Login: Hasło:
Ilość filmów: 143643
W poczekalni: 3
Komentarzy: 150558
Użytkowników: 548936

Filmy dokumentalne

Sortuj według: Daty | Popularnych | Oceny | Komentarzy | Alfabetycznie

Losy sześciorga młodych lekarzy, , którzy wkraczają w wymagający świat medycyny. Kamera śledzi ich zmagania z problemami w życiu prywatnym i zawodowym.

5

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 193 Autor: ulcia_16_92

"Rok diabła" został wybrany Najlepszym Czeskim Filmem 2002 roku, otrzymał wiele nagród m.in. w Cottbus czy w Karlovych Warach. Obraz Petra Zelenki opowiada fikcyjną historię autentycznego bohatera - znanego czeskiego barda Jaromira Nohavicy. To, że film jest stylizowany na dokument dodaje mu pewnej autentyczności

Komentarzy: 4 Wyświetleń: 1340 Autor: LeszekOrzeszek

W 2014 roku FBI odkryło, że przywódca III Rzeszy mógł nie popełnić samobójstwa, lecz schronić się w Ameryce Południowej. Co więcej, Barack Obama odtajnił ponad 700 stron akt dotyczących poszukiwań Führera po wojnie.

07-08

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 550 Autor: mikserr

Młodzi mieszkańcy małych miasteczek i wsi poszukują partnerek na całe życie. Są w trudnej sytuacji, bo większość dziewczyn, które znali ze szkół, wyjechały do pracy do większych miast. One już nie wrócą, zostały „miastowe". Chłopcy zostali sami, pracują dorywczo, „bez zarejestrowania".

12

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 752 Autor: ulcia_16_92

Miss Izraela, Linor Abargil, w wieku osiemnastu lat padła ofiarą porwania i gwałtu podczas pobytu w Mediolanie. Sześć tygodni po tym zdarzeniu wzięła udział w konkursie miss świata, który wygrała.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 192 Autor: ulcia_16_92

Seria przybliża najbardziej doniosłe wydarzenia lat 90. XX wieku, które wstrząsnęły opinią publiczną na całym świecie. Autorzy wykorzystali archiwalne nagrania i niepublikowane wcześniej wywiady oraz materiały filmowe.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 193 Autor: mikserr

Podróżnik i dziennikarz Simon Reeve wyrusza do Wietnamu, największego dostawcy kawy na rynek brytyjski. Okazuje się, że osiemdziesiąt procent ziaren kawowca trafiających na Wyspy pochodzi właśnie stamtąd.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 59 Autor: ulcia_16_92

Lata 90. XX wieku to czas przemian, które zachodziły na całym świecie. Stany Zjednoczone wygrywają zimną wojnę, rządy mają nadwyżki finansowe, a miliarderem można zostać szybciej niż kiedykolwiek w historii.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 107 Autor: ulcia_16_92

Uzależnienie od seksu często jest powiązane z niską samooceną osoby chorej. Ci którzy szukają wciąż nowych partnerów odczuwają potrzebę akceptacji i złudnego poczucia intymności. Jak każde inne uzależnienie seksoholizm wpływa...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 124 Autor: ulcia_16_92

Trzy kraje, trzy języki, trzy religie i jedna, najstarsza profesja świata – prostytucja. W Tajlandii prostytutki czekają na klientów za szklanymi weneckimi lustrami, w których zalotnie przeglądają się, nie widząc kto je ogląda. Mizdrzą się, jakby brały udział w konkursie na miss prostytutek

Komentarzy: 2 Wyświetleń: 937 Autor: morswin

Kto z nas w dzieciństwie nie marzył o klockach LEGO? Dla wielu był to jeden z upragnionych prezentów na Święta. Dziś LEGO to nie tylko firma słynąca z produkcji klocków. To potężne przedsiębiorstwo, a także niezwykle silna marka.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 93 Autor: ulcia_16_92

Baraka

Dokument zabiera widza w podróż przez świat, ukazując zarówno piękno planety, jak i kondycję człowieka.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 105 Autor: ulcia_16_92

