Login: Hasło:
Ilość filmów: 145196
W poczekalni: 4
Komentarzy: 142918
Użytkowników: 551557

Filmy dramatyczne

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Podstawą do nakręcania filmu stały się wspomnienia żydowskiej lekarki doktor Giselli Perl pt.: "Byłam lekarzem w Oświęcimiu". Od dzieciństwa marzyła ona o tym, by zostać lekarzem. Udało jej się to osiągnąć, choć musiała pokonać wiele przeciwności. Niestety ukochaną pracę przyszło jej wykonywać w obozie koncentracyjnym, do którego została wysłana wraz z rodziną. W Oświęcimiu zetknęła się z doktorem Mengele. Pewnego dnia ten hitlerowski zbrodniarz zaproponował jej przeprowadzanie eksperymentów medycznych na ludziach...

 

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 564 Autor: Browarmocny

Josephine nie rzuca się zbytnio w oczy. To katastrofa dla początkującej aktorki. Kiedy więc słynny reżyser zatrudnia ją do głównej roli w swojej najnowszej sztuce, wszyscy są w szoku, z nią na czele. Postać, którą ma zagrać jest jej dokładnym przeciwieństwem - silna, agresywna seksualnie, autodestrukcyjny wamp. Kiedy Fine zaczyna wcielać się w nową rolę, granica między teatrem a rzeczywistością zaciera się. Dziewczyna wkracza na niebezpieczną ścieżkę.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 2038 Autor: Browarmocny

Wspaniała epicka opowieść o życiu w dzikiej krainie Angkor-Wat w Kambodży. Akcja toczy się w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Jest to historia o dwóch młodych tygrysach, które wkraczają w życie poznając niebezpieczeństwa czyhające na nich ze strony ludzi i po raz pierwszy muszą walczyć o przeżycie. Jeden z nich zostaje zmuszony do pracy w cyrku, a drugi zostaje wytrenowanym zabójcą. Po latach znowu się spotykają, ale teraz muszą walczyć przeciwko sobie...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 1081 Autor: Browarmocny

Wspaniała epicka opowieść o życiu w dzikiej krainie Angkor-Wat w Kambodży. Akcja toczy się w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Jest to historia o dwóch młodych tygrysach, które wkraczają w życie poznając niebezpieczeństwa czyhające na nich ze strony ludzi i po raz pierwszy muszą walczyć o przeżycie. Jeden z nich zostaje zmuszony do pracy w cyrku, a drugi zostaje wytrenowanym zabójcą. Po latach znowu się spotykają, ale teraz muszą walczyć przeciwko sobie...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 1129 Autor: Browarmocny

Los Angeles, rok 1949. Miastem rządzi bezwzględny, urodzony na Brooklynie król mafii - Mickey Cohen (Sean Penn), czerpiąc nielegalne zyski z handlu narkotykami i bronią, z prostytucji i – o ile zdoła - z każdej jaskini hazardu na zachód od Chicago. Chronią go nie tylko opłacani przez niego bandziory, ale także kontrolowana przez niego policja i politycy. To wystarcza, by zastraszyć nawet najodważniejszych i najbardziej doświadczonych policjantów… za wyjątkiem niewielkiego, tajnego oddziału policyjnych outsiderów z Los Angeles, dowodzonych przez sierż. Johna O'Marę (Josh Brolin) i Jerry’ego Wooters’a (Ryan Gosling), którzy razem spróbują zniszczyć stworzone przez Cohena imperium…

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 347 Autor: gosiareal22

Koszmar, który zdarzył się w czasie lotu numer 29 z Los Angeles do Bostonu mógł się zrodzić tylko w wyobraźni Stephena Kinga. Inwencja tego niezrównanego mistrza gatunku grozy nie zna żadnych ograniczeń.
Oto między niebem a ziemią, snem i jawą, dawnym i przeszłym, między tym, co możliwe i tym co niewiarygodne, rozgrywa się pasjonujący dramat garstki ludzi w śmiertelnych zmaganiach z żarłocznym przeciwnikiem...

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 425 Autor: gosiareal22

Danny to dorosły mężczyzna o umyśle dziecka. Nie potrafi odróżnić zła od dobra, nigdy nie zaznał rodzinnego ciepła. Od początku jego opiekun Bart uczy go zabijania i okrucieństwa. Danny traktowany jest przez niego dosłownie jak pies, którego jedynym zadaniem jest zabijanie innych. Taki interes przynosi Bartowi sporo pieniędzy, do czasu. Pewnego dnia po wypadku samochodowym Bart trafia do szpitala.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 382 Autor: gosiareal22

Gospel Hill

Film opowiada historię emerytowanego szeryfa i dawnego aktywisty, którzy nie mogą pogodzić się ze stratą brata jednego z nich. Próbują wyjaśnić jego śmierć sprzed trzydziestu lat. Gdy dostrzegają, że ta sytuacja może się powtórzyć, chcą zapobiec kolejnej tragedii.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 711 Autor: blazejrybnik89

