium Osmańskiego odegrała nie mniejszą rolę, niż znana ze „Wspaniałego Stulecia” sułtanka Hurrem.

18-20

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 1195 Autor: ulcia_16_92

Akcja dzieje się w Wenecji, w XVII wieku. Są to czasy Inkwizycji. Jest to historia niejakiego Sandrigo, poważanego obywatela Wenecji, który nie zna swojego prawdziwego ojca (pozna go w miarę rozwoju akcji).

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 129 Autor: wasylek111

Podróżnik Marco Polo dociera do Azji, gdzie zostaje gościem wielkiego władcy mongolskiego. Aby przeżyć na dworze pełnym intryg, musi wykorzystać swoje umiejętności w walce i politycznej grze

2

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 154 Autor: ulcia_16_92

Między lutym a lipcem 1858 roku w Grocie Massabielle w Lourdes, Matka Boska objawiła się 18 razy dziewczynce o imieniu Bernadeta. Od tamtej pory, w samym środku Drugiego Cesarstwa Francuskiego rozpoczęła...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 137 Autor: mikserr

Oparta na faktach historia zamachu na Adolfa Hitlera, który w krytycznym momencie II wojny światowej zorganizowała grupa niemieckich wojskowych pod wodzą pułkownika Klausa von Stauffenberga.

Komentarzy: 6 Wyświetleń: 1450 Autor: Tyrkinho

Akcja rozpoczyna się w 180 r. n.e. Sędziwy Marek Aureliusz prowadzi rzymskie legiony przeciwko plemionom germańskim. 17 lat wojen nadszarpnęło jego zdrowie i siły.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 201 Autor: wasylek111

Film biograficzny o życiu kontrowersyjnego generała USA, który po wojnie Secesyjnej wsławił się słynną bitwą z Indianami (Siouxami i Cheyennami) pod Little Big Horn w 1876 ...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 165 Autor: wasylek111

Zrealizowana z epickim rozmachem historia Szawła. Pod wpływem wydarzeń w drodze do Damaszku wróg chrześcijan niespodziewanie się nawrócił i postanowił zmienić swoje życie.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 299 Autor: wasylek111

Ben Hur

Nowa wersja klasycznej opowieści o zdradzie i przemienieniu w biblijnej Judei. Producentem telewizyjnego "Ben Hura" jest David Wyler, syn Williama Wylera, który w 1959 roku nakręcił nagrodzony 11 Oscarami film z Charltonem Hestonem Charlton Heston.

Komentarzy: 11 Wyświetleń: 5866 Autor: Tyrkinho

Opowieść o losach rotmistrza Witolda Pileckiego - człowieka niezłomnego, jednego z najdzielniejszych i najbardziej ofiarnych żołnierzy Rzeczpospolitej. Na sali sądowej, w pokojach przesłuchań gabinetach sędziego...

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 1092 Autor: Vergil12

XII wiek, Góry Rudawy. Po śmierci matki Marthe mieszka z ciotką Serafiną, która dla zdobycia pieniędzy wykorzystuje jej umiejętności - dziewczyna jest zdolną znachorką i akuszerką. Gdy zostaje wezwana do domu kasztelana...

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 414 Autor: mikserr

Serial Underground będzie śledził losy niewolników, którzy planują brawurową ucieczkę z plantacji w stanie Georgia i chcą pokonać prawie 1000 kilometrów, aby uzyskać wolność.

10

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 819 Autor: ulcia_16_92

Deadwood to legendarna, wyjęta spod prawa osada na Dzikim Zachodzie. Ten pionierski przyczółek przyciąga nie tylko poszukiwaczy złota, ale i rzeszę barwnych postaci, które toczą okrutną walkę o władzę i majątek.

12

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 974 Autor: wasylek111

Uważany od dziecka za osobę niezbyt bystrą Klaudiusz, obserwując co dzieje się w pałacu dziadka cesarza Tyberiusza, dochodzi do wniosku, że bezpieczniej będzie nie zmieniać opinii o sobie.

04

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 349 Autor: wasylek111

W 1750 roku wojna między Francuzami i Brytyjczykami o panowanie na kontynencie amerykańskim wkracza w decydującą fazę. Indiańskie szczepy potwierdzają swoją lojalność wobec Brytyjczyków. Dostają muszkiety, noże i... wódkę.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 205 Autor: wasylek111

Największa produkcja rosyjska 2001 roku. Film zrealizowany z wielkim rozmachem i pieczołowitą dbałością o szczegóły scenografii. Jest rok 1944. Wojska niemieckie są w odwrocie. Zaciekłe starcia toczą się na terenach obecnej Białorusi.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 249 Autor: wasylek111

W 1750 roku wojna między Francuzami i Brytyjczykami o panowanie na kontynencie amerykańskim wkracza w decydującą fazę. Indiańskie szczepy potwierdzają swoją lojalność wobec Brytyjczyków. Dostają muszkiety, noże i... wódkę.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 227 Autor: wasylek111

Jest wiek XVII. Nieurodzaj, jaki trapi burgundzkie miasto odwracają narodziny cudownego dziecka. Wykorzystywane jest przez wszystkich. Jego siostra z chęci władzy i zysku podaje się za jego matkę przypisując sobie dziewicze poczęcie na wzór Matki Boskiej.

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 3216 Autor: HubertN

Epicka opowieść o życiu jednego z największych holenderskich bohaterów - admirała Michiela de Ruytera. Holandia, druga połowa siedemnastego wieku.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 217 Autor: wasylek111

Epicka opowieść o życiu jednego z największych holenderskich bohaterów - admirała Michiela de Ruytera. Holandia, druga połowa siedemnastego wieku. Kraj musi stawić czoła zarówno zagrożeniom wewnętrznym, jak i zewnętrznym.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 216 Autor: mikserr

Epicka opowieść o życiu jednego z największych holenderskich bohaterów - admirała Michiela de Ruytera. Holandia, druga połowa siedemnastego wieku...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 446 Autor: morswin

Opowieść rozpoczyna się w 1950 roku na granicy radziecko-chińskiej. Władze radzieckie przekazują stronie chińskiej jeńców wojennych. Jest wśród nich Pu Yi, ostatni cesarz Chin, któremu część jeńców oddaje cześć...

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 2315 Autor: vatras390

Królowa Wiktoria, pogrążona w żałobie po śmierci męża, sprowadza na swój dwór służącego, pana Browna. Ich wzajemne relacje zaczynają budzić kontrowersje.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 121 Autor: mikserr