Dokument prezentuje historię licznych adaptacji "Jeziora łabędziego" - baletu, do którego muzykę skomponował Piotr Czajkowski, a którego premiera miała miejsce 4 marca 1877 roku.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 41 Autor: gosiareal22

Opowieść o pasjonatach speedridingu, czyli połączenia narciarstwa z lataniem na paralotniach. Śmiałkowie bardzo ryzykują, szybując nad skałami, urwiskami czy stromymi stokami górskimi. Jon Devore wraz z grupą śmiałków rusza na najwyższy łańcuch górski Alaski, by doświadczyć przygody życia.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 57 Autor: gosiareal22

Film ukazuje kulisy powstawania dokumentu o George'u Mallorym, jednym z najwybitniejszych alpinistów, i jego wysiłkach o tytuł pierwszego zdobywcy Mount Everestu.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 54 Autor: gosiareal22

W drugiej części "Powrotu do przyszłości" doktor Brown i Marty McFly przenoszą się do roku 2015 - krainy latających samochodów. W programie dowiemy się, na ile film odzwierciedla dzisiejsze realia.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 94 Autor: gosiareal22

Pod koniec XVI stulecia w całej Europie urządzano polowania na czarownice. Anglia i Szkocja zdawały się jednak wolne od tego procederu - do czasu, aż na tronie zasiadł król Jakub I. Władca rozpoczął swoją własną krucjatę przeciwko czarownicom...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 119 Autor: gosiareal22

Katamaran "Planet Solar" to największa jednostka pływająca napędzana energią słoneczną. Jej długość wynosi 31 metrów, a waga 85 tysięcy ton...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 60 Autor: gosiareal22

Opowieść o żeglarzach epoki Renesansu - podróżniku Ferdynandzie Magellanie i angielskim korsarzu Francisie Drake'u, który odbył wyprawę dookoła globu. Ich sukcesy i porażki decydowały o porządku ówczesnego świata, kiedy Hiszpania, Portugalia i Wielka Brytania rywalizowały o władzę i wpływy...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 52 Autor: gosiareal22

Ian Michler i Rick Swazey wyruszają do Afryki i sprawdzą, jak przebiega hodowla drapieżników, będących później celem polowań bogatych myśliwych.

Komentarzy: 1 Wyświetleń: 51 Autor: gosiareal22

15 lutego 2013 roku niedaleko miejscowości Czelabińsk w Rosji spadł deszcz meteorytów. Lecący przez atmosferę superbolid spowodował znaczne straty, uszkadzając ponad 7 tys. budynków i powodując obrażenia u około 1500 osób...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 57 Autor: gosiareal22

Adam Jones (Bradley Cooper) to charyzmatyczny szef kuchni, który w młodym wieku zyskał rozgłos jako guru paryskich restauratorów. Podążał własną ścieżką i tworzył intrygujące połączenia smaków. Nie udźwignął jednak ciężaru sławy, zniknął z ...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 110 Autor: imilio

Dokumentaliści obserwują małpią rodzinę makaków, która wyrusza na poszukiwania nowego domu. Maya, żyjąca w dżungli ciekawska małpa, rodzi syna Kipa. Rodzina nieoczekiwanie musi zmienić swoje siedlisko i znaleźć bezpieczną siedzibę...

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 63 Autor: gosiareal22

Program wyjaśnia z naukowego punktu widzenia, dlaczego niektóre ze zwierząt uważamy za szczególnie rozkoszne. Często okazuje się, że te urocze cechy mają istotne zastosowanie w ich codziennym życiu.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 59 Autor: ulcia_16_92

Wojciech Malinowski przybliża etapy poszukiwań "złotego pociągu" w rejonie Wałbrzycha i Zamku Książ. Wokół ukrytego w nieznanym miejscu pod koniec II wojny światowej skarbu narosło mnóstwo plotek i spekulacji.

Komentarzy: 0 Wyświetleń: 169 Autor: mikserr