Piątka przypadkowych podróżnych zostaje uwięziona na opuszczonej stacji pośrodku pustyni, kiedy psuje się bus, którym podróżują. Wraz z rosnącą desperacją i wyczerpującymi się zapasami, zmuszeni będą walczyć o przetrwanie, a także zastanowić się nad własnym życiem.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 943 Autor: GHunter

Lady Snowblood zostaje schwytana przez policję i za swoje zbrodnie osadzona w więzieniu a następnie skazana na śmierć. Z aresztu wyciąga ją agent tajnej policji, który mścicielce proponuje wolność w zamian za zgładzenie grupy rewolucjonistów.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 310 Autor: henryk93611

Nad Niemnem

Adaptacja powieści Elizy Orzeszkowej opisująca dzieje przedstawicieli nadniemeńskiej szlachty z drugiej połowy XIX wieku. Historia miłości Justyny Orzelskiej i Janka Bohatyrowicza przedstawiona jest na tle dziejów dwóch szlacheckich rodów: Korczyńskich i Bohatyrowiczów. „Nad Niemnem” niesie ze sobą klimat uspokojenia, pojednania i optymizmu, obraz harmonii urokliwego świata, daje chwile zapomnienia i wzruszenia. Powieść Elizy Orzeszkowej wzywała do wierności ziemi i przeszłości, gloryfikowała patriotyczną ofiarność i ideowe dziedzictwo minionych lat, głosiła niezachwianą wiarę w siłę i wartość człowieka.

Komentarzy: 12 Wyświetleń: 10462 Autor: vatras390

Burzliwa historia początków Centralnej Agencji Wywiadu (amerykańskie CIA) opowiedziana przez pryzmat życia jednego człowieka... Edward Wilson (Matt Damon) zna wartość dyskrecji i honoru, które były mu wpajane od dzieciństwa. Jako młody, optymistycznie nastawiony do życia student Yale, zostaje zwerbowany do tajnego klubu "Czaszka i Kości", braterskiego stowarzyszenia uniwersyteckiego dla przyszłych przywódców. Inteligencja Wilsona, jego reputacja oraz nieustanna wiara w amerykańskie wartości wróżą mu przyszłą karierę w wywiadzie i wkrótce zostaje zwerbowany do OSS (prekursora CIA) w trakcie II wojny światowej.

 

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 455 Autor: Browarmocny

Akcja "Martyrs” rozpoczyna się pewnej nocy w latach 70. Lucie, dziewczynka, która zaginęła rok wcześniej, zostaje znaleziona na ulicy. Skatowane dziecko trafia do szpitala. Dręczą ją koszmary o torturującym ją i gwałcącym mężczyźnie. W szpitalu poznaje Anę, która przemocy doświadczyła ze strony swoich najbliższych. Piętnaście lat później Lucie wymierzy broń w głowę ojca pewnej rodziny...

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 1050 Autor: Browarmocny

Głównym bohaterem filmu jest młody zombie o imieniu R (Nicholas Hoult), który w wyniku zbiegu wydarzeń zakochuje się w narzeczonej jednej ze swoich ofiar. Staje się to u niego powodem wielu rozterek uczuciowych, a także o naturze moralnej. Ich związek będzie przyczyną istotnych zmian dotyczących nie tylko R, ale także całego społeczeństwa jego martwych pobratymców.

Komentarzy: 11 Wyświetleń: 1959 Autor: Pedro56

Historia oparta na autentycznych wydarzeniach z 1930 roku, znana pod nazwą "Incydent w Busha", kiedy to uzbrojony oddział tajwańskich Aborygenów z plemienia Seediq dokonał ataku na japońskich kolonialistów podczas zawodów szkolnych w miejscowości Busha.

Komentarzy: 6 Wyświetleń: 803 Autor: morswin

Jeśli kogoś interesuje temat wojny bałkańskiej w latach 90-tych, to jest to - tak jak "Aleja snajperów" czy "Piękna wieś pięknie płonie" - pozycja obowiązkowa. Rzecz się dzieje w obleganym Sarajewie, choć nie chodzi tu o emocjonującą akcję czy walkę jako taką, a raczej o życie i człowieczeństwo w oblężonym mieście.
A przy okazji... Filmy, w większości, dotyczące konfliktu na Bałkanach w 90 procentach ukazują przede wszystkim bestialstwo Serbów. Jednak nie dajcie się zwieść propagandzie. Żeby wiedzieć, kto w "bałkańskim kotle" jest dobry, a kto zły - choć to byłby bardzo uproszczony podział - trzeba cofnąć się w przeszłość. Nie trzeba strasznie daleko; ot, choćby do czasów II wojny światowej. I wtedy okazuje się, że na Bałkanach nic nie jest białe ani czarne. Zachęcam do zgłębiania tematu i polecam np. książkę "Bałkańskie upiory. Podróż przez historię" Roberta D. Kaplana.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 332 Autor: wasik111

Joe ma cztery zasady: nie zadaje pytań, nie uznaje dobra ani zła, nie spotyka się z ludźmi spoza interesu i zawsze wie kiedy się wycofać. "Ostatnie zlecenie" to thriller  o bezwzględnym płatnym mordercy (Nicolas Cage), który wykonując zlecenie w Bangkoku, napotyka niespodziewane przeszkody i po raz pierwszy odstępuje od swoich żelaznych reguł. Przekonuje się, że jeśli praca polega na zabijaniu, próba ocalenia czyjegoś życia może okazać się śmiertelnym wyzwaniem.

