Login: Hasło:
Ilość filmów: 147128
W poczekalni: 6
Komentarzy: 152533
Użytkowników: 549873

Filmy historyczne

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Serial Underground będzie śledził losy niewolników, którzy planują brawurową ucieczkę z plantacji w stanie Georgia i chcą pokonać prawie 1000 kilometrów, aby uzyskać wolność.

7

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 465 Autor: ulcia_16_92

Przedstawia losy doświadczonego rycerza, który rezygnuje z wojaczki i próbuje dożyć spokojnej starości. Przeszłość jednak szybko się po niego upomina, a bohater raz jeszcze musi sięgnąć po swój miecz...

02

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 263 Autor: mikserr

Serial opowiada o życiu kobiety, która w historii Imperium Osmańskiego odegrała nie mniejszą rolę, niż znana ze „Wspaniałego Stulecia” sułtanka Hurrem.

4

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 294 Autor: ulcia_16_92

Jest rok 1307 r. Pod rządami króla Filipa IV Pięknego rośnie siła Francji, jednak lud cierpi. Wiele wojen opróżnia skarbiec, choć władca nakłada na poddanych nowe obciążenia.

odc 5

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 397 Autor: wasylek111

Uważany od dziecka za osobę niezbyt bystrą Klaudiusz, obserwując co dzieje się w pałacu dziadka cesarza Tyberiusza, dochodzi do wniosku, że bezpieczniej będzie nie zmieniać opinii o sobie.

03

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 242 Autor: wasylek111

Deadwood to legendarna, wyjęta spod prawa osada na Dzikim Zachodzie. Ten pionierski przyczółek przyciąga nie tylko poszukiwaczy złota, ale i rzeszę barwnych postaci, które toczą okrutną walkę o władzę i majątek.

11

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 797 Autor: wasylek111

Przedstawiający sagę czarnoskórej rodziny amerykańskiej na tle historii kraju. Opowieść o czasach niewolnictwa i przemian społecznych w USA.

07-08

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 627 Autor: mikserr

Przełom lat 50. i 60. to w Niemczech czas powojennej odbudowy, cudu gospodarczego, czas zabawy, konsumpcji i zapominania ze wszystkich sił o nazistowskiej przeszłości i jej zbrodniach.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 191 Autor: mikserr

"Vikings" opowiada historię Ragnara Lothbroka oraz jego braci i rodziny. Serial ukazuje jak Ragnar staje się królem wikińskich plemion. Poza byciem nieustraszonym wojownikiem, Ragnar jest ucieleśnieniem nordyckiej tradycji i oddania się bogom.

10

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 1531 Autor: ulcia_16_92

"Vikings" opowiada historię Ragnara Lothbroka oraz jego braci i rodziny. Serial ukazuje jak Ragnar staje się królem wikińskich plemion. ..

ODCiNEK 10:

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 6528 Autor: morswin

Historia oparta na faktach. 30 stycznia 1972 w Derry miało miejsce bardzo krwawe, niepotrzebne wydarzenie w Irlandii Północnej. Brytyjscy żołnierze otworzyli wówczas ogień do uczestników pokojowego marszu.

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 740 Autor: Vergil12

Wszystko zaczyna się od wyprawy po serce morskiego potwora. Zaborcza i wyniosła królowa (Salma Hayek) gotowa jest poświęcić niejedno życie, żeby osiągnąć swój cel – urodzić upragnionego syna.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 173 Autor: wasylek111

14-letnia córka rodu Habsburgów, Maria Antonina zostaje żoną 16-letniego króla, Ludwika XVI (Jason Schwartzman). Po przybyciu do Wersalu wpada w wir intryg i skandali. Znajdująca się w pułapce dworskich konwenansów młoda królowa musi...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 109 Autor: mikserr

Cyd / El Cid

Akcja toczy się w 1080 r. w Hiszpanii. Rodrigo Diaz de Bivar, kastylijski rycerz, jedzie na ślub ze swoją ukochaną. Po drodze chwyta do niewoli Maurów, którzy zniszczyli chrześcijańską wioskę.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 167 Autor: wasylek111

300

300 jest brutalnym, nowym spojrzeniem na bitwę pod Termopilami, w której król Leonidas (Gerard Butler) i 300 Spartan walczyło przeciwko Kserksesowi i jego ogromnej, perskiej armii. Ich odwaga i poświęcenie zainspirowały
Komentarzy: 78 Wyświetleń: 30772 Autor: bolusman

Po pełnym przepychu ślubie młoda para opuszcza Wiedeń. Dla Sissi, świeżo upieczonej cesarzowej, rozpoczyna się czas codziennych obowiązków. Wychowana bez żadnych zakazów i nakazów z trudem stosuje się do surowej etykiety i dworskich konwenansów.

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 1050 Autor: wasik111

Trzecia część trylogii o Cesarzowej Sissi.
Sissi i Franciszek Józef żyją w bardzo poukładanym i szczęśliwym związku. Młoda cesarzowa już parokrotnie

Komentarzy: 6 Wyświetleń: 888 Autor: wasik111

Grupa sprawiedliwych złodziei okrada skorumpowanych urzędników i rozdaje łupy ubogim. Śmiertelne niebezpieczeństwo czeka na nich, gdy wchodzą w drogę potężnemu przeciwnikowi.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 237 Autor: mikserr

Na proces w Norymberdze skierowane są oczy całego świata, a waga popełnionych przez nazistów zbrodni przekracza wszelkie wyobrażenia o potwornościach, do których zdolny jest człowiek.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 290 Autor: mikserr

Pod koniec XIII wieku Szkocja dostaje się pod panowanie angielskiego króla, Edwarda I. Przejęcie władzy odbywa się w wyjątkowo krwawych okolicznościach. Jednym ze świadków gwałtów i morderstw...

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 1412 Autor: Browarmocny

Druidzi

60 rok p.n.e. Historia walki Gallów z rzymskimi legionami dowodzonymi przez Juliusza Cezara. Miłość, zdrada, smak zwycięstwa i porażki - tego wszystkiego zakosztuje bohater opowieści Vercingétorix, który podejmuje próbę zjednoczenia..


Komentarzy: 22 Wyświetleń: 9024 Autor: Marulek222

Film "Bajirao Mastani" opiera się na życiu Peshwa Bajirao (Baji Rao I) i jego ukochanej Mastani. Baji Rao był od 1720 roku premierem czwartego cesarza Marathów - Chhattrapati Shahu.Za zadanie rozwijać miał imperium Marathów (które trwało 1674-1818). Baji Rao jest znany jako najbardziej wpływowy premier.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 158 Autor: ulcia_16_92

Serial ukazujący historię powstania Teksasu oraz ludzi, którzy poświęcając wszystko, stanęli do walki przeciwko bezwzględnemu dyktatorowi i dzikim Indianom...

05

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 1163 Autor: mikserr

Film przedstawia historię panowania Wilhelma Zdobywcy, od uznania go za księcia Normandii aż do jego koronacji na króla Anglii po podboju tego kraju w roku 1066.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 259 Autor: wasik111

"Vikings" opowiada historię Ragnara Lothbroka oraz jego braci i rodziny. Serial ukazuje jak Ragnar staje się królem wikińskich plemion. Poza byciem nieustraszonym wojownikiem, Ragnar jest ucieleśnieniem nordyckiej tradycji i oddania się bogom.

ODCINEK 5

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 631 Autor: MTDB