Login: Hasło:
Ilość filmów: 147185
W poczekalni: 7
Komentarzy: 152605
Użytkowników: 549889

Filmy dokumentalne

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Film poświęcony legendarnemu wokaliście zespołu Queen. Zobaczymy archiwalne zdjęcia ze studiów nagraniowych, niezwykle rzadkie materiały dokumentujące jego współpracę z Rodem Stewardem i Michaelem Jacksonem, wywiady, a także wypowiedzi...

Komentarzy: 8 Wyświetleń: 990 Autor: HubertN

Swój film, będący kroniką powstania warszawskiego, Witold Zadrowski zrealizował z wyjątkową starannością. Przygotowując scenariusz i komentarz sięgnął do sześciu książek...

Komentarzy: 5 Wyświetleń: 860 Autor: Pedro56

Niezwykłe akcje powrócą dzięki zabiegom rekonstrukcyjnym, filmowym materiałom archiwalnym oraz wywiadom z wybranymi uczestnikami poszczególnych misji. Członkowie SAS, Navy Seals czy 10.

01-03

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 95 Autor: mikserr

Zwierzęta potrafią zabijać na różne sposoby. Które z nich są doskonałymi zabójcami? Przyjrzyjmy się bengalskim tygrysom, słoniom i komarom.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 161 Autor: mikserr

Dokument kryminalny pokazujący mroczny, zdominowany przez mężczyzn świat polskiej mafii. Poznamy historie opowiadane z perspektywy kobiet, których życie uległo dramatycznej zmianie za przyczyną...

05-06

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 713 Autor: mikserr

Młodzi mieszkańcy małych miasteczek i wsi poszukują partnerek na całe życie. Są w trudnej sytuacji, bo większość dziewczyn, które znali ze szkół, wyjechały do pracy do większych miast. One już nie wrócą, zostały „miastowe". Chłopcy zostali sami, pracują dorywczo, „bez zarejestrowania".

4

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 393 Autor: ulcia_16_92

Sześcioodcinkowa seria „W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem” pokazuje związek ewolucji religii i cywilizacji oraz zadziwiające analogie pomiędzy różnymi wyznaniami, nawet tymi, które wydają się być diametralnie inne.

03

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 460 Autor: mikserr

Dokumentaliści udowadniają, że grzyby pomagają ludziom między innymi zwalczać groźne choroby. Ich właściwości ciągle zaskakują naukowców, którzy wciąż poznają nowe, zaskakujące fakty na ten temat...

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 592 Autor: Scan

Dokument opowiadający o teksańskim dzieciństwie Janis Joplin naznaczonym bolesnym odrzuceniem i poczuciem niedopasowania. Przywołuje też czasy rozkwitu kariery

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 210 Autor: morswin

Pilecki

Syn Witolda Pileckiego opowiada o swoim ojcu - polskim bohaterze wojennym, który dobrowolnie trafił do obozu w Auschwitz.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 336 Autor: morswin

Dokument pokazujący, jak olbrzymie piętno dziesięcioletnia wojna odcisnęła na młodych ludziach. Zarówno żołnierzach na linii frontu, jak i ich rodzinach w Wielkiej Brytanii czy Afgańczykach żyjących w rozdartym wojną kraju.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 127 Autor: mikserr

Pięcioletni chłopiec, który pokonał białaczkę, miał tylko jedno życzenie: chciał zostać prawdziwym Batmanem. Jego historia na jeden dzień odmieniła San Francisco i przykuła uwagę całego narodu. Tysiące ochotników zmieniły miasto w Gotham City, a media społecznościowe eksplodowały słowami wsparcia

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 130 Autor: ulcia_16_92

300

300 jest brutalnym, nowym spojrzeniem na bitwę pod Termopilami, w której król Leonidas (Gerard Butler) i 300 Spartan walczyło przeciwko Kserksesowi i jego ogromnej, perskiej armii. Ich odwaga i poświęcenie zainspirowały
Komentarzy: 78 Wyświetleń: 30783 Autor: bolusman

Dramatyczna kronika zamachu terrorystycznego na paryską redakcję Charlie Hebdo, w którym śmierć poniosło wiele niewinnych osób.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 130 Autor: mikserr

Mają wszystko: dostęp do najnowszych technologii, ciekawą i pewną pracę, dach nad głową, przyzwoite zarobki oraz czas na rozwijanie własnych pasji i zainteresowań.

00-pilot

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 98 Autor: mikserr

Dzięki materiałom zdobytym w archiwach Niemiec, Wielkiej Brytanii, Rosji, Ameryki i Polski, serial odtwarza prawdziwe rozmowy oraz tajne spotkania, do jakich dochodziło między Stalinem a Rooseveltem, Churchillem i Hitlerem.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 699 Autor: head201

To zabawna, a zarazem przerażająca opowieść o chłopaku, który przez miesiąc żywił się wyłącznie w McDonald'sie. Przez cały ten czas był pod czujną opieką lekarzy, którzy prowadzili szczegółowe badania dotyczące wpływu tej "diety" na jego organizm.

Komentarzy: 23 Wyświetleń: 7387 Autor: piotrek883

Dokument o cmentarzu dla zwierząt w Kalifornii oraz ludziach, których pupile są tam pochowani.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 97 Autor: wasik111

Dokument przedstawia polską reprezentację w piłce nożnej w czasie Euro 2012.

Komentarzy: 9 Wyświetleń: 1231 Autor: morswin

Ludobójstwo

Własnym sumptem i bez niczyjej pomocy niewielka grupa polskich twórców zrealizowała fascynujący, animowany film dokumentujący odrażające zbrodnie jakich Polacy doświadczyli podczas II Wojny Światowej.

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 518 Autor: wasik111

Paranormal Witness" to amerykański serial z gatunku reality show, zrealizowany w konwencji paradokumentu. Bohaterami serii są zwykli obywatele, którzy stali się świadkami różnego rodzaju zjawisk paranormalnych.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 224 Autor: mikserr

Dokument przedstawia sylwetkę Malali Yousafzai, działaczki na rzecz praw kobiet i laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. Aktywistka stała się obiektem ataku talibów i została ciężko ranna podczas zamachu na jej życie w pakistańskiej dolinie Swat.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 109 Autor: ulcia_16_92

Meru

Trzech amerykańskich wspinaczy podejmuje ambitne wyzwanie zdobycia znajdującej się w Himalajach góry Meru.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 185 Autor: ulcia_16_92

Dokument odkrywa na nowo muzykę i twórczość Davida Bowie, dzięki prywatnemu archiwum piosenkarza. Widzowie zobaczą m.in. nagrania z występów, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego. Poznają prawdziwe oblicze gwiazdy rocka

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 98 Autor: ulcia_16_92

Losy sześciorga młodych lekarzy, , którzy wkraczają w wymagający świat medycyny. Kamera śledzi ich zmagania z problemami w życiu prywatnym i zawodowym.

8-9

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 434 Autor: ulcia_16_92