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 732 Autor: Tyrkinho

Niezwykła przyjaźń powstaje gdy płatny morderca (Pierce Brosnan), jako Julian Noble zaprzyjaźnia się z przeciętnym Dannym Wrightem, handlowcem z Denver (Greg Kinnear). Danny przyleciał do Meksyku ze swoim wspólnikiem, licząc na lukratywny interes, pozwalający na odbicie się od dna. Ten interes jest jedyną szansą Danniego na uratowanie swojej posady jak również uwierzenie w siebie i próby ocalenia małżeństwa. Julian natomiast przechodzi okres załamania. Są to jego urodziny, zdaje sobie sprawę że...

 

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 353 Autor: Browarmocny

Afganistan, 1995 rok. Rosyjska załoga samolotu, transportującego broń zostaje porwana przez grupę Talibów. Piloci przez ponad rok doświadczają tortur, głodu, ciągłych namów na przystąpienie do Islamu. Postanawiają zneutralizować uzbrojonych strażników i uciec swoim samolotem. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach.

Komentarzy: 3 Wyświetleń: 415 Autor: Browarmocny

Akcja filmu toczy się na małej wyspie, na której przed laty doszło do serii morderstw . Psychopata, Wakefield został zabity przez miejscowego szeryfa. Mijają lata. Na wyspie ma się odbyć ślub, najlepszego przyjaciela głównej bohaterki Abby, której matka została tu zamordowana. Dziewczyna musi powrócić na wyspę z słonecznego LA, by zmierzyć się z koszmarem przeszłości. Niestety okazuje się, ze na wyspie wciąż dzieją się dziwne rzeczy. Przykrości nie omijają też weselników.

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 1929 Autor: Pedro56

Odnoszący sukcesy biznesmen Wesleya Deedsa, który zawsze robił to czego inni od niego oczekiwali - zarządzał firmą ojca, tolerował nieodpowiednie zachowanie brata w biurze czy planował poślubić Natalie. Ale z tej rutyny wytrąca go spotkanie z Lindsey, samotną matką pracującą jako sprzątaczka w jego biurze.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 639 Autor: Browarmocny

Odnoszący sukcesy biznesmen Wesleya Deedsa, który zawsze robił to czego inni od niego oczekiwali - zarządzał firmą ojca, tolerował nieodpowiednie zachowanie brata w biurze czy planował poślubić Natalie. Ale z tej rutyny wytrąca go spotkanie z Lindsey, samotną matką pracującą jako sprzątaczka w jego biurze.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 659 Autor: Browarmocny

Quill

Labrador Quill został wybrany do treningu na psa przewodnika dla niewidomych.
Po ciężkim treningu zostaje oddany swojemu nowemu Panu. Jednak na początku on nie jest zadowolony ze swojego nowego partnera. Wkrótce jednak dojdzie do niezwykłego wydarzenia, dzięki któremu pies i jego Pan będą musieli ze sobą współpracować i na sobie polegać...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 328 Autor: head201

Samantha przeżywa osobistą tragedię. Jej mąż zostaje zastrzelony przez lokalnego bandytę. Kiedy sama próbuje wymierzyć sprawiedliwość, na jej drodze pojawia się przyjaciel z dzieciństwa, który na zawsze odmieni jej życie.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 234 Autor: head201

Zło / Ondskan

Bohaterem filmu "Zło" jest Erik (Andreas Wilson), nastolatek dręczony fizycznie i psychicznie przez swojego ojczyma. Chłopak zna tylko jeden sposób "komunikacji" z otoczeniem - przemoc. Bije kogo popadnie, przez co wpada w duże tarapaty i wylatuje ze szkoły. Jego ostatnią szansą jest elitarna, droga, prywatna szkoła z internatem. Erik stara się ze wszystkich sił, by nie wpaść znowu w niekończący się korowód bijatyk i awantur. Niestety, okazuje się, że w jego nowym otoczeniu przemoc jest najważniejszym elementem panującego porządku. Z dala od psychopatycznego ojczyma-sadysty Erik i tak nie ma spokoju. Musi, tym razem wbrew sobie, po raz kolejny użyć swoich pięści...

Komentarzy: 27 Wyświetleń: 3101 Autor: vadrom